Amplituner do zestawu Dali Zensor 7 - 5.1.

zasiek

New member
Niby były takie tematy, ale chyba nie do końca:
Co zagra najlepiej z tymi kolumnami?
Mam fronty Zensor 7 Tyły Zensor 1 - Vocal i Sub Dali f12.


Waham się:
Marantz 5009 vs 5010 (czy warto dopłacić 300 PLN?)
ew. Denon 2200
Yamaha - 7979

A może powinienem pomyśleć o czymś innym (Marantz 6009 jest w podobnej cenie?)


Chciałbym, żeby pograło też stereo.
Dziękuję
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Marantz 5010 bedzie dobrym wyborem. Jak za slaby bedzie to sobie dokupisz wzmak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zasiek

New member
Dzięki - czyli warto dopłacić do 5010? Bo reszta parametrów nie licząc Atmosa jest identyczna?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

abdul0412

New member
Bez reklam
Z reguly sa ta blizniacze modele z lepszymi bajerami.
Jednak warto sprawdzic czy np zasilacz jest tej samej mocy, czy waga jest zblizona itp. Ten model chyba tez posiada dtsx ale niepamietam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Nie porównujcie X2200 do SR5010, ten Denon jest niższym modelem i słabszym, SR5xxx wg. mnie jest pomiędzy X2xxx a X3xxx ;)
 

mith_

New member
Cos kolo roku temu kupilem dali zensor 7 set i suba e12F. Do tego sr5009 i z dzwieku jestem zadowolony. Jedyne co przeszkadza to czasem problemy z streamingiem po air play i bluetooth (niekoniecznie wina ampli). Dzis bym jeszcze rozwazal ONKYO TX-RZ800. Sr 5010 bym nie rozwazal bo atmos mi sie nie przyda:)
 

zasiek

New member
Problemy z bluetooth? - liczyłem na dobry streaming z komórki , ech... Onkyo RZ 800 to min. 4k. 5009 to 2700 :) Różnica spora
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Masz zrobione kino 5.1.
W takim razie biez cos przyszlosciowego tzn DTSx i Atmos. Wszyscy zachwalaja ze atmos to krok w przod i to o wiele bardziej niz 7.1. Wiec moim zdaniem glupota byloby zalowac 300zl aby tego nie miec.

Dokupisz sobie kiedys jakies male glosniczki na sufit i bedziesz cieszyl banana na kolejne lata.

A co do stereo poszukaj uzywanego wzmacniacza i podlaczysz pod preamp ampli.
To najrozsadniejsze wyjscie.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
O ile stary wzmacniacz ma mozliwosc byc koncowka. Ale zgadza sie. Zreszta dlaczego wszyscy upieraja sie zeby Dolby atmos bylo w suficie. Fakt jest to jedna z mozliwosci (dopuszczalne ma byc 6 glosnikow w suficie ale to bedzie dopiero za rok lub 2) ale jest tez dopuszczana mozliwosc glosnikow przy suficie i ukierunkowane na sluchacza. Tak jak w Auro 3d.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Aha, czyli pod sufitem tez ma byc "dobrze".
Kolejny bajer juz raczej marketingowy to wsadzenie dodatkowych 2 glosnikow sufit...... czysty marketing.

Jak tak prubuja i dokladaja wkolko te glosniki naokolo sluchacza powinni wymyslec jakies listwy z glosnikami (kilkumetrowej dlugosci) aby cala sciane od lewej do prawej zamocowac taka listwe i by bylo po problemie.

2 listwy po bokach, jedna z tylu, 2 na suficie i tylko by meczyli glowy aby plynnie dzwiek przechodzil - jakies tam funkcje dopplerowskie.

A tak bawia sie i coduja gdzie tu 2 glosniki wiecej dolozyc.


Ja niestety cofam sie w rozwoju, zamiast cyferki wzrastac 5.1 7.1 5.1.2 itd to mi ostatnio spadlo na 2.1 a nawet 2. Hehehe.
Dupowaty salon nie ma gdzie i jak glosnikow montowac.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ten sam problem u mnie. Sufit mam tak wysoko ze jakbym chcial sufitowe glosniki to masakra. Zreszta docelowo dolby atmos ma operac 16 kanalami. Poki co ampli i pre ampy odbieraja tylko 11 kanalow. Jedynym wyjatkiem jest Marantz gdzie SR7010 i pre ampy sa 13 kanalowe.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Witam
Ja mam Denon AVR-X3200W podłączone mam z
Dali zensor7/vokal/zensor1/zensor1 czyli system 7.0 a to z tego wzgledu iż troszke do bani miałem sub i go pogoniłem, miałem Dali e9f troszke był mały i jakoś dziwnie się zgrywał z zestawem. Niby był ale czegoś brakowało.
Mam 25m2 pokój muzyka/filmy to 50/50
Generalnie miałem tez dylemat między Marantz a Denon ale jednak wybór padł na Denon bo zakupiłem go po okazyjnej cenie i naprawde jestem z niego bardzo zadowolony. Zestaw Dali też jest super i z ręką na sercu ogę polecić takie zestawienie....ale ....ale teraz ja mam problem czy:
Dali e12f
czy
Sumiko S.9
czy
Rel T9
czy
Velodyne eq-max 10 lub 12
CZY KTOŚ MOŻE WYPOWIEDZIEC SIĘ NA TEMAT TYCH SUBWOFERÓW????
Chodzi mi generalnie o dzwięk bo o ich parametrach dosyćsię już naczytałem a niestety nie mam nijak ich ze soba porównać.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli kino to velo, jeśli muzyka i częściowo film to w tedy rel t9. Jak masz czas możesz poczytać moje poszukiwania suba w moim wątku. Może coś Ci się wyklaruje... ;-)
 
Velodyne to też chiałem eq-mqx10 lub 12 ale okazjia mi uciekła.
Teeraz moge mieć Sumiko S.9 (2x10" membrana) lub Dali e12f jedna membrana 12" i to za śmieszne pieniądze że tak powiem.
Velodyne mają przewage jeszcze z mikrofonem. Generalnie chodzi tylko o filmy bo muzyka tylko stero a Zensory7 super się sprawują.
Ponoć Rel a Sumiko to blizniaki bardzo podobne konstrukcjie, z wypowiedzi na roznych forach to slyszalem ze jest szybki dynamiczny i genialnie zgrywa sie w Stero i muzyka a gorzej filmy.
Tak czy siak mam dylemat
Sumiko czy Dali bo tylko to na razie wchodzi w gre.
Bipo dzieki za info na bank poszukam ale juz nie dzis, za chwilke meczyk
A WIEDZ POLSKA GOOOOLLLLL :)
 
Do góry