Amplituner do Melodiki BL410

Misioł

New member
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź. Odpowiadając na pytanie szukam amplitunera ponieważ w przyszłości całkiem niedalekiej chcę rozbudować system o pozostałe elementy do KD.
Mam możliwość kupienia w podobnej cenie ok 2 tys zł Denona 3100 lub HK AVR 370, oba nie produkowane czyli w sklepie ich już nie odsłucham, podpowiedźcie proszę który wybrać, tak żeby sprawdził się w kinie przy aktualnych standardach i przyjemnie zagrał ze wspomnianymi kolumnami. Przyjemnie, czyli głęboko, basowo i mięsiście.
 

mors111

Active member
Bez reklam
i przyjemnie zagrał ze wspomnianymi kolumnami. Przyjemnie, czyli głęboko, basowo i mięsiście.

to raczej HK , nikt nie narzekał na bas w nim

możesz jeszcze poszukać Onkyo 8.. ( 809-818-828 ) jeśli mogą być używki , tez niezły sprzęcik do kina jak i w stereo mają swoją moc ( sam Blackninja pisał kiedyś że Onkyo sporo basu ma , ja nie narzekam )
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o stereo to też chyba bardziej bym się skłaniał w stronę HK. Można jeszcze zrobić tak jak napisał kolega wyżej, czyli poszukać wyskoki model Onkyo ( w kinie sprzęt daje niezlego kopa) a do stereo w przyszłości dokupić porządny wzmacniacz.
 

Misioł

New member
Wielkie dzięki!
Dokładając do układanki:
Denon AVR 3313 - używany
Denon AVR 3100 - nowy
HK AVR 370 - używany
Wszystko w +-2 tys zł, który z nich wybrać do BL40? Muzyka i film.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy ma plusy i minusy. Plusem nowego jest to że masz gwarancję. Denon X3100 to amplituner sieciowy i masz tam rózne pierdoły i bajery np. wbudowana podwójna antena WiFi, wbudowany moduł Bluetooth, streaming muzyki przez AirPlay i DLNA, 4K itd. Z drugiej strony trochę słabszy zasilacz w stosunku do 3313 600W vs 670W. Wydaje mi się że model 3313 trochę wyżej stoi niż X3100, bo nastepcą jest juz model X4000. Podobnie jest z HK 370, bo to też starszy sprzęt niż Denon X3100, ale również jeśli chodzi o funkcjonalnośc uważam że jest w zupełności wystarczający. Cięzko coś doradzic, bo to zależy w jakim stanie jest sprzęt, czy potrzebujesz jakiś super bajerów itd? Każdy z tych amplitunerów to dobry sprzęt, więc zależy od Ciebie co wybierzesz.
 

Rafal7

Banned
3313 to najwyższy model z wymienionych, tak jak Krzysiek napisał 3313 to odpowiednik X4000 czyli jeszcze oczko wyżej od serii 3XXX.
3313 posiada trzy wyjścia Hdmi dwa dla strefy głównej i jedno dla strefy.
Porównując go z AVR 2808 to 3313 w kinie gra o wiele lepiej.
W stereo 3313 gra dla mnie na poziomie pma 720 AE,
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Miałem Oli40 /to samo co Melodika bl40/ są to BARDZO DOBRE kolumny w swojej kategorii cenowej,fajnie grały z Onkyo,Harmanem,Marantzem,jednak na 40m rozważył bym inne kolumny.U mnie grały na 22m,fajnie było z w.w. amplitunerami,czy to w stereo czy w kinie.
Tylko nie myśl sobie że jak Ci będzie brakowało trochę basu to sobie wspomożesz je subem /w stereo/ - to lichy pomysł.Lepiej pomyśl o większych kolumnach.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zależy jakim subem:) Dla mnie stereo z subem to profanacja, ale z drugiej strony jak ktoś dysponuje ograniczonym budżetem, ma spory metraż to sub jest chyba dobrym rozwiązaniem. Za porządne podłogówki dużo więcej trzeba zapłacić, a do tego jeżeli ma być jeszcze kino to by pasowalo mieć wszystko jednego producenta i serii, więc koszt znowu idzie w górę. Jak dobierze się porządny sub w konstrukcji zamkniętej i poustawia odcięcia, przy odrobinie chęci można tak poustawiać że nie odróżnisz czy w pomieszczeniu grają same kolumny czy z pomocą subwoofera. Niestety, audio to droga zabawa, zwłaszcza gdy chce się wszystko dobrać odpowiednio do metrażu, elektroniki i własnych preferencji.
 

Misioł

New member
Dzięki Panowie,
Jak dodam jeszcze że zależy mi na odtwarzaniu różnych plików, również tych z telefonu to czy coś się pozmienia w tych opiniach?
 

Misioł

New member
Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. Zakupiony Denon 3100 głównie ze względu na funkcjonalność oraz cenę. Amplituner chodzi w stereo z BL40. Kochani prośba do Was, na jakie modele patrzeć w celu uzupełnienia KD. Chodzi mi o surround i sub. Na jakie modele warto teraz zwrócić uwagę?
 

Rafal7

Banned
Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. Zakupiony Denon 3100 głównie ze względu na funkcjonalność oraz cenę. Amplituner chodzi w stereo z BL40. Kochani prośba do Was, na jakie modele patrzeć w celu uzupełnienia KD. Chodzi mi o surround i sub. Na jakie modele warto teraz zwrócić uwagę?
Fajnie że ampli ma wyjście Pre Out na fronty,znowu Ci się to przydać w przyszłości :)
Resztę kolumn kup z serii, suba możesz mieć innej firmy.
A czy Melodika robi suby?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. Zakupiony Denon 3100 głównie ze względu na funkcjonalność oraz cenę. Amplituner chodzi w stereo z BL40. Kochani prośba do Was, na jakie modele patrzeć w celu uzupełnienia KD. Chodzi mi o surround i sub. Na jakie modele warto teraz zwrócić uwagę?
40m2 to coś na 30cm głośniku, np. JBL Studio 260p.
 

Misioł

New member
Panowie,
Dzięki za sugestie!

Czyli celować w suba JBL 260 a pozostałe głośniki brać z Melodiki? Aż tak bardzo istotne jest to żeby z tej samej serii co te głośniki frontowe?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To nie musi być sub JBL, bo może być każdej innej porządnej marki tylko o odpowiedniej mocy i średnicy glośnika, żeby dopasowac do Twojego pomieszczenia. Na początek trzeba okreslic do czego subwoofer bedzie częściej używany, jakie masz preferencje co do basu? Są rózne konstrukcje subwooferów, BR będą ciut tańsze i dobre do kina, ale do muzyki już średnio się nadają bo mają zbyt rozciągnięty bas. Konstrukcje zamknięte są szybsze, ale znowu nie dają takiego ciśnienia jak BR. Najlepszym rozwiązaniem by był konkretny sub zamknięty, bo i w kinie będzie odpowiednie zejście i w muzyce się nie będzie gubić. Chyba że szukasz suba tylko pod filmy? Z niskotonowców może byc coś z Klipsch, Paradigm, Velodyne, REL, Dali itd. Po prostu nie kupujemy najtańszego badziewia, bo jakośc basu będzie kiepska. A ile chcesz na subwoofer przeznaczyć?
 
Do góry