Amplituner i DVD, X360 przez hdmi

tragoss

New member
Mam zamiar kupić jakis amplituner z hdmi ale jest takie pytanie:

Chciałbym przez HDMI do Amplitunera podpiąć DVD i X360 a nastęonie amplituner przez HDMI podłączyć do mojego sony 32s3000 czy przekazywany obraz i dzwięk będzie dobrej jakości? do amplitunera będą podpięte głośniki 5.1
 

Pochi

New member
Z tego co cztalem to amplitunek onkyo 505 potrzebuje oddzielnego polaczenia audio żeby uzyskac dźwięk wielokanałowy.
 

tragoss

New member
Jeśli chodzi o te głośniki Elac Cinema 05 ESP to raczej przy nich zostane bo moge je kupic nawet o połowe taniej jak w sklepie... a głośniki będą stały w małym pokoju i będą służył tylko do grania na X360 i od czasu do czasu ogladania DVD.

Czy to prawda ze nie uzyskam wysokiej jakości obrazu i dźwięku wielokanałowego przez połączenie X360 tylko przez kabel HDMI??
Jeśli tak to jakie amplitunery to umożliwią tak w cenie do 1200zł.
 

klemens007

New member
Co do jakości obrazu to się nie wypowiem bo mam x-a podpiętego po komponencie bezpośrednio do TV . Pozostałem przy takim połączeniu ze względu na dzieciaki-im mniej pstrykają przy kinie domowym tym lepiej a tak , tylko włącza TV i sobie grają. Któregoś dnia chciałem nawet spróbować podpiąć konsolę do 605-ki ale znowu wyciągać sprzęt z regału, walczyć z kablami-przeszło mi. Może w dziale o 360-tce się czegoś więcej dowiesz. Co do dźwięku to czy to będzie połączenie komponent czy hdmi to jeszcze dodatkowo musisz konsole spiąć optykiem żeby uzyskać DD.
 

tragoss

New member
Ok a więc daj my na to że bede już miał Amplituner ONKYO TX-SR 505, Głośniki ELAC CINEMA 05 ESP, LCD SONY 32s3000 i X360 premium hdmi

I teraz pytanie jakich kabli i co gdzie mam podpiąc aby z głośników leciał dzwięk przestrzenny 5.1 a na LCD obraz wysokiej jakości grajac na X360

Najlepiej jak podacie mi jakieś linki z tymi kblami, z allegro... dodam ze jestem całkowicie zielony jesli chodzi o te sprawy i nie mam pojęcia jak to zrobic. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tragoss

New member
Słyszałem ze Onkyo SR 505 nie przesyła dzwięlu przestrzennego a więc musial bym kupic Onkyo 605 bo ponoc ten model może przesłac ten dzwie przez HDMI czy to prawda? jesli tak to może sa jeszcze jakies amplitunery które to potrafią i są w cenie do 1200zł?
 

tragoss

New member
A więc zdecydowałem sie na Onkyo 605 ale teraz zastanawiam sie nad jakimiś głośnikami do 600zł mam kilka opcji które głośniki będą lepsze pod ten amplituner? i wogle do grania na X360 i dvd w niezbyt wielkim pokoju.

HECO CULT HC 100A http://www.allegro.pl/item300891112_heco_cult_tylko_499zl_kpl_nowy_gwar_fakt_odss_.html

HECO TAURUS CINEMA 512A http://www.allegro.pl/item301253651_heco_taurus_cinema_512a_nowy_gwar_w_wa_022_8361131.html

ELAC CINEMA 05 ESP http://www.allegro.pl/item297836048__elac_cinema_05_esp_nowy_audiofilski_w_wa.html
 

klemens007

New member
tragoss napisał:
Słyszałem ze Onkyo SR 505 nie przesyła dzwięlu przestrzennego a więc musial bym kupic Onkyo 605 bo ponoc ten model może przesłac ten dzwie przez HDMI czy to prawda? jesli tak to może sa jeszcze jakies amplitunery które to potrafią i są w cenie do 1200zł?
ONKYO 605 także nie przesyła dźwięku przestrzennego po HDMI (chyba żaden nie przesyła). Wiem co mówię bo posiadam ten AV i aby mieć dźwięk przestrzenny z x-a podpiąłem go kablem optykiem.

tragoss napisał:
Ok a więc daj my na to że bede już miał Amplituner ONKYO TX-SR 505, Głośniki ELAC CINEMA 05 ESP, LCD SONY 32s3000 i X360 premium hdmi

I teraz pytanie jakich kabli i co gdzie mam podpiąc aby z głośników leciał dzwięk przestrzenny 5.1 a na LCD obraz wysokiej jakości grajac na X360

Najlepiej jak podacie mi jakieś linki z tymi kblami, z allegro... dodam ze jestem całkowicie zielony jesli chodzi o te sprawy i nie mam pojęcia jak to zrobic. Pozdrawiam.
Nie napisałeś jakie DVD i konsola (czy mają wyjścia HDMI czy tylko komponent. Jeśli chodzi o kable to ja osobiście kupiłem kabelki TECH+LINK.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry