Amplituner + fronty

Z4R4Z

New member
Pierwszy odsłuch

Dobra jestem po pierwszym odsłuchu...
Na pierwszy ogień poszły MA MR6 vs BX5 i powiem szczerze że MR6 zostały zmiażdżone!

MR6:
Nie potrafię opisać swoich wrażeń w ten sposób jak to robią inni ale w MR6 brakowało mi spójności. Góra strasznie mnie kuła w uszy a bas był jakiś bardzo "dudniący"- "buczący" generalnie bez dynamiki. Na średnicę nie zwróciłem uwagi (może jej po prostu nie było?).

BX5:
Najpierw suchalem MR6... mily Pan w salonie podmienia kolumny, ja patrzę i myślę: "co za popierdułki mi stawia ten typ, to jakiś żart?"
Minę mam kwaśną bo jak z takich filigranowych "kolumienek" z głośnikami wielkości płyty CD może wydobywać się ładny dźwięk... no ale cóż, jak już kolo je przytargał to niech pograją.
Sceptycznie nastawiony włączam pierwszy kawałek i moja mina chyba mówiła wszystko...
Piękny klarowny, precyzyjny dźwięk, nic mi nie przeszkadza jest tak jak ma być. A że lubię słuchać muzyki głośno to odkręciłem pokrętełko w HK AVR270 i było jeszcze lepiej. Ładny środek, góra nie powoduje u mnie skrzywionej miny, dołu mogło być ciut więcej ale dopiero przy dużej głośności.

Wniosek jeden: MR6 vs BX5 (0:1000000000000000).

Chcę jeszcze odsłuchać gdzieś Roth Oli 40 i Studio 190 ale słyszałem, że podobno Oli 40 się skończyły u importera i nie można ich zamówić (jest ktoś w stanie to potwierdzić?)

Zastanawiam się jeszcze nad Indiana Line Tesi 560 czy jakoś tak? Ktoś zna ten produkt na tle w/w?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
BX5 to wyższa półka więc nie dziwi mnie że Ci się bardziej podobały. Ty masz prawie 30m2 więc jeszcze lepiej się sprawdzą BX6. Tylko tu już cena wyższa. A jak duża była sala odsłuchowa? . Tesi 560 nie słyszałem, ale mają dobre opinie. Ponoć są to dobrze ułożone kolumny. Myślę, że warto odsłuchać.
 
Ostatnia edycja:

Z4R4Z

New member
A jak duża była sala odsłuchowa?

Pomieszczenie w którym była sala odsłuchowa miała 60m2 natomiast wysokość jakieś 230cm a samo miejsce w ktorym odsłuchiwałem miało ok 3,5 - 4m2 x 3,5 - 4m2 (za kanapą było jakieś 3 x tyle miejsca co miejsce do odsłuchu) więc warunki trochę gorsze od moich ponieważ u mnie jest 29m2 w tym 18m2 na scenę (prawa stona od kanapy ma drugie tyle).

Fota mojego lokum poniżej:
aqu9.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam nadzieje ze nie bedziesz mial problemow z akustyka w takim pomieszczeniu, przerabialem takie pokoje wiele razy, dobra kalibracja to podstawa, bywa ze wszystkie pieknie sie zgra, ale moze byc i tak ze kolumny za 30k polegna.
 

Z4R4Z

New member
Mam nadzieje ze nie bedziesz mial problemow z akustyka w takim pomieszczeniu, przerabialem takie pokoje wiele razy, dobra kalibracja to podstawa, bywa ze wszystkie pieknie sie zgra, ale moze byc i tak ze kolumny za 30k polegna.

W razie problemów będę kombinował z ustawieniem i dodaniem rzeczy poprawiających akustyka (dywany, meble, dodatkowe obrazy itp. itd). Jest sporo miejsca do zagospodarowania więc chyba (z Waszą pomocą) damy radę.
 

Z4R4Z

New member
Monitor Audio BX5 vs Indiana Line Tesi 560

Dzisiaj baraszkując w necie miejsca gdzie mogę porównać zwycięskie MA BX5 z Indiana Line Tesi 560 i udało mi się spontanicznie umówić na odsłuch. Więc czym prędzej dopijając kawę w locie wsiadłem do samochodu i łamiąc "kilka" przepisów drogowych dotarłem do salonu audio.

Przystępujemy do wyboru elektroniki pod odsłuch i z zakresu cenowego w moim zasięgu wybór padł na DENONA X-2000.
Na pierwszy ogień w ramach przypomnienia idą BX5-tki. Nie ma zaskoczenia, grają ładnie, równo z wyeksponowaną średnicą, bez kującej góry i z lekko wycofanym dołem. Jest dobrze, bardzo dobrze.

Dobra czas na Tesi 560. Włączamy najnowszą płytkę Daft Punka, odpalamy utwór nr1 i jedziemy...
No i wreszcie wiem czego brakowało mi w BX-5. Wreszcie jest dół, ładny równy, niski, dynamiczny - jest pięknie. Góra podobnie do BX5, średnica jakby, głębsza, bardziej przestrzenna. Ogólnie grało to bardzo ale to bardzo przyjemnie, miękko i bardzo kulturalnie. "This is it" chciało by się rzec!

Nie była to na pewno różnica taka jak w przypadku MR6 vs BX5 ale Indiany grają moim skromnym zdaniem zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich trzech. Jeżeli chodzi o "design" również trafiają w moje gusta.

