Amplituner KD do stereo

bad_gs

New member
Witam... posiadam amplituner Yamaha RX-V573 z zestawem KD Jamo 608 i subem.

Ale ostatnimi czasy mało czasu poświęcam na filmy a więcej na muzykę. Dlatego myślę o poprawieniu stereo bo jak wiadomo KD nie jest do muzyki.


I tu pytanie, czy z tą Yamaha mogę zrobić jakieś fajne stereo? Amplituner ma możliwość Bi-Amp więc mogę na kolumny puścić większą moc. Efekt jaki by mnie zadowalał, to wyczuwalny bas ( aktualne kolumny go nie maja a z suba to bardziej dudnienie a nie uderzenie). A jeśli z Yamaha da coś ugrać to co byście polecili za kolumny?


Pozdrawiam
 

bad_gs

New member
Amplituner na kanał może puścić tylko określoną ilość mocy, np 80w rms. Jesli kolumna ma 300w rms to wzmacniacz będzie za słaby, dlatego myślałem że podłączając dwa kanały na jeden głośnik w Bi-amp uzyskuje 2x80w rms na kanał. Tak przynajmniej myślałem. Czyli Bi-amp jest tylko do podzielenia pasma, i z tych dwóch kanałów w Bi-amp nie wyjdzie mi wieksza moc.
 

marikak97

Member
Do słuchanie stereo to tylko wzmacniacz 2.0 ,nikt nic lepszego nie wymyślił,kup sobie stary wzmacniacz,z lat kiedy nie oszczędzano na materiałach............I pamiętaj głośniki i wzmak maja pasować do siebie.
Żaden amplituner nie zagra ci tak ja wzmak 2.0/
 

bad_gs

New member
Wiem że tylko stereo, ale skoro posiadam taki a nie inny amplituner. To może zagra to w miarę dobrze z głośnikami typowo pod muzykę, czy raczej nie ma szans by to zagrało?
Posiadam jeszcze stary wzmak Kenwood KA 405 ale on nie trzyma już swoich parametrów, więc nie chciał bym go wykorzystywać.
 

bad_gs

New member
Kondensatory nie ładują i rozładowują się równomiernie, a tranzystory które są w parach mają już inne parametry. Dlatego kanały nie grają już jednakowo, różni się głośność kanałów i podejrzewam barwa.
 

bad_gs

New member
Nikt nic nie doradzi?
To może inaczej, jest szansa żeby ta yamaha zasiliła kolumny pokroju Heco Aurora 1000? Bo myślę że najpierw wymienię kolumny, a w przyszłości dokupię solidniejszy wzmak.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam... posiadam amplituner Yamaha RX-V573 z zestawem KD Jamo 608 i subem.
Pozdrawiam

najsłabszym ogniwem są zawsze kolumny , to one grają , a elektronika je tylko napędza , oczywiście im lepsza tym lepiej , czytaj wzmacniacz powinien zagrać lepiej ,ale czasami nie do końca

samo Bi-Amp niewiele zmieni, bo głośnik wysokotonowy potrzebuje na skraju swojej nocy zaledwie 10W by głośno zagrał , więc niewiele odciążysz końcówkę mocy stosując bi-amp , oczywiście jeśli masz wolne kanały możesz to zrobić ( ja tak zrobiłem ) i to nie zaszkodzi

u mnie wzmacniacz Pioneer A10 ( OK, najniższy model ) gra o wiele słabiej w Direct niż KD Onkyo 609 też w Direct , o przewadze mocy Onkyo już nie wspomnę . Na piętrze mam stare KD Panasonica i to też gra o wiele mocniej niż Pioneer A-10 ( mały zasilacz 135W nie da sporo mocy jak i dynamiki , owszem gra ładnie , ale z włączonym Loudness jak i delikatnie podbitymi basami jak wysokimi tonami - moze nawet bardziej i delikatnie )

zmień kolumny na lepsze ( za dużo nie pomogę , bo dużo zależy od budżetu ) zacznij od tych co zaproponowałeś ( duży masz pokój ? ) ale czy nie będą za za duże z basami 2c20cm do twojego pokoju tego nie wiem , no i Yamaha którą msz moze faktycznie ich nie napędzić odpowiednio z dużą dynamiką

jaki masz sub ?
 
Ostatnia edycja:

bad_gs

New member
Może nie napędzić ich odpowiednio, ale lepiej kupić mocniejsze. Na przyszłą wymianę wzmacniacza, chyba że nie ma szans by w ogóle zagrały z tym amplitunerem.
Co do salonu to otwarte 25m, ale będzie koło 35 w niedalekiej przyszłości.
Sub to Jamo 360
Końcówki mocy są 2 w zapasie więc będzie w Bi-Amping
 

mors111

Active member
Bez reklam
ten Jamo sub 360 aż taki zły nie jest , nawet całkiem spoko był , gorzej wypadały 200/210 - malutkie takie i słabe , do cichego słuchania OK ,

Heco do 35m2 będzie OK , jak dźwiękowo pasuje ( posłuchaj ) , jak będzie za słabo zmień elektronikę , możesz nawet amplituner zostawić , dokupić wzmak i taki rozdzielacz do kolumn i słuchać na jednym albo na drugim
 

bad_gs

New member
Bez odsłuchu już nie kupię kolumn, więc na pewno odslucham kilka modeli. Co do suba to w KD jest dobrze, ale do muzyki wole bas który czuć ale nie dudni. Dlatego myślę że dźwięk z tych heco powinien mi odpowiadać. Choć do amplitunera mocowo bardziej pasowały by te heco 700, tylko nie wiem czy mniejsze niskotonowe były by wystarczające.
 

DarkMag

New member
Miałem Aurory 700 z Onkyo 686 i dudniły. Po zmianie na RZ 840 kolumny grają zupełnie inaczej (na tyle dobrze, że odpuściłem zakup wzmacniacza). Bas jest szybki, nie ciągnie się. Co do czucia basu to każdy ma swój gust, dla mnie jest ok, innym może być mało.
Wzmacniacz (nawet tani) pewnie lepiej sobie z nimi poradzi niż 686.
 

bad_gs

New member
Muszę się gdzieś wybrać na odsłuch w direct by porównać heco 700 z 1000, możliwe też że na miejscu wpadnie mi w ucho coś innego. Wiem jedno przy aktualnych jamo brakuje mi twardego basu, nie ma tego uderzenia.
 
Do góry