Amplituner do jamo606

Bahor

Member
Cześć,

Potrzebuję Waszej pomocy. :)
W obecnej chwili posiadam głośniki Jamo 606 5.0, podłączone do Onkyo 509. Z tego zestawu jestem dość zadowolony, ale chciałbym coś lepszego. Na początku chciałbym zmienić amplituner, a po paru miesiącach dołożyć głośniki. Od razu 5.1 albo 2.0 i później dokupić resztę. Nastawiłem się wcześniej na Klipsch f30 ale nie wiem czy to dobry wybór.
Sprzęt używam w 50% do ps3, w 40% do filmów i 10% do różnego rodzaju muzyki.
Bardzo prosiłbym o jakieś rady, zważywszy na to, że będę ampli używaj jeszcze przez parę miesięcy z jamo.
Sprzęt stoi w pokoju z aneksem o wielkości ok 25m2. Budżet na amplituner to około 2200-2500, a na głośniki ok 3000-4000.

Dzieki. :)

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 4
 

crimson-pirate

New member
ja nie jestem pro-audio :) ale moge Ci powiedziec sam byłem na paru odsłuchach i tez zmieniałem sprzet , aktualnie mam Yamahe rx-v671 + KEf C7 5.0 zestaw. Uzywam tego głownie do filmów + gier :) brakuje troszke basu w filmach , wtedy sprzydalby sie SUB :) Ogolnie jako calosc jestem bardzo zadowolony.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z amplitunerów zerknij na Harmana avr270/370, Marantza 5007, Yamahę 775, Onkyo 626 bądź najlepiej 818. Przy Twoich wymaganiach Klipsch się sprawdzi. Ja bym jednak polował na lepsze RF62. Zerknij też na JBL Studio 190, Paradigm 9v7.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To ta sama klasa amplitunerów. Nawet nie pamiętam co tam dodali w 626, chyba 2 wyjścia HDMI, Audyssey MultEQ, może coś tam jeszcze? Brzmieniowo podobnie, a róznice musisz sobie porównać w specyfikacjach. Jeżeli nie zależy Ci na wodotryskach a masz w dobrej cenie 609, to też warto brać pod uwagę. Zależy kto co tam potrzebuje:)
 

mors111

Active member
Bez reklam
a ja z kolei na początek wymienił bym kolumny
w 509 masz zapewne funkcję DynamiEqualizer > po jej załączeniu kolumny dostają niesamowitego kopa

to i tak mocny amplituner o zasilaczu 370W
masz suba ?
może warto w niego zainwestować + nowe kolumny

jeśli nie potrzebujesz 7.1/2 lub więcej a kina i gier masz najwięcej to tak jak napisałem , kup kolumny Klipsh o bardzo dobrej dynamice + suba odpowiedniego do metrażu i powinno się znacznie poprawić

kupując np Onkyo 626 na pewno zyskasz:
- 7.2 ,
- WiFi
- 2xHDMI na wyjaciu
- zasilacz ponad 600W , na pewno się przyda przy nagłaśnianiu dużych pomieszczeń )
- pewnie więcej ustawień w menu
- itp...
 

collider

New member
Bez reklam
Cześć,

Potrzebuję Waszej pomocy. :)
W obecnej chwili posiadam głośniki Jamo 606 5.0, podłączone do Onkyo 509. Z tego zestawu jestem dość zadowolony, ale chciałbym coś lepszego. Na początku chciałbym zmienić amplituner, a po paru miesiącach dołożyć głośniki. Od razu 5.1 albo 2.0 i później dokupić resztę. Nastawiłem się wcześniej na Klipsch f30 ale nie wiem czy to dobry wybór.
Sprzęt używam w 50% do ps3, w 40% do filmów i 10% do różnego rodzaju muzyki.
Bardzo prosiłbym o jakieś rady, zważywszy na to, że będę ampli używaj jeszcze przez parę miesięcy z jamo.
Sprzęt stoi w pokoju z aneksem o wielkości ok 25m2. Budżet na amplituner to około 2200-2500, a na głośniki ok 3000-4000.

Dzieki. :)

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 4

A ja będąc w opozycji do całej reszty :razz: zaproponuje ci amplituner Pioneer VSX 1123. Naprawdę kawał porządnego sprzętu, dobrze grający, świetne wyposażony o klasycznym wyglądzie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
taa

a autor szuka do max 2.500zł , co nie zmienia faktu że z tych kolumn ( Jamo 606 ) więcej lepszego już nie wyciśnie

nie słuchałem tego Pionka ( z opisu wygląda ciekawie ) i mocy powinien mieć sporo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
a jak tak to zmienia postać rzeczy

o tym pierwszym kiedyś z kolei nie czytałem najlepszych opinii

od drugiego kupiłem 2 lata temu BR LG i jest spoko
 

collider

New member
Bez reklam
Nie rozumiem, przecież budżet to 2, 5K za amplituner. Czyli sie mieści.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
Z amplitunerów zerknij na Harmana avr270/370, Marantza 5007, Yamahę 775, Onkyo 626 bądź najlepiej 818. Przy Twoich wymaganiach Klipsch się sprawdzi. Ja bym jednak polował na lepsze RF62. Zerknij też na JBL Studio 190, Paradigm 9v7.
Kolega dobrze radzi.
509 wymień koniecznie,to jest słabiutki amplituner,najgorsze Onkyo jakie słyszałem.Od serii 6xx dzieli je przepaść.To Jamo też nie powala.Wszystkiego na raz przecież kupić nie musisz.
 

gooru2

New member
Jeśli chodzi o kino domowe i gry to wybrać to co ma w miarę mocny zasilacz i sporo dodatkowych funkcji. Cokolwiek wybierze będzie nieźle. Jeśli chodzi o muzę to brałbym dokładnie taka kolejność:
1. Pionek 1123/denon 2213
2. Pionek 922
3. Yamaha 673/773/Harman/Onkyo
Daje modele z zeszłego roku, bo je odsłuchiwałem. Poza nowym pionkiem, którego kupił kumpel. Nowe powinny brzmieć podobnie.
 

xgutti

New member
Bez reklam
W takim budżecie to znajdziesz już Harmana AVR 660 lub 760 na allegro.
Porządne klocki które sprawdzą się w kinie jak i w stereo.
 

Bahor

Member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, muszę się teraz z tym przespac. Chyba wybór padnie na avr370. Mam nadzieje ze będzie to dobry wybór. Tylko wtedy jakie nagłośnienie do tego? :)


Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 4
 
Do góry