amplituner do KEF Q5

alexrac

New member
Witam wszystkich!

Od jakiegoś czasu przeglądam internet bo planuję zmienić ampli. Niestety od tych wszystkich informacji mózg mi się już rasuje...

Obecnie posiadam Onkyo TX-DS i kolumny KEf q5 na froncie i monitorki m-audio jako uzupełnienie kina.

Niestety ampli nie posiada wejść hdmi więc wszystko jest podłączone stertą kabli.

Podłaczone będzie
- n-ka
- x-box 360
- komp
- cd technics SL-PS770D
- telewizor
- projektor BENQ

Amplituner posiadać musi(powinien)

- możliwość podłączenia razem telewizora i projektora żeby można było niezależnie oglądać bez przełączania kabli (przeklęte hdcp w n-ce)
- służyć będzie do muzyki i kina w proporcji 70/30 więc musi posiadać bardzo dobre stereo
- radio internetowe dobrej jakości
- obsługa formatów bezstratnych typu flac


Może posiadać

- podłączenie frontów po przez bi-apming
- druga strefa

Rozważałem kupno wzm stereo ale ampli nie ma pre-out i kabelkologia by się jeszcze badziej powiększyła.

Budżet jaki mogę/chcę przeznaczyć to ok 3tyś.

Dziękuję i pozdrawiam.
 

mors111

Active member
Bez reklam
są modele z podwójnym wyjściem HDMI ale one już kosztują

nie słuchałem amplitunera Marantz 5006 ale ponoć jest mocno chwalony za dobre stereo i ma też pre-out

zawsze możesz dokupić rozgałęźnik HDMI za 50zł

z Onkyo to model 709 ma 2 wyjścia HDMI , ale Onkyo słynie z tego że jest super do kina a stereo konkurencja ma minimalnie lepsze - też ma pre-out wiec można w przyszłości rozbudować o wzmacniacz stereo
 

alexrac

New member
te rozgałeźniki to jeden wielki sh.t - wiem bo takowy posiadam.
Dlatego decyduje się na rozwiązanie podwójne hdmi na wyjściu lub hdmi/monitor out na component
Obawiam się że nie za szybko zdecyduję się na rozbudowanie systemu o kolejny wzmacniacz
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
ja nie testowałem rozgałęźników HDMI ( brak potrzeby póki co ) ale może są też jakieś lepsze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele Denona które wkrótce wejdą mają mieć dwa wyjścia HDMI.
Więc zaczekaj .
 

alexrac

New member
Szczerze to przymierzam się do jamaszki 771 ale wiem że moje kefy są wybrednymi kolumnami i potrzebują dużego kopa żeby zaczęły grać także nie wiem jak to się zgra ze sobą. Do tego yamaha dosyć dobrze wypada w stereo.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
posiadam i z moimi MR6 dają rade, najlepiej mi pasowało to granie w tych pieniądzach, stereo jest na prawdę dobre, szczególnie jak się zapoda FLAC, przy moim metrażu rzadko kiedy przekraczam trochę ponad połowę mocy
 
Do góry