Amplituner do 7.000 zł z B&W CM9

dedusdd

New member
Mam prośbę o porade.
Stoję obecnie przed faktem wymiany amplitunera.
Mam obecnie Yamahę DSP-A2 ktróra gra z głośnikami B&W CM9 +tylne BOSE
Chcę ją zmienić na jakiś nowszy model.
Sprzecik stoi w pokoju 21m2 ,moje preferencje odsłuchu to 50% kino i 50% muzyka.
Na zakup amplitunera chce przeznaczyć do 7.000 zł.
ps.zależy mi na tunerze internetowym w nowym sprzecie
 

killpit

New member
Za tę kwotę masz Onkyo 905 Onkyo 5007 Pioneer SC-LX72,52 Denon 3310.
Jak nie odsłuchasz ciężko będzie wybrać zależy jaki dzwięk preferujesz.
Koniecznie pofatyguj się na odsłuch :) chyba Blackninja robi odsłuchy w domu :) ciekawa sprawa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie będzie takie proste przy doświadczeniu jakie już zdobyłeś. Poziom który osiągnąłeś jest wysoki . Do takich celów zaczynałbym od poziomu LX 82 tym bardziej że jest w specjalnej cenie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/50597-pioneer-amplituner-av-sc-lx82-powazny-kandydat-test.html
003_P1090693.JPG



Harman AVR 660

Onkyo 5007
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/...o-tx-nr-5007-pogromca-wzmacniaczy-stereo.html
p1100870h.jpg

Najwyższy model amplitunera zintegrowanego z końcówkami mocy w ofercie Onkyo, następca tak uznanych konstrukcji jak TX-NR905 i TX-NR906. Onkyo TX-NR5007, bo o nim tu mowa, jest dość drogi ale oferuje wiele użytecznych funkcji jak radio internetowe, kalibracje ISF, dlna, dwa wyjścia HDMI.

Poczytaj testy.
 

dedusdd

New member
To nie będzie takie proste przy doświadczeniu jakie już zdobyłeś. Poziom który osiągnąłeś jest wysoki . Do takich celów zaczynałbym od poziomu LX 82 tym bardziej że jest w specjalnej cenie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/50597-pioneer-amplituner-av-sc-lx82-powazny-kandydat-test.html
003_P1090693.JPG



Harman AVR 660

Onkyo 5007
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/...o-tx-nr-5007-pogromca-wzmacniaczy-stereo.html
p1100870h.jpg

Najwyższy model amplitunera zintegrowanego z końcówkami mocy w ofercie Onkyo, następca tak uznanych konstrukcji jak TX-NR905 i TX-NR906. Onkyo TX-NR5007, bo o nim tu mowa, jest dość drogi ale oferuje wiele użytecznych funkcji jak radio internetowe, kalibracje ISF, dlna, dwa wyjścia HDMI.

Poczytaj testy.
Serdecznie dziękuje za podpowiedż.
Z uwagi na fakt iz lubie duzo basu i wysokich tonów w którą strone uważacie że powinienem iść jeśli chodzi o firmę.
Nie ukrywam że obecną konfiguracją sprzętu mieszam sąsiadowi zupe w talerzu piętro niżej :hihi:
Mam oczywiście świadomość że bez odsłuchu się nie obędzie ale nie za bardzo wiem gdzie mam się udać by posłuchać CM9 podpiętych do Pioneera Onkyo i Yamahy
Mieszkam dla jasności w W-wie
 
Ostatnia edycja:

dedusdd

New member
Serdecznie dziękuje za podpowiedż.
Z uwagi na fakt iz lubie duzo basu i wysokich tonów w którą strone uważacie że powinienem iść jeśli chodzi o firmę.
Nie ukrywam że obecną konfiguracją sprzętu mieszam sąsiadowi zupe w talerzu piętro niżej :hihi:
Mam oczywiście świadomość że bez odsłuchu się nie obędzie ale nie za bardzo wiem gdzie mam się udać by posłuchać CM9 podpiętych do Pioneera Onkyo i Yamahy
Mieszkam dla jasności w W-wie
Zależało by mi na sprawdzeniu tych konfiguracji w jednym miejscu
 

killpit

New member
Zazwyczaj Onkyo ma najmocniejsze zasilacze i dość głęboki bass ale i Pioneer nie grzeszy z wyższej półki dobrym dzwiękiem.Polecam odsłuch tych 2 marek.
 

