Amplituner do Melodiki BL410

Tunde

New member
Przymierzam się do skompletowania sprzętu do kina/muzyki (filmy wieczorami ok. 70%, muzyka-raczej ciche słuchanie w tle 30% ), pomieszczenie 24m2 w kwadracie, muzyka różna raczej bez poważnej i metalu. Kolumny raczej jak w temacie, choć nie słuchałem ich jeszcze więc nie upieram się, że muszą być te (na pewno tylne głośniki muszą być małe ze względu na brak miejsca za kanapą narożną - od razu jest ściana). Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi kolumnami i może polecić amplituner w cenie ok. 2000 zł. Osobiście myślałem nad Denonem AVR-x2100 lub Yamahą RXV-777. Co się lepiej z nimi zgra ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja miałem Roth Oli40 to odpowiednik BL40 i byłem zadowolony. Mocny, sprężystszy bas. Generalnie dość ciepłe brzmienie. Z tych dwóch raczej bym wybrał Yamahę ze względu na pre-out. Dzięki niemu jak w przyszłości zachce Ci się poprawić stereo będziesz mógł dokupić wzmacniacz stereo i połączyć go z amplitunerem. Jeśli chodzi o brzmienie tych dwóch amplitunerów to przy kinie domowym będą porównywalne (plusem Yamahy jest DSP). W stereo mnie trochę bardziej pasuje brzmienie Denon-a.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Wszystko zależy jakie brzmienie preferujesz.
Słuchałem połączenia Yamahy z Melodiką i dla mnie to była tragedia, zarówno Yamaha jak i głośniki grają wysoko i ostro, miałem wrażenie, że w pomieszczeniu latają żyletki. Bardzo męczące brzmienie i chciałem je jak najszybciej wyłączyć.
Po podłączeniu Denona zrobiło się cieplej, bardziej basowo czyli tak jak lubię.
Koniecznie udaj się na odsłuchy choćby do marketu będziesz miał porównanie, ja jechałem na odsłuchy z pieniędzmi będąc pewny, że kupię zestaw Melodiki + Yamaha seri 7 - kupiłem Denona i Dali :D
Plusem Yahamy tak jak kolega pisał jest możliwość rozbudowy, z Denona musiałbyś celować w model wyżej AVR-X3100 lub używkę AVR-X3000.
Może warto dołożyć ? wydać kilka tysięcy na sprzęt a za pół roku żałować, że się nie dołożyło 500 zł ?
Oczywiście brzmienie dotyczyło muzyki, uważam, że w kinie powalającej różnicy nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
vectra1 Masz racje co do brzmienie Yamahy. Na pewno wysokie są ostrzejsze. Pewnie po kalibracji byłoby lepiej. Trzeba odsłuchać samemu. Do listy można dopisać np. Harman-a avr 370. Na pewno brzmienie będzie równiejsze. Tylko na niego trzeba bliżej 2,5k.
 
Ostatnia edycja:

Tunde

New member
Dzięki za Wasze wypowiedzi. Właśnie co do Yamahy obawiam się tej męczącej góry pasma a tego bym nie chciał, więc koniecznie muszę jej posłuchać. Cieplejsze brzmienie w muzyce bardziej by mi odpowiadało, tylko czy ten Denon 2100 daje sobie dobrze radę przy stereo (oczywiście jak dla zwykłego użytkownika nie audiofila)Cały czas naginam budżet i te 2000~2500 to myślę że max.
 

Tunde

New member
vectra1, co ostatecznie zadecydowało, że połączenie Dali + Denon okazało się lepsze niż Melodika + Denon ?
 

vectra1

Member
Bez reklam
Miałem dokładnie ten sam problem, chyba trzy razy zwiększałem budżet, co czytałem to znajdywałem nowe powody - chyba większość forumowiczów ma podobne dylematy :D
Melodika to fajne kolumny w swojej cenie, są dobrze wykonane ale po podpięciu Dali stwierdziłem, że muszę je mieć, dźwięk stał się bardziej ciepły, czysty jakby z kolumn został zrzucony koc.
Kilka osób odradzało połączenia Dali + Denon, że zestaw nie pokaże pazura takie ciepłe kluchy i może tak jest, ale to "moje" brzmienie.
Na odsłuchach sprawdzałem AVR-X2000, niestety poprosiłem o porównanie ze słabym ale jednak wzmacniaczem PMA-720 i wtedy zrozumiałem, że na pewno kupię wzmacniacz bo kolumny zaczęły grać dużo intensywniej, schodziły w dół, wokal był dużo bardziej przekonujący.
Automatycznie wybór stał się oczywisty Denon AVR-X3000 czyli najniższy model z możliwością podpięcia wzmacniacza grającego jako jeden system.

