Amplituner do B&W CM10

bakutomek

New member
Proszę o pomoc w doborze amplitunera do serii CM B&W (CM10, CMC2, CM1).
Pokój posiadam otwarty około 30 m. Cena ok 7000 tyś zł. Zastanawiałem się nad MARANTZ 7009 ale nie wiem czy to dobry pomysł:/ Proszę o podanie przykładowych marek i modeli. A także to na co mam zwrócić uwagę wybierając amplituner (pobór prądu, moc itp.)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim odsłuch. Marantz 7009 jak najbardziej tak. Posłuchaj też Arcam-a AVR380, Denon-a AVR-X5200W. W tym budżecie jest w czym wybierać.
 

bakutomek

New member
Dzieki za podpowiedzi, chcialem jeszcze zapytac ktore z amplitunerow beda bardziej praktyczne, lepsze w audio a ktore lepsze w kinie (stosunek filmy/muzyka 50/50). I jak dana marka mowiac krotko gra;)
Co sadzicie o yamaha RX-A3040?
A i czy kwota 7000 zl jest optymalna do tych kolumn czy to tylko niezbedne minimum...
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie pchaj się w japońce żaden z nich nie wyciśnie maximum z CM10
Napisz do Blacka niech ci sprawdzi cenę na Anthema 710 albo poszarp tych co ci sprzedali B&W aby zrobili ci cenę na Nad-a
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Proszę o pomoc w doborze amplitunera do serii CM B&W (CM10, CMC2, CM1).
Pokój posiadam otwarty około 30 m. Cena ok 7000 tyś zł. Zastanawiałem się nad MARANTZ 7009 ale nie wiem czy to dobry pomysł:/ Proszę o podanie przykładowych marek i modeli. A także to na co mam zwrócić uwagę wybierając amplituner (pobór prądu, moc itp.)

Kolego ja nie wiem czy nie szkoda tych kolumn do amplitunera.... ja odsłuchiwałem te kolumny ze wzmacniaczem i prądu było wystarczająco (choć jakby było więcej to byłoby na pewno fajniej), ale z amplitunerem to może być za mało żeby te kolumny pokazały na co ich stać na 100% ( tam jest kilak głośniczków i jest co napędzać) - najmarniej ja bym brał Arcama w tej cenie co podałeś lub troszkę dołożyć....
Powiem szczerze że mi by nie przyszło te kolumny podłączyć pod amplituner ( pamiętaj - amplituner ma jeszcze do napędzenia kilka innych głośników) To też prądu potrzebuje...
Ale oczywiście to moje zdanie..
Na 100% jestem przekonany te kolumny nie zagrają z amplitunerem na 100% swoich możliwości- a to są fajne kolumny..


Dla tych co nie widzieli tych kolumn.. na żywo znacznie większe są :)



upload img


A odsłuchiwałem z Yamahą A-S 2100

upload images free
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
CA ma jak dobrze pamiętam około 1500 W poboru tyle co topowy Arcam tyle że ten drugi 2 razy droższy ... Ja tak jak mówię kupiłbym do tych kolumn wzmacniacz i amplituner ... Szkoda byłoby mi kasy wydać na te kolumny, a podłączyć amplituner...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przyłączam się do tego, o czym Lolek pisze. Ampli + wzmak.
Amplituner typu Denon X4100 kosztuje ok. 4 tyś i ma wszystkie najnowsze bajery, Atmos, funkcje sieciowe i spokojnie poradzi sobie kolumnami efektowymi, a do tego za co najmniej drugie tyle porządny wzmacniacz stereo (Hegel, Exposure, Teac, CA, Arcam czy nawet PM8005 od Marantza), który zasili odpowiednio fronty.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Każdy ma swoje podejście ale jak już daje się odpowiednie pieniądze na kolumny to już trzeba myśleć o wzmaku - sam amplituner to szkoda kasy... amplituner prądowo jest za slaby do kolumn które mają kilka głośników odpowiednich....
 

jaketherake

New member
Świat jest mniejszy niż się wydaje,jak się ma otwarte oczy :)
Jak zacząłem szukać swojego pierwszego stereo, czytać, słuchać i rozmawiać, to się okazało że sporo znajomych siedzi w audio. Jeden z poznanych ostatnio przy nowym kontrakcie kolega okazał się zapalonym melomanem z dużym portfelem, więc chętnie skorzystałem z zaproszenia do posłuchania jego zestawu. Kolega posiada właśnie B&W CM10 w połączeniu z legendarną Yamahą s2000.
Nie jestem w stanie opisać jak to grało, dla mnie cudnie...
Marzy mi się taki sprzęt :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zdecydowanie! I wzmacniacz nie potrzebny.

Wszystko kwestia gustu ja jestem tego zdania że jeśli kupuje się kolumny już na pewnym poziomie to amplituner nie da tego co dobry wzmacniacz... a przetestowałem niemalże wszystkie topowe amplitunery jakie były w roku 2013...
Do tego jeśli w niektórych przypadkach słabsze wzmacniacze nie dają rady pewnym kolumnom ( co sam byłem kilka razy świadkiem) to co ma powiedzieć amplituner...
Ale każdy sam wybiera co komu pasuje.
 

pacmanx

New member
Wszystko kwestia gustu ja jestem tego zdania że jeśli kupuje się kolumny już na pewnym poziomie to amplituner nie da tego co dobry wzmacniacz...

Jako były posiadacz Anthem'a MRX-510 w pełni się z tym zgadzam. Kup na początek Anthema a później dokup dodatkową końcówkę bądź wzmacniacz - na pewno będziesz zadowolony. Przed Anthem'em miałem Marantza SR7008 i wg mnie Anthem (nawet porównując oba z podłączoną końcówką) gra o klasę lepiej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jako były posiadacz Anthem'a MRX-510 w pełni się z tym zgadzam. Kup na początek Anthema a później dokup dodatkową końcówkę bądź wzmacniacz - na pewno będziesz zadowolony. Przed Anthem'em miałem Marantza SR7008 i wg mnie Anthem (nawet porównując oba z podłączoną końcówką) gra o klasę lepiej.

Ja to wiem Kolego :) nie ma innej opcji przynajmniej dla mnie - dobre kolumny (bardziej wymagające prądowo) to najlepiej jak już jest wzmacniacz lub końcówka mocy bo to też temat rzeka kto co bardziej lubi..
Athem 510 z tymi kolumnami to szkoda kasy na te kolumny żeby ta elektronika grała z nimi...
od razu mówię że to nie jest zły amplituner - ale naprawdę te kolumny swoje potrzebują żeby zagrały na 100%...
 
Ostatnia edycja:

neokrk

New member
Witam, ja mam odwrotna sytuacje :) amplituner juz kupilem Yamaha 3040 i teraz jest czas na glosniki ... na poczatku zdecydowalem sie na CM 10 i CMC2 jednak po rozmowach i konsultacjach wynika ze 3040 nie da rady wiec zrobilem krok w dol CM 9 - jednak teraz zastanawiam sie czy to jest wystraczajace i nie bede mial podobnego problemu wlasnie z CM 9 kiedy bede musial tak czy inaczej pomyslec o jakiejs koncowce mocy. Zeby to dobrze zagralo.

Jakies komentarze i sugestie?
Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Proponuje pomyśleć co prawda ja pamiętam kiedyś słuchałem w stereo CM 9 z amplitunerem Yamachy ale był to mocniejszy amplituner i fajniej grał w stereo... dawał radę, ale po podłączeniu wzmaka marantza PM Ki pearl lite grały znacznie fajniej..
 
Do góry