Amplituner do Melodiki BL410

Tunde

New member
Co lepiej będzie brzmiało z Monitor Audio MR4/MR1/MRC - Onkyo TX-NR646 czy Denon AVR-X3100. Czy w kinie lepiej zabrzmi Onkyo, a w stereo Denon ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pamiętaj, że o ile Onkyo trochę lepiej sprawdzi się w kinie, to stereo tam juz nie poprawisz, X3100 ma pre-out, więc po podpięciu wzmaka poprawisz i kino i stereo ;)
Posłuchaj i porównaj...
 

Tunde

New member
Niestety nie mam możliwości posłuchać Denona. Koszt obu ampli zbliżony, jestem ciekaw ile na plus wnosi 32-bitowy przetwornik D/A w Onkyo w stosunku do Denona ? Mam jeszcze jedną zagwozdkę - półka w której będzie ampli z boku i z tyłu ma sporo miejsca ale wysokości jest 18,5 cm, więc Onkyo wchodzi tak trochę na styk. A pewnie i jeden i drugi do zimnych podczas pracy nie należy ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Decyzja należy do ciebie, pewnie co osoba, to będzie inna opinia ;)
Ja brałbym Denona, bo stereo jest dla mnie istotniejsze, poza tym X3100 to wyższy model od 646, no i ma pre-out. Kupując pierwszy ampli, też wydawało mi się, że pre-out nie będzie istotny, bo dźwięk ampli mi wystarczy, myliłem się ;)
 

Tunde

New member
Czy kupował ktoś z was amplituner nie z polskiej dystrybucji ? Bo wszystkie Denony 3100 dostępne w niższych cenach na portalach nie mają gwarancji Horn-a. Na co zwracać uwagę przy takim zakupie i co z naprawą w przypadku ewentualnej awarii ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak duże są różnice w cenach? Pytałeś blacka ile u niego?
Jeśli to 2-3 stówy, to chyba gra nie warta ryzyka, to "tylko" amplituner, jest tam sporo elektroniki, niezależnie od marki zawsze coś może ulec awarii.
Poza tym przy ewentualnej odsprzedaży stracisz to, co zyskałeś kupując, osobiście bym odpuścił.

krzysztofradio, coś wspominał o sprzedaży swojego SR7008, podpytaj go na priv, on bardzo dba o swoje "zabawki", więc na pewno sprzęt jest w stanie idealnym
 
Ostatnia edycja:

Tunde

New member
Jak duże są różnice w cenach? Pytałeś blacka ile u niego?
Jeśli to 2-3 stówy, to chyba gra nie warta ryzyka, to "tylko" amplituner, jest tam sporo elektroniki, niezależnie od marki zawsze coś może ulec awarii.
Poza tym przy ewentualnej odsprzedaży stracisz to, co zyskałeś kupując, osobiście bym odpuścił.

krzysztofradio, coś wspominał o sprzedaży swojego SR7008, podpytaj go na priv, on bardzo dba o swoje "zabawki", więc na pewno sprzęt jest w stanie idealnym

Różnice w cenach to jakieś 600-700zł, black już od dawna nie ma tych ampli niestety. Gwarancja przy takim zakupie niby 24 miesiące. W razie awarii wysyłka do sprzedającego, tylko kto to później naprawia (w niektórych przypadkach podobno wędruje do serwisu do Niemiec)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Polska gwarancja (Horna) to 24 +12 m-cy po rejestracji zakupu przez ich stronę, więc 3 lata spokoju, przynajmniej tak było do tej pory.
Kupując z "niepolską" gwarancją będziesz musiał liczyć się z płatną naprawą w autoryzowanym serwisie bądź wysyłką do sprzedającego, który teoretycznie jest zobowiązany do załatwienia sprawy....
Spróbuj potargować się trochę w salonach, może okazać się, że różnica nie będzie już tak duża.
Podejdź do salonu Denona, jak u nich pytałem, to byli w stanie sporo zejść z ceny...
 

Tunde

New member
Polska gwarancja (Horna) to 24 +12 m-cy po rejestracji zakupu przez ich stronę, więc 3 lata spokoju, przynajmniej tak było do tej pory.
Kupując z "niepolską" gwarancją będziesz musiał liczyć się z płatną naprawą w autoryzowanym serwisie bądź wysyłką do sprzedającego, który teoretycznie jest zobowiązany do załatwienia sprawy....
Spróbuj potargować się trochę w salonach, może okazać się, że różnica nie będzie już tak duża.
Podejdź do salonu Denona, jak u nich pytałem, to byli w stanie sporo zejść z ceny...

Powiem Ci, że próbowałem się już targować z wieloma salonami i albo okazuje się że już nie mają modelu 3100, a jak mają to nie są w stanie zrobić atrakcyjnej ceny ....
 

