Amplituner do 2500 zł z Dali Concept 6+1+C

djwito

New member
Proszę o pomoc w wyborze. Przeglądałem forum, czytałem opinie, porównywałem ceny...
Pozostali na placu boju:

Pioneer VSX-930 (EISA 2015)
ONKYO TX-NR646 (chwalony na forum, ale wygląd średni)
DENON AVR-X2200W (dobre recenzje WHAT HI-FI)
Yamaha RX-A550 (najtańszy z wymienionych, design Aventage, przód aluminiowy w porównaniu z RX-V479, przyzwyczajenie do marki)

Właśnie sprzedałem: YAMAHA RX-N600
Ma to grać z: Dali Concept 6+1+C, SUB Koda SW-1000
pokój ok. 20 m.kw.

Oczekiwania: Aby nie było gorzej ;) Więcej kina niż muzyki. W kinie ma pokazać pazur. Jeśli muzyka, to od klimatów jazzowych, klasyki, opery po heavy metal.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
 

djwito

New member
W podobnej cenie co Yamaha RX-A550 jest RX-V677. Czy to będzie lepszy wybór? Ew. dodać ok. 300 zł do RX-V679?

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest z tymi gniazdami HDMI w ampli? Czy mogą one przesyłać sygnał z dekodera do TV (przepuszczać) jak amplituner jest wyłączony?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obejrzyj jeszcze prosty jak drut CA 351R, została już końcówka, a cena śmieszna w porównaniu z detalem.
 

djwito

New member
O, super. Dzięki za propozycję. Właściwie to te wszystkie bajery w nowych ampli są mi zbędne. Ten CA to dobry pomysł. Na Alle można kupić też 551/651 poniżej 3 tys. Wykracza to ponad mój budżet, ale jak ma to grać, to może warto wysupłać jeszcze kilka złotówek. Szkoda tylko, że nie mam możliwości odsłuchu.
Ktoś jeszcze coś?
 

djwito

New member
Raczej zostanę z Yamahą, ale trochę przekroczę budżet. Padło na RX-V779 lub RX-A750. mam nadzieję, że to dobry wybór.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Raczej zostanę z Yamahą, ale trochę przekroczę budżet. Padło na RX-V779 lub RX-A750. mam nadzieję, że to dobry wybór.
Zwróć uwagę, że 750-tka nie ma pre-out oraz tylko 1 HDMI out, 779 jest lepiej wyposażona, porównywalny będzie z serii A8....
 

djwito

New member
Ponoć 750-ka ma lepsze komponenty. Nie wiem, ile jest w tym prawdy, ale gdzieś to wyczytałem. To skąd ta różnica w cenie? 750-ka jest droższa od 779 i słabiej wyposażona. Znaczek "Aventage" tyle kosztuje?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bo seria A jest niby bardziej prestiżowa, a ile w tym prawdy w przypadku najniższego modelu rozpoczynającego Avantage....nie wiem, ale osobiście wolałbym 7-mkę z serii RX-V niż 7-mkę z serii RX-A ;)
Jeśli sekcja stereo i słuchanie muzyki jest dla ciebie ważne, to lepiej zostawić sobie furtkę w postaci pre-outu (na podpięcie wzmacniacza stereo), gdyś z czasem uznał, że samo brzmienie amplitunera to dla Ciebie za mało.
 

djwito

New member
Kupione RX-V779 :)
Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Mocy nie brakuje, dźwięk jest taki, jakiego oczekiwałem. Bardziej szczegółowy niż w mojej starej RX-N600. Do kilku drobnych rzeczy oczywiście można się przyczepić. Np. pilot jest tragiczny. Głównie chodzi o małe i nieczytelne przyciski w dolnej części. Dalej: Aby ściemnić wyświetlacz, trzeba wejść głębiej do menu. Moim zdaniem powinien być łatwiejszy dostęp do tej funkcji, bo jest naprawdę przydatna. Nie przeszkadza brak polskiego menu. Angielskie w zupełności wystarcza. Instrukcja jest czytelna. Polecam się z nią zapoznać. Później obsługa jest niemal intuicyjna. Świetna sprawa - aplikacja na smartfona jako pilot. Do obsługi np. radia internetowego nie potrzeba włączać TV. Wszystko jest w telefonie. Na razie bawię się i testuję. Dziękuję za podpowiedzi w sprawie wyboru sprzętu. Zakup uważam za udany.
 
Do góry