Amplituner do Dali Zensor 7

krzysiek.szw

New member
Zastanawiam się nad zmiana amplitunera z Denon AVR X2000 na Denon AVR X4100W.
Proszę o poradę czy to dobry wybór, kwota na sprzęt do 4000 zł.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem tak
Mógłbyś też poszukać Marantza SR7009, podpytaj blackninja, aczkolwiek poniżej 4,5 tyś będzie ciężko, ale IMO warto dołożyć :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czemu chcesz zmienić? Co Ci nie odpowiada w X2000? X4100 to znacznie lepszy amplituner więc zmiana będzie odczuwalna.
 

krzysiek.szw

New member
Głównie brak mocy (słuchanie muzyki w mulit stereo lub oglądanie filmów w 1-ej strefie a w drugiej słuchanie muzyki), przegrzewanie się przy mocniejszym słuchaniu skutkuje wyłączeniem, reszta można powiedzieć jest OK.
Zastanawiałem się jeszcze nad jakimś Onkyo.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli brzmienie Denon-a Ci odpowiada, a brakuje mocy i wydajności to X4100 to dobry kierunek. Z Onkyo możesz pomyśleć o modelu TX-NR929. Tylko najlepiej by było odsłuchać bo brzmienie będzie inne niż Denon-a.
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja mam Z7 z SR6008 i mocy mi nie brakuje. Często leci MTV Live na Multi Channel i jest dobrze ;-)
Myślę, że zarówno Denon X4100 jak i wspomniany SR7009 będą idealne.
Poza tym do w/w ampli możesz podpiąć jakiś wzmak jako końcówkę mocy i wtedy to już w ogóle będzie fajnie ;-)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Jeżeli myślisz o muzyce to może warto kupić AVR-X3000/3100 lub niższy model Marantza, który w kinie będzie mocniejszy a resztę przeznaczyć na wzmacniacz z opcją końcówki mocy w kinie.
Tym sposobem poprawisz kino a stereo będzie znacząco lepsze niż w w X4100.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Głównie brak mocy (słuchanie muzyki w mulit stereo lub oglądanie filmów w 1-ej strefie a w drugiej słuchanie muzyki), przegrzewanie się przy mocniejszym słuchaniu skutkuje wyłączeniem, reszta można powiedzieć jest OK.
Zastanawiałem się jeszcze nad jakimś Onkyo.

Może w takim razie zaczekasz na pojawienie się nowych modeli, następcą 838 jest chyba RZ 800, pewnie lada moment pojawią się w sprzedaży.
Moim zdaniem poniżej serii 8 nie co patrzeć, chyba, że interesuje cię sam ampli bez możliwości rozbudowy o końcówki....

Opcja podana przez kolegów- tańszy ampli+wzmak, wydaje mi się jednak najciekawszą i chyba najrozsądniejszą ;)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Jeżeli masz kasę kup X4100 i do tego wzmacniacz.
Jeżeli nie masz kasy jak lodu możesz pomyśleć o najniższym modelu z możliwością rozbudowy o wzmacniacz czyli X3000/X3100 lub Marantz + wzmacniacz.
Też to przerabiałem i nigdy amplituner nie da Ci tego co chcesz w stereo.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wzmacniacze Denon/ Marantz z main in są niestety dosyć drogie - około 4 tyś, jesli jednak nie przeszkadzałoby ci, że jest od innego producenta, to już za ok. 2 tyś można dostać ciekawe wzmacniacze.
Najtańszy jest chyba Pionner A30, bo cena ok. 1 000 zł, ja go słuchałem z innymi kolumnami (moje Bostony) i było ok. Najlepiej jak sam posłuchasz i ocenisz...
Mógłbyś też dokupić Denona PMA720, koszt podobny ale tutaj dochodzi kwestia regulacji pokrętłem (tzn. musiałbyś pamiętać przy jakiej głośności kalibrowałeś do KD). Kilka osób ma to rozwiązane w ten sposób i sobie chwali.
 

lobos

New member
Bez reklam
Denon X3100/X4100 + Denon PMA-1520AE lub Marantz SR6009/SR7009 + PM8005.
Będzie super w kinie i rewelacja w stereo :-D
 

lobos

New member
Bez reklam
Czterocyfrowe Onkyo to kawał dobrego sprzętu.
Myślę jednak, że X4100 lub SR7009 spełnią Twoje oczekiwania w 100%.
Teraz akurat masz wyprzedaże, więc to dobry czas na zakup ;-)
 
Do góry