dedusdd

New member
A moze denon 4310? Jak ci graja CM9? Zastanawiam sie od pewnego czasu nad nimi albo CM7? W tej chwili mam 602S3.
Wydaje mi się że to bardzo zależy od specyfiki słuchanej muzyki.
Jeśli chodzi o moją opinie to mogę tylko powiedzieć że te kolumny wytwarzają naprawdę mocny bass.
Kupując je zastanawiałem sie nad kupnem również subwoofera.
I pewnie bym go kupił ale akurat tak się złożyło że nie mieli go na stanie.
Zabrałem więc pod pache kolumny i pojechałem do domu.
Po ich podłączeniu basu było tyle że zrezygnowałem z zakupu subwoofera.
Mają moim zdaniem ładny czysty dzwięk i na tyle dokładny że część płyt wyklądowała w koszu.
Mogę powiedzieć że na pewno zoobowiązują do kupowania płyt o najwyższej jakości.
Po włączeniu nowej płyty Yello siadłem z wrażenia to oczywiście moja opinia ale napewno kupił bym je jeszcze raz baz najmniejszego zastanowienia.
Myślę że w przedziale 10.000 zł każdy przynajmniej powinien wybrać się na ich odsłuch.
Poza tym naprawdę rewelacyjnie wyglądają co równiez nie jednemu audiofilowi pomoże w ich zakupie biorąc pod uwagę płeć piękną :-D
 
Ostatnia edycja:

dedusdd

New member
Wydaje mi się że to bardzo zależy od specyfiki słuchanej muzyki.
Jeśli chodzi o moją opinie to mogę tylko powiedzieć że te kolumny wytwarzają naprawdę mocny bass.
Kupując je zastanawiałem sie nad kupnem również subwoofera.
I pewnie bym go kupił ale akurat tak się złożyło że nie mieli go na stanie.
Zabrałem więc pod pache kolumny i pojechałem do domu.
Po ich podłączeniu basu było tyle że zrezygnowałem z zakupu subwoofera.
Mają moim zdaniem ładny czysty dzwięk i na tyle dokładny że część płyt wyklądowała w koszu.
Mogę powiedzieć że na pewno zoobowiązują do kupowania płyt o najwyższej jakości.
Po włączeniu nowej płyty Yello siadłem z wrażenia to oczywiście moja opinia ale napewno kupił bym je jeszcze raz baz najmniejszego zastanowienia.
Myślę że w przedziale 10.000 zł każdy przynajmniej powinien wybrać się na ich odsłuch.
Poza tym naprawdę rewelacyjnie wyglądają co równiez nie jednemu audiofilowi pomoże w ich zakupie biorąc pod uwagę płeć piękną :-D
A co sądzicie o Yamaha Z7 ?
 

wowo5

New member
Z7 jest calkiem fajny. Jest to bardzo porzadny amplituner. Ma wszystko czego sobie mozna zapragnac w amplitunerze AV. Dzwiekowo wypada bardzo dobrze. Ma jedna wade: niewiele sie rozni od tanszego RX-V3900. Glowna roznica to nieco lepszy chip video (Anchor Bay) oraz nieco bardziej zaawansowana wersja YPAO.
 

dedusdd

New member
Z7 jest calkiem fajny. Jest to bardzo porzadny amplituner. Ma wszystko czego sobie mozna zapragnac w amplitunerze AV. Dzwiekowo wypada bardzo dobrze. Ma jedna wade: niewiele sie rozni od tanszego RX-V3900. Glowna roznica to nieco lepszy chip video (Anchor Bay) oraz nieco bardziej zaawansowana wersja YPAO.
Zauważyłem że Yamaha zaczeła wymianę niższych modeli.
Czy może znacie date następcy Z7?
Pytam tak na wszelki wypadek bo to jednak wydatek paru złotych a nie chce się dowiedzieć po fakcie że kupiłem model którego zaraz wymienią.
Tak naprawdę wymiane planuje na gwiazdkę więc jest jeszcze troche czasu.
 