Chciałem odsłuchać również JBL Studio 190 ale jeżeli chodzi o wygląd to nie trafia do mnie to zupełnie. Jestem raczej zwolennikiem nowoczesnej elegancji niż ekstrawagancji więc raczej odpuszczę a ze względu że Roth Oli 40 które "mówiły" do mnie od samego początku są obecnie niedostępne mój to zdecydowanie Indiana Line Tesi 560 (mają otwór bass reflex z przodu co jest dodatkowym plusem) i są w przystępnej cenie.

Jeżeli macie jeszcze jakiej pomysły z czym można obecnego faworyta porównać to proszę o radę ale nie wiem czy jest sens skoro czuję się w pełni usatysfakcjonowany tym co usłyszałem w dniu dzisiejszym.

Teraz pytanie o elektronikę... Denon X-2000, HK 365, Onkyo 616, Sony STR-DN1040 czy może jeszcze coś innego?
 

Z4R4Z

New member
Dzięki :)

Chyba że chwile poczekasz na Roth Audio RA-3/RA-4 mają być na jesień.
Chyba nie wytrzymam :D

Co do amplitunerów to możesz zerknąć na moje odczucia http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/101922-wrazenia-z-odsluchu.html Rozważ Marantza 5007.
Marantz podoba mi się jak cholera. Ale powiedz mi jedno: ile on kosztuje bo rozrzut na popularnych portalach jest od 2400-3800 więc nie jestem pewien czy mnie na niego stać. Jeżeli tak to wybór chyba będzie oczywisty.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Normalna cena to 2600-2700zł z Polskiej dystrybucji. Możesz też napisać do blackninja (w poniedziałek chyba wraca z urlopu) może ma lepszą cenę. Ja czekam właśnie na niego i będę zamawiał. Bije się jeszcze z myślą czy by nie dołożyć do 6007.
 

Z4R4Z

New member
Bije się jeszcze z myślą czy by nie dołożyć do 6007.

Wiesz dokładać to tak można w nieskończoność... Ja zacząłem z budżetem 3000-3500 a skończy się zapewne na 4500-5000 :) Jeżeli Marantz 5007 kosztuje w tych granicach to chyba nie ma lepszego wyboru.

Dzięki Pawel_Sz85 za wszelkie porady i.... czekamy na BN :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Normalna cena to 2600-2700zł z Polskiej dystrybucji. Możesz też napisać do blackninja (w poniedziałek chyba wraca z urlopu) może ma lepszą cenę. Ja czekam właśnie na niego i będę zamawiał. Bije się jeszcze z myślą czy by nie dołożyć do 6007.

Paweł, przy Naszych kolumnach i Twoim wzmaku nie brałbym Marantza serii 6xxx. Ampli 5007 juz sam w sobie jest dobry w KD, a do stereo masz wzmak, więc po co dokładać? Osobiście jak bym zmieniał ampli to nic droższego bym nie kupował. Nie ma sensu, chyba że zamierzasz zmienić kolumny na dużo lepsze? Zaobacz, chłopaki Armanig czy Krzysztofradio mają sporo lepsze kolumny i Armanig ma Marantza serii 7xxx, a Krzysiek serii 6xxx, więc sam rozumiesz....?:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie masz rację. Na 90% jestem nastawiony na 5007. Teraz są niezłe ceny na Marantza dlatego rozważam 6007. Ale pewnie się skończy na 5007 bo to rozsądniejszy zakup. Z kolumn jestem zadowolony i minie sporo czasu zanim je zmienię.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak już nieraz pisałem, Roth jak dla mnie lepiej zagrały niż MA BX, więc jak kiedys będę zmieniał to pewnie na coś droższego. O ile wogóle nie zamienię KD na stereo i kupie duzo lepsze fronty. Na pewno nie szybko i nie w najblizszym czasie. Roth grają dla mnie super:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Armanig, już od dawna myslałem żeby pozbyc się kina na rzecz lepszego stereo. Ale z drugiej strony, nie wyobrażam sobie dobrego filmu na 2 kolumnach:) I bądź tu człowieku madry. Pewnie zostanę przy tym co mam, takie sobie gdybanie z kolegami:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wiem ze kusi, doskonale Cie rozumiem, ale z drugiej strony jako milosnik filmow, nie czyn tego, nie trzeba mnie przekonywac do stereo, bo niewatpliwie to piekna sprawa, zaczyna sie niewinnie, najpierw wzmacniacz, nastepnie cd, a pewnie zaraz kabelek by sie przydal, no i konczy sie na samych frontach, ale jak sam wiesz, dobry film to tylko 5.1. Ja chyba za bardzo kocham filmy, te efekty, latajace helikoptery po calym pokoju i takie tam, ee tam... zostanmy lepiej przy tym :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Krzysiek, nawet nie idź tą drogą ;) niech Cię ręka ... broni :D
Stereo jest fajne, nawet świetne, ale filmy i koncerty... no to tylko DTS MA lub Dolby TrueHD na kinie domowym :) Też mi różne ustawienia i koncepcje chodziły po głowie, ale KD to KD, nie potrafiłbym teraz wrócić do oglądania filmów w stereo... to już nie ten urok :)
 

Z4R4Z

New member
AVR 370 vs SR5007

Dobra, kolumny juz wybrane: Indiana Line Tesi 560.

Teraz czas na ampli i w grę wchodzą dwa modele HK AVR 370 vs Marantz SR5007.
Jak sądzicie co będzie lepsze do w/w kolumn? Głównie będę słychał muzyki w stereo, jakieś 70% reszta to kino.
 
Do góry