Amplituner do JBL ES

Pablo1964

New member
Bez reklam
Adi HD napisał:
To może mi powiesz na czym? Do tej pory myślałem że dobrze to rozumiem. 2 kolumny ES 80 na przód, ES25C centralna, ES 150 sub, dwie ES 10 na tył, czyli jest 5.1 a jakie kolumny dobrać do 7.1?
Dwie ES10 (lub ES20) na tył-bok i będzie OK.
 

Adi HD

New member
Ok, teraz rozumiem, sam się wprowadziłem w błąd czytając tamten wątek. Tak to jest jak każdy pisze co innego na dany temat, a potem wychodzą takie rozbieżności. Dzięki za info.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dobrze. Uporządkuję nie negując jednocześnie poprawnych wpisów przede mną.

5.1 - Poza subem oczywiście dwa głośniki frontowe (często podłogowe), jeden głośnik centralny oraz dwa głośniki efektowe montowane po bokach lub z tyłu słuchacza.

6.1 - Tutaj mamy do czynienia z dodatkowym głośnikiem efektowym umiejscowionym za słuchaczem naprzeciw głośnika centralnego. Jednak nie zgodzę się z tym, że powinien to być dodatkowy głośnik centralny, gdyż jego zadaniem jest uzupełnienie sceny tworzonej przez dwa pozostałe głośniki efektowe. Tak więc szósty głośnik efektowy powinien być taki sam, jak dwa pozostałe. W terminologii angielskiej głośniki efektowe z systemu 5.1 są nazywane Surround, zaś szósty efektowy Back surround.

7.1 - System 6.1 uzupełniamy o kolejny głośnik efektowy tylny. Jednak tym razem instalacja wygląda w ten sposób, że podstawowe głośniki efektowe (surround) montuje się po bokach słuchacza lub lekko z tyłu, ale nadal po bokach, zaś pozostałe dwa głośniki efektowe (back surround) montuje się za słuchaczem po lewej i prawej stronie (często vis a vis głośników frontowych).

Mam nadzieję, że ten wywód porządkuje sprawę systemów głośnikowych do kina domowego.

ArtS :)
 

Adi HD

New member
I teraz wszystko jasne w 100%. Mam nadzieję że inni użytkownicy trafią na ten wątek zamiast szukać gdzie indziej i czytać głupoty jakie wypisują niektórzy eksperci.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ja do serii ES mam na central i fornty - 2x 6mm, na surround 2x2,5mm. Gra extra. Do suba kupiłem Profigold.
Pozdrawiam
 

Daaanel

New member
Hej...
Chcialbym pociagnac jeszcze ten temat. Zupelnie zielony jestem w tych sprawach, wiec prosze o odp jak dla totanie nie w temacie goscia.
Chce kupic JBL ES80 no i oczywiscie potrzebuje rady jaki amplituner mam do nich podlaczyc. Chcialbym w przyszlosci ulozyc sobie 5.1(centralny ES25C, sub ES150P, boczne ES20 lub 30+oczywiscie ES80), ale ze wzgledow finansowych zaczynam od frontow. Wypatrzylem sobie Pioneer 5.1 VSX918K.
Ale patrzac po poprzednich wypowiedziach wnioskuje ze, najlepszy bedzie Harman\Kardon.
Jednak moze ktos moglby mi doradzic cos innego?
Wiadomo chcialbym zeby mi wszystko sie ladnie zgrywalo. Narazie glownie bede sluchal muzyki, ale w przyszlosci wraz z innymi glosnikami zapewne obejrze sobie jakis dobry film (z piwkiem w reku:D).
Muzyke bede czerpal z komputera, lap topa (jesli to ma jakies znaczenie). Wydaje mi sie ze teraz juz kazdy amplituner mozna podlaczyc do kompa no nie?
No i jeszcze kabelki. Jaki przedzial cenowy, grubosci, nie wiem co tam jeszcze. NIe chce wydac na kable majatku, ale kupic takie zeby ze sprzetu byl wyciagniety max mozliwosci.
Ludzie pomozcie mi:p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też bym wybrał HK - ale model zależy od środków finansowych które masz zamiar przeznaczyć na zakup ?
 

Daaanel

New member
problem jest taki ze nie ma mnie w polsce, a ceny moga sie roznic...
jesli chodzi o HK to wyczailem AVR147, na ktory mnie stac... ale zastanawiam sie czy nie powinienem poczekac az mi troche fundusze wzrosna i kupic lepszy... wiec nasuwa sie pytanie czy AVR147 wystarczy? oraz jak nazywa sie model mocniejszy od AVR147 a nadal 5 kanalowy (5.1)...
a tak wogule to czemu HK?? co jest w nim co tak dobrze wspolgra z ES??
 

Daaanel

New member
no rozumiem ze sa mocniejsze... ale po co mam placic za dodatkowe 2 kanaly... moze poprostu inny amplituner?? nie koniecznie Harman/Kardon??
co jest w H\K ze tak dobrze zgrywaja sie z ES??
 

arekw99

New member
Daaanel napisał:
no rozumiem ze sa mocniejsze... ale po co mam placic za dodatkowe 2 kanaly... moze poprostu inny amplituner?? nie koniecznie Harman/Kardon??
co jest w H\K ze tak dobrze zgrywaja sie z ES??

H\K i JBL to w zasadzie ta sama firma
 

Daaanel

New member
OOO?? naprawde ?
nie wiedzialem.... zreszta jak sam na poczatku napisalem-jestem totalnie zielony w tych sprawach... no ale na AVR247... narazie mnie nie stac:(.
Wiec moze jakis inna firma?? co byloby w miare dobre?? pytam bo chcialbym sie rozeznac...
no i jeszcze nikt mi nie odpisal jakie kable powinienem kupic??

ps uslyszalem od goscia w tutejszym sklepie ze H/K...cytuje "w chinach robione dziadostwo":confused:... a w zamian polecil Pioneer i WYchwalil Onkyo [integra]
czy moglby mi to ktos wyjasnic? skomentowac? prosze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pismo jest cierpliwe i przyjmie wszystko .
Idź na odsłuch . Ja raczej staram się słuchać tych którzy coś wiedzą niż tych którzy głośniej krzyczą.
 

Daaanel

New member
Bylem. Niestety do glosnikow mialem podlaczona yamahe;/ w sklepie nie byl dostepny zaden H\K...
a niech krzycza ludzie... chetnie przeczytam opinie kazdego....
szczegolnie ze nie znam sie na tym wszystkim... a moje ucho slyszy raczej muzyke a nie jakosc dzwieku...
ps oczywiscie wybieram sie na co najmniej jeszcze jeden odsluch... ale, nie bede owijal w bawelne, po prostu nie mam czasu;/
 
Do góry