dedusdd

New member
Trwało to 2 miesiące ale juz troche wiadomo
Nastepca ma być RX-V3067 chodź jak narazie to info z targów
Dystrybutorzy póki co czekaja na wieści :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Trwało to 2 miesiące ale juz troche wiadomo
Nastepca ma być RX-V3067 chodź jak narazie to info z targów
Dystrybutorzy póki co czekaja na wieści :)



RX V3067 oraz RX A3000 zastępuje model RX V3900 co do DSP Z7 Z11 brak daty choć gdzieś pisali że w USA pod koniec roku czyli u nas styczeń luty
 

crepel

New member
Mam pioneera LX SC 72 i w porównaniu z Denonem to demon dużo basu aż sufit podwieszany drży a i soprany na dobrym poziomie też lubie mocne uderzenie poczuć moc sprzętu chyba wybiorę się na odsłuch LX 83 jestem ciekaw co ma do zaoferowania .
 

dedusdd

New member
RX V3067 oraz RX A3000 zastępuje model RX V3900 co do DSP Z7 Z11 brak daty choć gdzieś pisali że w USA pod koniec roku czyli u nas styczeń luty

Czysto teoretycznie z tego co usłyszałem u dystrybutora to cena jakiej się spodziwają była by odpowiednikiem Z7-mam na myśli RX V3067
 

werf

Active member
Bez reklam
Czysto teoretycznie z tego co usłyszałem u dystrybutora to cena jakiej się spodziwają była by odpowiednikiem Z7-mam na myśli RX V3067


Audio Klan jak po swojemu cene zinterpretuje to RX V3067 może zrobić sie otpowiednik Z11
cena w uk 1500 funtów jako nowość za miesiąc dwa bedzie można kupic za 1000
jak to zwykle bywa
 

wowo5

New member
Nie mialem osobiscie okazji posluchac Z7 ale slyszalem pochlebne opinie. Ja bym raczej wybral Denona AVR-4311 albo Marantza SR7005. Warto jeszcze zastanowic sie nad Rotelem RSX-1560 ale nie wiem czy zmiescisz sie w cenie. Harman Kardon AVR 7550HD jest tez wart przesluchania. Albo jezeli chcesz sprobowac czegos innego to za podobna cene mozna miec wzmacniacz Emotiva i przedwzmacniacz/procesor tej firmy. Bije na glowe wszystkie amplitunery. Jest jeden czlowiek na tym forum, ktory sobie sprowadzil Emotive i jest zadowolony. Emotiva z CM9 to dopiero zabojcza kombinacja.
Emotiva Audio: Audiophile Quality Multi Channel Amplifiers, Stereo Preamplifiers, Audio/Video Processors, and Award Winning Speaker Systems At Direct Prices
 

dedusdd

New member
Nie mialem osobiscie okazji posluchac Z7 ale slyszalem pochlebne opinie. Ja bym raczej wybral Denona AVR-4311 albo Marantza SR7005. Warto jeszcze zastanowic sie nad Rotelem RSX-1560 ale nie wiem czy zmiescisz sie w cenie. Harman Kardon AVR 7550HD jest tez wart przesluchania. Albo jezeli chcesz sprobowac czegos innego to za podobna cene mozna miec wzmacniacz Emotiva i przedwzmacniacz/procesor tej firmy. Bije na glowe wszystkie amplitunery. Jest jeden czlowiek na tym forum, ktory sobie sprowadzil Emotive i jest zadowolony. Emotiva z CM9 to dopiero zabojcza kombinacja.
Emotiva Audio: Audiophile Quality Multi Channel Amplifiers, Stereo Preamplifiers, Audio/Video Processors, and Award Winning Speaker Systems At Direct Prices
Jaki koszt jest tego cacka i gdzie to mozna posłuchać?
 
Do góry