Henry

Active member
Bez reklam
A Marantz 5009? Może tych jest więcej na rynku i uda się dostać dobrą cenę...
To w sumie bliźniaczy model, z trochę lepszą sekcją stereo.

edit:
Jeszcze jedno, jeśli rozważasz mimo wszystko zakup z dystrybucji zagranicznej, to sprawdź dokładnie od kogo kupujesz, czy jest jakaś firma, która już działa na rynku i ma dobrą opinię i od której będziesz mógł egzekwować swoje prawa, czy też jest to jakaś garażowa firemka....
Zawsze może być to mniejsze ryzyko.
Kolejna sprawa, że możesz nigdy nie musieć wykorzystywać gwarancji, czego ci życzę :)
 
Ostatnia edycja:

Tunde

New member
A Marantz 5009? Może tych jest więcej na rynku i uda się dostać dobrą cenę...
To w sumie bliźniaczy model, z trochę lepszą sekcją stereo.

edit:
Jeszcze jedno, jeśli rozważasz mimo wszystko zakup z dystrybucji zagranicznej, to sprawdź dokładnie od kogo kupujesz, czy jest jakaś firma, która już działa na rynku i ma dobrą opinię i od której będziesz mógł egzekwować swoje prawa, czy też jest to jakaś garażowa firemka....
Zawsze może być to mniejsze ryzyko.
Kolejna sprawa, że możesz nigdy nie musieć wykorzystywać gwarancji, czego ci życzę :)

Oczywiście patrzę na solidność firmy sprzedającej, zawsze to teoretycznie jakieś mniejsze ryzyko ...
A co do Marantza to też się za nim rozpytywałem, chociaż bardziej mnie ciągnie do Denona bo wygląd, bo wyświetlacz i takie tam ... ;)
 

Tunde

New member
Kontynuując wątek chciałem poinformować, że Denon AVR-X3100 został zamówiony ;) Jak dotrze i sie z nim oswoję będę mógł napisać jak brzmi całość razem z Monitor Audio MR PACK 5.0
 

Tunde

New member
Obiecałem, że napiszę jak gra Denon AVR-X3100 z Monitor Audio MR. Kolumny już prawie wygrzane i mogę powiedzieć że dźwięk jest bardzo przyjemny - przejrzysty, szczegółowy, basik ładnie mruczący - jednym słowem dobrze się tego słucha. Oczywiście im lepszy materiał źródłowy tym efekt końcowy lepszy, ale to jest oczywiste.... W razie gdyby ktoś miał pytania postaram się odpowiedzieć.
 

Tunde

New member
Jeżeli nikt nie ma pytań odnośnie powyższego zestawu to myślę że temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim za swoje wypowiedzi i pomoc w zakupie ;)
 

Misioł

New member
Witam tu wszystkich,

Czytałem czytałem i się nie doczytałem, nie ukrywam że trochę liczę na pomoc forumowych specjalistów. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
A więc do merritum, czy głośniki z tematu dadzą sobie radę, szczególnie chodzi mi o stereo ale film również i Melodike BL40 w pokoju 40m2 z pustką nad nim (antresola), dodatkowe pytanie to jaki amplituner do takiej konfiguracji wybrać w kwocie do 2-2.5 tys zł (może być używany). Czy takie modele jak Denon 3100 lub Harman Avr 370 będą odpowiednie? Który z nich to lepszy wybór?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi :blagam:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To dużo zależy od tego co oczekujesz? Są osoby które na 25 mkw maja kolumny podstawkowe i są bardzo zadowoleni, ale sa i tacy dla których na 15 mkw subwoofer z 30 cm średnicy głośnikiem to mało:) Powiem Ci że mam dawne Oli 30 na 15 mkw i grają super. Podejrzewam że na 20 mkw też by dały radę, bo grają ładnie dołem i ogólnie dużo lepiej niż nizszej klasy ale wieksze podłogówki. BL 40 przy niewygórowanym apetycie na bas tez powinny dac radę, a zawsze mozna jeszcze z czasem wspomóc się dobrym subwooferem. Nie ma się co oszukiwac, że na Twój metraz gdyby miał wstawić podobnej klasy kolumny i o odpowiednich gabarytach/mocy to cena by wyniosła przynajmniej jeszcze raz tyle. Co do amplitunerów, to tez zależy od tego co sie lubi. Niby Denon i HK to dobre amplitunery do stereo, ale ja osobiście bym wybrał Marantza ze względu na niezawodność. A dlaczego przy jednej parze kolumn szukasz amplitunera KD a nie wzmacniacza stereo, który zagra w muzyce zdecydowanie lepiej?
 
Do góry