Amplituner do B&W CM10

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wszystko kwestia gustu ja jestem tego zdania że jeśli kupuje się kolumny już na pewnym poziomie to amplituner nie da tego co dobry wzmacniacz... a przetestowałem niemalże wszystkie topowe amplitunery jakie były w roku 2013...
Do tego jeśli w niektórych przypadkach słabsze wzmacniacze nie dają rady pewnym kolumnom ( co sam byłem kilka razy świadkiem) to co ma powiedzieć amplituner...
Ale każdy sam wybiera co komu pasuje.
Zależy o jakim poziomie sprzętu mówimy, bo moim zdaniem Anthem gra lepiej niż większość popularnych niedrogich wzmacniaczy na rynku.
Na Anthemie słuchałem KEF R700 i ELAC FS409 i grało to absolutnie fantastycznie.
Zupełnie nie brakowało dynamiki i mocy.

Zależy jaki wzmacniacz tutaj porównamy bo nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka.
Ale jak ktoś chciałby mieć system w miarę minimalistyczny przy jednoczesnej bardzo wysokiej jakości dźwięku nic lepszego z ampli nie znajdzie.
 

bakutomek

New member
widze ze z waszych odpowiedz wynika ze zakup amplitunera to nie najlepszy pomysl:/
Wiec rozwazam zakup wzmacniacza i amplitunera osobno. Jaki byscie polecili ?
Dla mnie istotny jest zarowno dziwek jaki i wyglad, chcialbym zeby wzmacni. i ampli. byl jednego producenta ;)
 

Geronimo zx

New member
widze ze z waszych odpowiedz wynika ze zakup amplitunera to nie najlepszy pomysl:/
Wiec rozwazam zakup wzmacniacza i amplitunera osobno. Jaki byscie polecili ?
Dla mnie istotny jest zarowno dziwek jaki i wyglad, chcialbym zeby wzmacni. i ampli. byl jednego producenta ;)

Ogolnie rzecz biorac kupowanie amplitunera to nie jest zly pomysl,ale inwestowanie w dosc drogi ampli do tych kolumn co posiadasz jest przerostem formy nad trescia.Nie wykorzystasz ich przez ampli w stereo w 100%
Dlatego ampli+wzmak jest jak najbardziej odpowiednie do twojego zestawienia,nie wiem co by ci polecic jednej firmy bo sam skladam cos do samego stereo i nie ma az tak dobrze zeby w moim budzecie bylo wszystko pod jedna nazwa :wink:
Pozdrawaiam
 

Lottly

New member
A co Ci polecali w top hifi do tych kolumn? - podejrzewam, że tam ich słuchałeś, bo tylko oni mają je w dystrubucji pl.

Piszesz, że masz 30mkw, spokojnie by wystarczyły na taki metraż mniejsze kolumny tj. cm9. zasilone mocniejszym sprzętem, niż cm10 zasilone słabszym.

Kupiłeś je już czy dopiero zamierzasz?

ps. z Bowersami CM często łączone są wzmacniacze rotela i nada z tego co się widać na forach. Może warto przesłuchać.
 
Ostatnia edycja:

kuli22

New member
Witam, Panowie posiadam w/w zestaw Bowers CM10 (white satin)+ center + surround z tej serii. Do stereo koncowka ROTELA RMB 1582 2x500 watt. Dopiero przy koncowce kolumny rozwinely skrzydla :) A amplituner Denon x4000. A kolejny pewnie denon x5200 i atmos 5.1.4.
 

Carnifex

New member
Potężny sprzęt, gratuluję odpowiedniego wyboru. Niestety tak już jest, że kupując mocne kolumny musimy je zasilić adekwatną elektroniką. Inaczej będzie namiastka ich możliwości przy za słabym piecu.
 

Nemezys

New member
Najlepsze jakościowo wyjście to sprzęt dzielony to oczywiste ale i koszty rosną znacznie w porównaniu z integrą. A nie każdy chce tyle inwestować w klocki.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Potężny sprzęt, gratuluję odpowiedniego wyboru. Niestety tak już jest, że kupując mocne kolumny musimy je zasilić adekwatną elektroniką. Inaczej będzie namiastka ich możliwości przy za słabym piecu.

Dokładnie w przeciwnym wypadku jak dla mnie nie ma co takich kolumn kupować bo nie zagrają na 100% swoich możliwości , a swoje kosztują...
 
Do góry