Amplituner + kolumny 5.1

crx2000

New member
Na wstępie witam Wszystkich :) Chciałbym sprawić sobie zestaw kina domowego - sam amplituner + głośniki 5.1. Do TV Sony KDL46W5500 mam podłączonego dość mocnego PC, który połączony jest kablem DVI - HDMI i doskonale sobie radzi z HD, stąd nie jest mi potrzebny odtwarzacz BD. Do przeznaczenia maks 5000 zł razem z okablowaniem. Pomieszczenie jest dość nietypowe - kawalerka połączona z pół otwartą kuchnią oraz przedpokojem. Jakby wydzielić tzw. living room, to będzie ok 4,1m x 3,75m, czyli ok 15m. Do tego jak już wspomniałem połączona z pokojem pół otwarta kuchnia o wymiarach ok 3,4m x 1,8m, czyli ok 6m oraz również połączony z pokojem przedpokój o wymiarach ok 2,1m x 1,6m, czyli ok 3,5m. Piszę o tych wszystkich wymiarach bo nie wiem czy w tym przypadku powinno się wszystkie powierzchnie zliczyć i traktować jako jedną powierzchnię? Mniej więcej wygląda to tak:

img33.imageshack.us/img33/5169/pokojs.jpg (przepraszam, ale tylko painta miałem pod ręką :) )

Moje preferencje to mniej więcej 60% kino i tv, 40 % muzyka (gatunek ciężko określić, w sumie podobne do tego co leci na Vivie, MTV, etc...)

Ok, to teraz troszkę pytań co do sprzętu:
Co będzie lepsze:
1. Denon AVR 1910 + JAMO S606 HCS + SUB200
2. HK AVR 255 + JAMO S606 HCS + SUB200
3. A może polecicie coś innego?

Czy ewentualne JAMO S606 HCS + SUB200 nie będą "za duże" to mojego mieszkania?

Proszę się nie sugerować moim wskazaniem na pierwsze 2 zestawy, bo po prostu czytałem troszkę to forum i często jest chwalone, ale tak jak pisałem może polecicie to samo a może coś innego? :)

Jest jeszcze sprawa karty dźwiękowej do PC - chcę ją zmienić i czy należy się czymś kierować aby uzyskać dźwięk wielokanałowy? Czy wystarczy aby miała wyjście optyczne?

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
Jestem świeżo po odsłuchu HK255 i do tego ampli to Magnat Quantum 605 naprawdę wymiatają (a przesłuchiwałem inne kolumny) i te były najlepsze brzmieniowo. Tylko odsłuch jest obowiązkowy. Przekonałem się sam, miałem inne preferencje a te jak dla mnie najlepsze.
 

crx2000

New member
hawk11 rozumiem, że te Quantum 605 odsłuchiwałeś w stereo? A czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na resztę pytań? Co z tymi JAMO S606 HCS + SUB200? Z jakim ampli zagrają najlepiej? Proszę o jakąś małą pomoc... :)

Czy naprawdę nie ma tutaj nikogo oprócz hawk11, kto mógłby mi pomóc? ;)

Ok, to może inaczej, czy moglibyście mi coś polecić do 5k (łącznie z okablowaniem), zakładając, że nie podawałem żadnych marek w pierwszym poście? Blackninja, Kiki? Może jeszcze ktoś? :)

Byłem ostatnio w MM i polecano mi zestaw składający się z kolumn Canton, przednie to były chyba 470 GLE + central i efektowe. Słuchałem także kolumn Wharfedale Diamond 10.5, bas wydał mi się ciekawszy niż w Cantonach, natomiast Cantony były jakby bardziej detaliczne. Co sądzicie o tych kolumnach? Jak one wypadają w stosunku do Jamo S606? Aha były podpięte do Denona chyba AVR 1610... Heh, miało być założenie, że nie będę podawał marek.... :) Ale może macie jakieś swoje propozycje do 5k? Pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

crx2000

New member
blackninja napisał:
TX-SR607+F2set 5,0 i sub za jakiś czas
Dziękuję za odpowiedź :) Blackninja czy mógłbyś troszkę opisać zalety tego zestawu? F2set - czy chodzi tutaj o głośniki KLIPSCH Synergy F2? Jeśli tak, to czy są one dużo lepsze od Jamo S606HCS? Ile taki zestaw kosztował by u Ciebie z subem? Widzę, że poleciłeś także ampli Onkyo, szczerze mówiąc myślałem nad Denonem AVR 1910, czy ten Onkyo lepiej brzmi w stereo? Aha no i pozostaje kwestia wielkości mojego pomieszczenia, czy te kolumny nie będą za duże? W pierwszym poście opisałem wymiary, co prawda dość pokrętnie, ale chyba da się zrozumieć :)
 
Ostatnia edycja:

silent22

Member
Witam
Ja niecały rok temu kupiłem Yamahe rx-v663 plu zestaw kody 702v2+sw1000v2 i jestem bardzo zadowolony, dzwięk jest czyściutki, mam również podłączonego pod ten system komputer i dekoder cyfrowy z upc.
 

crx2000

New member
Powracam do tematu, powiedzmy, że jestem w stanie dołożyć troszkę do budżetu - ok 1000zł, czyli pula zwiększa się do 6000 zł. Czy w tym przedziale cenowym Denon AVR 1910 + Wharfedale Diamond 10.6 / 10.1 / 10 CS / 10 MX to dobry wybór? Czy te kolumny nadają się do dynamiczniej muzyki (dance, pop, house)? Jak sprawdzają się w kinie domowym? Czy fronty 10.6 nie są czasem za duże do mojego mieszkania? A może jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym? Aha, Jamo S606 z pierwszego postu odpadają, słuchałem ich, ale niczym mnie nie urzekły, poza tym to inny przedział cenowy.... Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry