Amplituner i kolumny do 4000 zl ???

qwert

New member
Witam
Jak w tytule. Przymierzam sie do zakupu ampli i kolumn. Wiem, ze odsluch jest najwazniejszy, ale potrzebuje porady bo juz mam metlik w glowie.

budzet do 4000 zl - ampli do 2200 zl, kolumny raczej narazie tylko fronty - max 1600zl), reszta na kable.

Pokoj 20 m2 (4-5) malo zabudowany
Glownie KONCERTY i filmy 70 %

muzyka 30 % hard rock, pop
Kolor kolumn raczej ciemny , czarny.

Zalezy mi na szczegolowej gorze i w miare mozliwosci niskim basie.
Oto moi faworyci , co myslicie o takim zestawieniu :

Hk avr-255 + mission m34i

Hk avr-255 + Kef c7

Yamaha rx-765 + Kef c7 albo mission m34i

Czy moze zamiast harmana 255 wystarczy onkyo 606/607 HK - w stereo podobno jest lepszy, ale troche boje sie tych wiatrakow, ktore z czasem moga dac znac o sobie.
Mysle jeszcze ewentualnie nad zestawami kolumn do 2k np:
Mission MV-6 + MV-2 + MV-C
Celestion F 30 + F35C + F10
i do tego w/w ampli Y-rx 765, Hk-255,onkyo 606/7
Chyba ze zestawami do 2 k nie zawracac sobie glowy .
Czy moze macie jakies inne propozycje co do ampli i kolumn ?
Do tej pory w uzyciu byl stary wzmacniacz i kolumny altus 110.
Pozdrawiam i dziekuje za porady :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Proponuje zakup AVR255 i do tego BR5 lub nawet BR6. Po jakimś czasie uzbierasz komplet świetnego kina na którym da się posłuchać muzyki.
 

qwert

New member
Monitor audio br5, hmm na pewno bylyby to o wiele lepsze glosniki ,tylko ta ich cena odstrasza mnie od nich. Ale wezme je grubo pod uwage, w koncu to zakup na lata.

Jestem ciekaw jak misiony m34 i kef c7 radza sobie z hk 255 ??

Co do Hk 255 rozumiem ze nie ma sie juz co obawiac roznych przypadlosci jakie miewal wczesniej. Boje sie tych wiatrakow, ze za rok lub dwa zaczna buczec.
Jak nie hk255, to druga na liscie zakupow jest yamaha rx 765 ciekawe czy poradzi sobie z Ma br5 ???
Blackninja, jak dasz rade, to wyslij mi cennik na priv
 
Ostatnia edycja:

pirxx

New member
Mam HK-255 od miesiąca,nawet po kilku godzinach grania głośniej pracuje DVD niż amp.Wentylatory w kompie wytrzymują 30-50,000 h,ile to będzie lat ? W HK dużo gorszych pewnie nie założyli, a nowe ile mogą kosztować ? 20-30 zł ?
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
pirxx napisał:
Mam HK-255 od miesiąca
głośniej pracuje DVD niż amp. Wentylatory w kompie wytrzymują 30-50,000 h,ile to będzie lat ? nowe ile mogą kosztować ? 20-30 zł ?

Tu nie chodzi o cene wiatrakow, tylko o problem z wymiana, naprawa etc..
"wytrzymują 30-50,000 h" - ok, tylko nie chcialbym juz np. po 5000 h slyszec buczenia.
Gdyby nie wady poczatkowej serii avr255 - to ten model bralbym prawie w ciemno a tak to mam i nie tylko ja, maly dylemat bo duzo jest fajnych ampli bez wiatrakow.
Mimo to HK jest nr 1 w moich planach zakupow, nr 2 to yamaha rx-v765 -ma wiecej wejsc hdmi.
Mam troche zagwozdke, jak kazdy przed wiekszym wydatkiem :confused:

Co myslicie o zestawach ampli i kolumn o ktorych wspomnialem w 1 poscie ???
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
Mimo to zastanawiam sie ktory ampli wybrac HK 255 czy yamaszke rx v765 i pozostaje porownac na zywo i jak graja z kef c7 i mission m34i .
Chyba ze wybiore troche gorszy ampli i lepsze kolumny -wspomniane Monitor audio br5.

I tak , bez odsluchu nie da rady :)

Chyba ze ktos ma jeszcze jakies sugestie to bardzo prosze o wpisy.
Pozdrawiam.
 

qwert

New member
Na harmana jestem juz prawie zdecydowany, teraz bardziej problem z kolumnami - m34i, kef c7 -musze odsluchac . Zastanawiam czy najpierw 2 kolumny czy lepiej od razu zestaw 5.0
Mysle nad zestawem do HK255 np:

1. Celestion F28 + F48C + F15
2. KLIPSCH F1/C1/S1 black
3. Mission MV-6 + MV-2 + MV-C
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
posluchaj blackninja i idz na odlsluch tych MA, glosniki sa wazne, KEF C7 tez sa fajne do 12m, slyszalem je przez 15 min i graly przyjemnie. Jesli lubisz luchac muzyki to w glosniki musisz walnac cos lepszego i drozszego.
HK 255 jest dosc przyjemny, Onkyo 606 nie slyszalem.
Jesli do lepszej muzyki to te amplitunery odpadaja.
 

qwert

New member
Dzięki Panowie. Juz niedlugo zaczynam odsłuchy kolumn które mnie interesuja i które mi sugerujecie, np Ma br5. Żeby tylko byly w sklepach.

Ampli juz wybrałem i bedzie to HK avr 255. Bo jezeli już nie ma starych wad, to jak dla mnie ma same zalety :D
Podziele sie wrażeniami po odsłuchach.
 

qwert

New member
Przez to że byłem jakis czas poza domem ,żle podałem wymiary pokoju, Sorry panowie :sad: Napisałem "troche" na oko 4m-5m, w rzeczywistości jest mniej bo 3.25 na 4.80 ,czyli tylko ponad :arrow: 15 m dlatego musze wybrać coś mniejszego z kolumn.

Dziś odsłuchiwałem w sklepach kilka kolumn , tyle ze w warunkach halowych niestety

Mission m34i - na wzmaku marantz (nie wiem który) grały dziwnie , faktycznie trochę bez płciowo, jak ktoś już napisał, albo były nie wygrzane, choć jakiś potencjał było z nich słychać, może w innym sklepie zrobiłyby na mnie lepsze wrażenie.

Mission mv-6 - przyjemny ciekawy bas ,góra trochę oszczędna ale ogólnie brzmiały ładnie , kusi niska cena - ale czy tak naprawdę warto ?

Jamo 606 - to już bardziej z ciekawości, bo jak dla mnie kobyły wielkie :p i jedynie basem bardziej przyciągały uwagę, do kina owszem, ale do muzyki raczej takie sobie

cantony gl e 470 (również na wzmaku marantza) - chyba też za duze jak na 15 m , ale byłem ciekawy jak grają i odrazu mi się spodobały , bas bardzo przyjemny dla ucha ,widać było klase tych głosników - to jest firma, średnie tony tez bardzo ładne. Super głośniki.

Narazie dalej nie wiem co wybrać, dlatego jutro też kolejna wycieczka na odsłuch i polowanie min. na kefy c5 , c7

Sugestie bardzo mile :) widziane
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
C5 sa kiepskie strata czasu
C7 i MA posluchaj, wazne jest jaki wzmacniacz, kazdy gra inaczej, jedne z kolumnami zagra dobrze inny z innymi itd
 

qwert

New member
Dzięki Seba. C5 w takim razie odpadają.
Umówię się na odsłuch w salonie audio, przynajmniej jest w czym wybierać i są konkretne firmy

Zamówiłem dzisiaj Hk avr 255 :) ,także pozostały tylko głosniki do wyboru.
Dziś w Euro agd widziałem Klipsch F1 synergy , ale tylko widziałem, bo za chiny ludowe, nie mogli podłaczyć ich do sprzętu :confused:
Sprzedawca powiedział że do 15 m2 bedą za duże i że bedzie trzęsło pokojem.
Na pytanie czy je słyszał ,odpowiedział ...że nie :)
Napaliłem sie na tego klipscha f1, wygląd też ma extra, może uda mi się go odsłuchać.

Jak myslicie klipsch F1 albo Ma br5, bedą za duze na 15 m 2 ????
 

qwert

New member
Dzięki Krzysztof . Mv-6 nadal biorę pod uwagę i może się na nie skuszę :)
Spróbuję odsłuchać jeszcze pare kolumn, bo ciekawi mnie jak diabli jak grają klipsche f1 , kef'y c7.
Z paru opini o nich na forum, możliwe że mają taki dżwięk jaki ja szukam -szczegółowa góra przy cichym słuchaniu i dość głęboki bas.
 

qwert

New member
Niestety żle podałem metraż , chodzi o 15 m2
hk 255 za 2109zł. Ile kosztuje u Ciebie Blackninja ??
Jak dasz rade to wyslij na priv. Może jeszcze wycofam zakup :D
 
Do góry