Kolega kapusta7 wkleił ciekawy model Marantza właśnie z opcją rozbudowy o stereo, Marantz reprezentuje podobne brzmienie jak Denon.
 

Tunde

New member
Zastanawiam się jeszcze na ile jest odczuwalna różnica w dźwięku stereo między Denonami AVR-x2100 a AVR-x3100, bo jeżeli ta różnica jest rzeczywiście 'namacalna' to może warto poczekać do pojawienia się nowych modeli i wtedy pewnie można by było kupić AVR-x3100 w dobrej cenie ? (pomijam na razie kwestie możliwosci podłączenia wzmaka stereo - chce mieć póki co zadowalające stereo z amplitunera, a ewentualna rozbudowa to daleka przyszłość)
 

palusik

Member
Ja mam z 828 i jest ok, znaczy dźwięk solidnie z dołu, ale nie urywa 4 liter. Poprawnie, w miarę szczegółowo. Możesz posłuchać z jakimś Onkyo dla odmiany. Mnie tam średnio zadowala, bo wychowałem się na stereo i w tą stronę pójdę dalej.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zastanawiam się jeszcze na ile jest odczuwalna różnica w dźwięku stereo między Denonami AVR-x2100 a AVR-x3100, bo jeżeli ta różnica jest rzeczywiście 'namacalna' to może warto poczekać do pojawienia się nowych modeli i wtedy pewnie można by było kupić AVR-x3100 w dobrej cenie ? (pomijam na razie kwestie możliwosci podłączenia wzmaka stereo - chce mieć póki co zadowalające stereo z amplitunera, a ewentualna rozbudowa to daleka przyszłość)
Odczuwalna różnica jest, natomiast póki co nie ma żadnych informacji kiedy pojawią się nowe modele.
W ubiegłym roku, o tej porze już były wiadomości o wszystkich nowych modelach Denona/ Marantza.
btw. Na chwilę obecną X3100 już sporo potaniał i jego cena kształtuje się na akceptowalnym poziomie ok. 3 tyś
 

Tunde

New member
Dopiero wybieram się na odsłuchy i będę chciał odsłuchać i porównać Denona AVR-x3100, Onkyo 636 i Yamahe RX-V777 (ew. A740) z kolumnami Melodiki i coś do porównania - może Quadral Ferrum 7000 ? Nie ukrywam, że chodzi mi też po głowie pójście w stereo, tzn. Pioneer N-50A (potrzebuje wpiąć cyfrowo tuner nc+ oraz mini komputerek na Androidzie, który jest źródłem multimediów poprzez XBMC) + Pioneer A-30. Jeżeli różnica w dźwięku będzie znaczna to rozważę tę opcję ...
 

Tunde

New member
Czy ktoś z Was jest w stanie podpowiedzieć za ile obecnie można dostać Klipsche R-26F + R-25C + R-14M i jak się taki zestaw ma jakością brzmienia i wykonania do Melodiki BL410 ?
 

palusik

Member
W mojej ocenie rywalem dla BL 40 jest RF-62 / RF-52 . Ja oceniam je lepiej niż Klipsch ale to kwestia gustu. Sam musisz posłuchać.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tunde napisz w sprawie ceny do blackninja. Wyceni Ci i będziesz wiedział. Z opinii wynika, że R-26F to niższy model niż RF62 czy RP-260F. Ja odsłuchiwałem RF62 i charakter brzmienia bardziej mi odpowiadał OLi40 (BL40) i do tego były sporo tańsze. Najlepiej wybrać się i posłuchać.
 
Do góry