amplituner i kolumny do 4k

pnobody

New member
Witajcie,
Planuje zakup pierwszego kina domowego. Nie mam dużych wymagań jeśli chodzi o jakość dzwięku i nie chcę na początku wydawać dużych pieniędzy, więc interesuje mnie wersja budżetowa ale coś lepszego od hipermarketów. Podejżewam, że cokolwiek więcej od hipermarketów i tak zrobi na mnie duże wrażenie.

Pomieszczenie w kwadracie 6m na 6m. Telewizor i sprzęt będzie stał w rogu. Kolumny jak najmiej rzucające się w oczy.
Budżet: Planuje przeznaczyć ok 3kPLN, jeśli za 4kPLN będzie coś istotnie lepszego to dołożę ten 1k.
Cel: Filmy 60%, Gry Playstation 30%, Muzyka 10%, wpółpraca z Iphonem

W sklepie zaproponowano mi taki zestaw:
Denon AVR 1911 plus kolumny Canton Movie CD 105

Czy taki zestaw będzie ok?
Może zaproponujecie coś lepszego?

Pozdrawiam,
PK
 

killpit

New member
Amplituner w tym przedziale cenowym to zdecydowanie Onkyo 608 lub H/K260 natomiast głośniki proponuję podłogowe świetne głośniki np.Tannoy Mercury V rewelacja a nie zawracaj sobie głowy taniochą w stylu tych cantonów :)
Jeśli mają być małe to prędzej Kef 2005. ale jakość z dużych głośników jest nie porównywalna do małych, bo duży może więcej :)
 

moods

New member
Pioneer vsx 920 i Klipsch F3. Jak dobrze poszukasz to może zmiescisz sie w 4 klockach.Będziesz zadowolony.Fajny zestaw
 

pnobody

New member
No własnie. Spędziłem dzisiaj kilka godzin na necie i mam tylko większy problem;) Pioneer 920, hk 260, denon 1911 i onkyo 608. Widzę, ze zwolennicy 2 ostatnich toczą wręcz krucjaty przeciwko sobie i dyskusje wzbudzają skrajne emocje. Bądź tu człowieku mądry... Kiedyś była unitra i każdy pial ze szczęścia, a o trzaskach na winylu mówiło się, ze urealniaja dźwięk.
To może jeszcze inaczej i zawezajac oczekiwania. Który byście polecali do sportu przez cyfrę plus i gier playstation oraz możliwość (nie jakość) muzyki z iPhone?
Ps. w życiu się tak długo nad niczym nie zastanawiałem
 
Ostatnia edycja:

zaq1234

New member
Sorki,że sie wtrące, ale miałem ten sam problem i tak proponuje ci kolumny Kef Iq70 bądź 50 super graja z denonem 1911. Nie baw sie w żadne klipsze, dali , tu na forum co niektórym to słoń nadepnał na ucho i je ciagle polecaja , słuchałem z onkym 607 i denonem 1911 beznadzieja ( Dźwiek bardzo niewyraźny). Oczywiście lepiej zagraja od kef jeszcze Monitor Audio br6 ( tu dźwiek rewelacja, ale to inna kasa). Jeden z Panów ciagle poleca Onkiego 608, owszem tej samej klasy jak denon 1911, ale w stereo ( niektórzy napisza ,że pseudo w tych ampl. ), jednak denon wypada lepiej (Gra bardziej mięko , aksamitnie i mi to bardziej odpowiada.) Pozdrawiam
 

killpit

New member
Kefy jak najbardziej dobre głośniki lecz trzeba je odsłuchać jak większość sprzętu przed zakupem.
Wszystko zależy co z czym ale opis Denona 1911 lepszego w stereo od 608 to chyba faktycznie tobie słoń na ucho nadepnął.W 1911 masz zero przestrzeni średnica i góra wycofana do tyłu a bass głębszy ale problem z jego kontrolą polecam usiąść i odsłuchać troszkę sprzętu.
W kinie Onkyo powali na kolana w stereo niema szału ale na bank nie jest gorsze od 1911 natomiast jak kolega chcę lepsze stereo to kierunek H/K
 

zaq1234

New member
sorki! widzę ,że jesteś za onkim, napisałem ,ze jest to ta sama klasa, jednak dlaczego sie poleca kolumny klipch, dali czy jamo, z tym sprzetem denon czy onkyo graja źle , niewyraźnie, a przecież kefy czy monitor audio br6 nie kosztuja tak wiele więcej, a satysfakcja z dobrego dźwieku jest ogromna. np słuchałem kolumn avance z ampl. marantz - pieknie zagrały (jednak są dosyc wysokie i głebokie i dlatego ich nie kupiłem) jakoś nikt ich nie poleca na forum. pozdrawiam
 

pnobody

New member
Cóż, będę wybierał między Onkyo a Denonem, chociaż czytałem na zagranicznych forach, bardzo dobre recenzje pioniera 920.

Chyba moje pytanie o kolumny gdzies znikneło, więc ponawiam:

A kolumny PSB Seria Alpha (Alpa T+ Alpha C + Alpha Intro LR + SubZeroi) dobre będą?

z gory dzieki zaodpowiedz
 

wowo5

New member
Cóż, będę wybierał między Onkyo a Denonem, chociaż czytałem na zagranicznych forach, bardzo dobre recenzje pioniera 920.

Chyba moje pytanie o kolumny gdzies znikneło, więc ponawiam:

A kolumny PSB Seria Alpha (Alpa T+ Alpha C + Alpha Intro LR + SubZeroi) dobre będą?

z gory dzieki zaodpowiedz
PSB robi naprawde dobre glosniki. To kanadyjska firma z powodzenioem rywalizujaca z bardziej znanymi markami. Kiedys omal nie kupilem kolumn Imagine 4T tej firmy (zdecydowalem sie na B&W) ale mile je wspominam. W Polsce sa malo znane ale to naprawde doskonala firma. Alpha w swojej klasie cenowej wypada dobrze ale powinienes je przesluchac. Nie kupuj kolumn bez przesluchania. Kazdy ma nieco inne preferencje jesli chodzi o dzwiek.
 
Do góry