Amplituner + głośniki do filmów do salonu (nie znam się)

pumekss

New member
Mam pokój (salon? chyba zbyt szumnie :)) 500x300cm.
Mam zamiar kupić amplituner + głośniki (stereo + ewentualnie subwoofer).
Sprzęt będzie wykorzystywany do filmów i koncertów z DVD.
Dźwięk jaki lubię słuchać można określić delikatnym cykaniem z miękkimi i delikatnymi basami.
Jestem kompletnie zielony w te klocki i wszelka pomoc profesjonalistów jak najbardziej wskazana.

Koszt zestawu: 1500-2000zł
 

zmechol

New member
Z tym budżetem to lepiej poszukaj coś w używanych bo amplitunery ogólnie się zaczynają od 2 tys. Dołóż ok 1000 zł to pomyślimy:)
 

dextor

New member
Witam posiadam Onkyo tx-sr309, kolumny prawdopodobnie QQ 5000, jeszcze nie wiem jak bede w Polsce odsłucham (bo w IRLandi nic nie ma, co za dziura) bo moze zmienie na JAmo 606. Tylko nie wiem jakie kable dobrac do zestawu ? Skontakowalem sie z gosciem na allegro i polecił mi kable za 700 złoty z przesyłka !? Chciałem dodac ze sa to kable Klotza ? Jest to moj pierwszy sprzet, takze nie wiem czy takie kable sa potzrebne czy yp mnie naciaga ? Prosze o podpowiedz ?
 

TurboDymo

New member
Tani ampituner i tanie głośniki, a za kable chcesz dawać 700zł?
że tak powiem... OSZALAŁEŚ!!!!

kup dobre miedziane 2,5mm2 kable w sklepie elektrycznym (ale nie druty, a plecione normalne miedziane), ewentualnie coś z najtańszych głośnikowych (uwierz, tak się zwą ale to te same kable!) - nie zobaczysz różnicy!
W okablowanie mozesz sobie inwestować jak kupisz i ampituner i głośniki z 5x droższe... wtedy może usłyszysz minimalną rożnicę...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dextor

New member
Tani bo tani ale nie chodzi tu o pieniadze, jest to moj pierwszy sprzet tego typu i nie wiem czy mi sie nie znudzi po tygodniu :D a na fronty tez brac 2,5mm czy jednak wziasc 4mm ? a jak to wyglada z koncowkami ?
 

pumekss

New member
Poczytałem i popatrzyłem sobie w googlach i taka Yamaha rx-v 467 (cena ok 1000-1100zł) w zupełności mi wystarczy, bo i tak mam stępiony słuch przez liczne koncerty.

zostaje wię drugie 1000zł na głośniki....... jakie?
 

pumekss

New member
hmm ale ja chciałby podłączyć przez hdmi dvd-bluray i dekoder tv, zeby mi wszystko przez amplituner lecialo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zenobiuszek1

New member
co racja to racja za ta cena kupisz marny ampli kina domowego , ale juz wzmak stereo solidny

blu ray i dekoder tv podlacz do tv na hdmi a do wzmaka podlaczysz chinchami i tak to wzmak stereo wiec to wystarczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry