Amplituner + głośniki do 3000

mangusta28

New member
Witam wszystkich. Mam dylemat (bo się nie znam za bardzo). Potrzebuję zestaw do kina domowego. W 90% do oglądania filmów, 10% muzyki. Audiofilem nie jestem.
Pokój 8m x 4,5m.
Chciałbym wykorzystać DVD Fergusona D880 HX (chyba, że uznacie, że jest stanowczo za słaby do reszty) gdyż pozwala bez problemu oglądać filmy z polskimi napisami we wszystkich możliwych formatach. Ale do rzeczy:

Myślałem o Jamo S506 i SUB 200 + Yamaha RX 363
albo Jamo S606 + SUB 200 + Yamaha RX 797.

Co o tym myślicie ? jakieś inne propozycje ?

P.S Sprzęt ma grać prawdopodobnie na Toshibie 40XF350 (jeszcze nie kupiłem, ale z racji oszczędności tańszy TV - lepszy sprzęt stereo do kina)
 
Ostatnia edycja:

mangusta28

New member
Sorry - nie sprawdziłem, że stereofoniczny. Szukam do zestawu 5+1. Na początku kupię dwa frontowe + suba z możliwością późniejszego dokupienia centralnego i 2 surroundy.

Blackninja - jaki niedrogi (700-1400) amplituner byś polecił do zestawu 5+1 ???

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

P.S Preferuję Yamahę, chyba, że masz coś lepszego w tej cenie.
 

armi

New member
Bez reklam
w cenie do 3k

onkyo 506 + jamo s506 :) + jamo sub200
u BN powinno Ci wyjść ok 3k za komplet

ale wg wymiarów Twojego pomieszczenie - 34 m2 - taki sprzęt będzie ciut przy słaby - i przydałoby się jescze z 1k funduszy na coś mocniejszego dołożyć
 

mangusta28

New member
a co powiesz na Jamo S606 + Yamaha V463 ??? Czy moze harman hardon 147 ??? Ceny podobne tylko, który lepszy do kina ???
A te Onkyo co proponujesz, to chyba 7.1, a ja nie mam funduszy na tyle kolumn, więc sobie odpuszcze - no chyba, że jakieś inne dobre Onkyo 5+1, ale w podobnej cenie.

Czym się różnią te modele od siebie ???
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
chyba ci sie bardzo spac chcialo bo twoj post tu nic nie wnosi

sony tez moze zagrac 5.1 :mrgreen:

fakt 35m2 to dosc spory wybieg :)
ja bym dołozył/dozbieral bo mozesz zalowac a sprzet sie kupuje na pare lat
 

mangusta28

New member
Dzięki wszystkim za pomoc :-D

Pytanie do wszystkich (może ktoś mnie oświeci, bo czytam i dalej nic nie wiem)
1) czy jestem w stanie wykorzystać te dodatkowe dekodery, które są w RX-V663, jeśli są one głównie do zestawu 7+1, a ja będę miał 5+1 ?
2) jest sens dopłacać ok. 600zł do kina (jest aż tak znaczna między 463, a 663)?
3) czy ma to jakiś sens przy Fergusonie 880 ?
4) zalezy mi na USB - może warto wziąść jednak coś pomiędzy - model 563 ?
 
Ostatnia edycja:

mangusta28

New member
Dzięki jeszcze raz za pomoc :mrgreen:.
Biorę Yamahę RX-V663 + te Jamo S606 (przekroczyłem budżet o ponad 1000zł - żona przez miesiąc się nie będzie do mnie odzywała :???: ). Jaki TV byście do tego zestawu polecili, bo chce wziąść Toshibe 40XF350 - czy będzie dobrze chodziła z tym zestawem w kinie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry