Amplituner do jamo s606

Lazi11

New member
Witam

Szukam amplitunera do jamo s606 hc3.
Dobre kilka lat temu polecono mi tutaj zakup owych kolumn wraz z ampli Onkyo 607.
Z samych kolumn jestem bardzo zadowolony, z amplitunera zaś może nie tak bardzo ale spełnił swoje zadanie. Obecnie amplituner idzie pod kolumny jamo s608 a ja szukam innego do mojego jamo s606 hc3 i sub360.
Zastanawiam się nad Yamahą ale bez konkretów.
Pomieszczenie trudne akustycznie, otwarte z wszechstron, płytki, regips, beton. 30m^2
Zadania: film i muzyka 50/50.
Gadżety: łączność bezprzewodowa i/lub usb na mp3 i flac.
Budżet do 2000zł

Dzięki Panowie!
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Onkyo mu sie nie podobal wiec polecamy dalej onkyo?

Good Job.


Trudne pomieszczenie? To kup cos z dobra kalibracja akustyczna. Aczkolwiek ja tu upatrzam wine Jamo. Mam tez jamo s608, te glosniki to slabizna.
Jezeli nie kupiles jeszcze ich albo mozesz zwrocic to idz w kierunku starszych Heco Music style 900 lub nowszych Heco Aurora. Calkowicie inna klasa glosnikow a ceny podobne.


Co do amplitunera, masz teraz promo na amazonie na Denona 1500 za 1330zl.

https://www.pepper.pl/promocje/amplituner-denon-avrx1500h-at-amazonde-210307
 

wysio

Member
Bez reklam
Tak, polecamy dalej Onkyo, gdyż między 607 a 686 jest przepaść - nie tylko technologiczna. A te jamo dobrze napędzał już Onkyo 525. Jednak te głośniki nie zagrają niestety przyzwoicie w każdym pomieszczeniu...
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Sluchalem 607 i uwazam ze to lepszy ampli niz obecne tej klasy. Jezeli kolega ma 50 % muzyki to zdecydowanie namawiam na zmiane glosnikow bo te Jamo to kaszana. Sam je mialem i wiem co mowie. Ja byc moze za jakis czas zmienie na Fyne 501 lub cos w podobie.
 

wysio

Member
Bez reklam
Kaszana to kolumny VK i podobne, więc nie przesadzaj. Kolega na nich zawsze rozkręca dobrą imprezę i zawsze mi powtarza, że kupując je nie spodziewał się, że tak dobrze i mocno będą grały. Jednak przypasował im salon, bo po zaniesienu ich do innego salonu dźwięk był już słaby.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jamo sa ok na poczatek. Jednak jak kolega szuka zmiany ktora odczuje to glosniki sa pierwsze do zmiany. Ja kupujac onkyo 838 nie odczulem tak duzej roznicy jak przy zmianie głośników. Kazdy ma swoje pomysly ale zaloze sie ze po bledzie zakupu nowego ampli przyjdzie po nowe glosniki.

Pzdr
 

Lazi11

New member
Nie spodziewałem się aż takiego odzewu ;) dziękuję
Pewnie wszyscy macie rację.
Dawniej jamo s606 grały w pokoju dziennym wykonanym na stary styl: wkoło boazeria z naturalnego drewna, powyżej stylowa tapeta, stary duży dywan na całej prawie podłodze, komody drewniane, stół, krzesła, kasetony na suficie. W tym środowisku jamo i onkyo grały świetnie, było brzmienie, dynamika, przestrzeń, dzwięki miękkie i na swoim miejsu.
Obecnie nie potrafię znalezć przyjemnego niskiego brzmienia ani namiastki satysfakcji ze słuchania czegokolwiek. Wszystko brzmi jakoś denerwująco, zbyt twardo, bez serca.
Nie zmieniam ampli ze względu na słabe doznania akustyczne gdyż mam świadomość tego że nie on jest winien a z potrzeby zakupu kolejnego zestawu.
Denon w porządku, a co powiecie o Yamaha musicast?
Nie żebym się uparł na Yamahę ale jakoś czuję sentyment który ze świata motoryzacji przeniosi się i do tego domowego ;)
 

beetlejuice

New member
Z Jamo 606 żyje już jakiś czas,mimo niepochlebnych opinii jestem innego zdania.Głosniki przeszły odpowiednio Onkyo 605,607,616 i nigdy nie było problemy z brakiem jakości dźwięku,sceny bądź fx, na zagranicznych forach mnóstwo ludzi ma właśnie takie sety.
Miałem u siebie,Denona,Yamahe,HK,Marantz,Kenwooda,Pioneera.
Poprawnie grało tylko HK i Onkyo, Marantz w stereo zagrał kosmicznie ale cena była dla mnie za wysoka.Jeśli masz możliwość spróbuj ze starszymi amplitunerami, Ja bym dalej obstawiał Onkyo.Widziałem nowe wypusty Jamo szczególnie zestaw Jamo Atmos..w stereo porażka!
Słuchałem TX-RZ740 jest dobrze :)
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
Jamo 606 to całkiem udana seria od tego producenta, który ogólnie nie ma najlepszych notowań. Sam je posiadam, a że używam głównie do kina gdzie najlepiej sobie radzą, to szkoda sprzedać bo grosze za nie dostanę.
Zmieniam właśnie amplituner z Onkyo 605 na Onkyo 696 bo zależy mi na wifi i chcę spróbować z atmos. Dokupiłem tylko głośniki do atmos od firmy Elac bo te od Jamo to podobno porażka.
 

Lazi11

New member
beetlejuice jamo grały świetnie, jak wcześniej pisałem w pokoju jak na zwykły kokój dobrze wygłuszonym. Tam to rzeczywiście było dobrze pod każdym względem, nawet subwoofer był zbędny.
Teraz no jest jak jest, czuć brak tłumienia, ostre odbijane dzięki czy to od płytek czy ścian i sufitu. Bas bardzo opóźniony jakby rezonował z echem.

Kolega blackninja podsunął mi propozycję audio pro avanto.
Ppstaram się znalezc je gdzies do odłuchu i może dokonam zakupu do pomieszczenia 60m^2.

Rodrik_AR, daj znać proszę Cię jak dokonasz zakupu i porównasz przynamniej kolumny podłogowe jak brzmią przy zmianie zasialnia.

Póki co jamo będę zasilał w stereo wzmacniaczem Yamaha s-501

Z ciekawości jeszcze Altus 380 dały by radę?
Opinie mają bardzo przychylne. 6k trzeba jednak liczyć za parę.
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
Rodrik_AR, daj znać proszę Cię jak dokonasz zakupu i porównasz przynamniej kolumny podłogowe jak brzmią przy zmianie zasialnia.

Póki co jamo będę zasilał w stereo wzmacniaczem Yamaha s-501

Z ciekawości jeszcze Altus 380 dały by radę?
Opinie mają bardzo przychylne. 6k trzeba jednak liczyć za parę.[/QUOTE]

Lazi11,
Dokonałem zakupu i uruchomiłem Onkyo TX-NR696
Zestaw z nowym ampli i Jamo 606 gra inaczej niż z Onkyo 605. Ampli 696 w kinie więcej wyciąga ze ścieżki dźwiękowej i ma więcej basów, na tyle że musiałem przyciszyć subwoofer.
Oczywiście Onkyo 696 to też nowocześniejszy sprzęt z WiFi, AirPlay, Dolby Atmos itd..

Korci mnie jednak by teraz przy nowym amplitunerze wymienić głośniki Jamo 606 na coś innego
 
Ostatnia edycja:

Lazi11

New member
Dzięki za Twoją opinię i opis tego co doświadczyleś.
Na pewno nie są to super grające kolumny, nigdy nini nie były ale mnie to chyba wystarcza do telewizora bo i tak filmow odpowiednio lepszej jakości nie ogląda się na codzień ;)
Postaram się lepiej dostosowac akustycznie pomieszczenie.
A do salonu 60m^2 planuję Audio pro avanto aczkolwiek ciągle Kolumny Klipsch chodzą mi po głowie :D
Ktoś jakieś konkretne moze polecić pod ten Onkyo 607?
Tylko 5.0 i 5.1
Poprzednie szalone pomysly typu altus 380 były jak przypuszczałem bardzo chybione :p
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
Lazi11,
Ja jednak zacząłbym od zmiany amplitunera, skoro głównie kożystasz z zestawu jako nagłośnienie do kina domowego.
Po kolejnych dniach użytkowania ampli tx-nr696 z Jamo 606 jestem coraz bardziej zadowolony. Ja też użwam zestawu głownie do kina domowego. Dołożyłem głośniki atmos firmy Elac nakładane na fronty i gra to w kinie naprawdę nieźle.
Jak sygnał nie jest w dolby atmos to głośniki atmos umieszczone na frontach grają jak dodatkowe sourand. Taki zestaw 5.1.2 gra wówczas jak 7.1 i świetnie muzycznie wypełnia pomieszczenie, na tyle że czujesz jakby dźwięk Cię otaczał.
Musiałem spędzić trochę czasu nad zestrojeniem zestawu, bo mikrofon kalibracyjny nie do końca się sprawdził, ale efekt jest naprawdę całkiem fajny. Na pewno nie żałuję zmiany amplitunera.
 
Ostatnia edycja:
Do góry