Amplituner do 2200zł

Krasnal77

New member
Witam.Mam wielka prośbę do szanownych forumowiczów znających się na sprzęcie o wskazanie jakiegoś sensownego amplitunera do niżej wymienionych głośników.
Posiadam głośniki Taga harmony blue f-80 5.0 do tego sub Taga TSW-200(taki sprzęt dostałem w spadku)
Miało by to grać w pokoju 27m .Generalnie chciał bym oglądać filmy muzyka to tak 30 procent .Nie wiem czy jest sens kupować amplituner 7 ,jak będę korzystał tylko i wyłącznie w systemie 5.1 chyba że to nie ma tak dużego wpływu na cene.
Do wydania jest 2200zł i jeszcze jedno pytanie czy lepiej wziąć nowy czy może na gwarancji ale używany i model wtedy lepszy kupić.
Przepraszam jeśli w złym miejscu otwarłem ten temat.
Czekam na wasze propozycje .Pozdrawiam i z góry dziękuje.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak trafisz na gwarancji, to lepiej.
To, że amplituner ma X kanałów, a ty wykorzystasz max 5.1 nie ma znaczenia, po prostu lepsze modele ze względu na większą moc mają zazwyczaj więcej końcówek.
Na ten metraż szukaj czegoś prokoju HK270/370, Onkyo 646/828, Pioneer 924, Marantza SR5009/6009, Denon X3100....
Odsłuchaj kilka modeli i wybierz coś pod siebie, w kinie zbyt dużych różnic nie będzie, ale już w sekcji stereo tak...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zły nie jest, fajnie się sprawuje w stereo, w kinie też nic zarzucić mu nie można, ale jednak przy twoim metrażu przydałby się trochę lepszy/ mocniejszy np Marantz SR5009 lub Denon X3100.
Miałem jakiś czas X2000 i dosyć szybko się pozbyłem ponieważ nie był wystarczająco dobry w stereo i niestety nie posiadał możliwości rozbudowy o wzmacniacz stereo (pre-out). Te modele ww. mają, więc jak zacznie ci brakować dynamiki przy słuchaniu muzyki, niedużym kosztem rozbudujesz zestaw.
Inna sprawa, że twoim kolumnom też przydałaby się trochę lepsza elektronika, żeby więcej z nich wyciągnąć.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
551R wypstrykane, zostały 351R z toroidalnym trafo

Cambridge_Audio_351R_detail.jpg
 

Tunde

New member
Czy miał ktoś do czynienia z tym CA 351R i jest w stanie napisać jak wypada na tle Denona x3100 oraz Marantza sr5009, bo nadal szukam amplitunera ...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli szukasz dobrego amplitunera bez zbędnych bajerów, to CA351 jest chyba najlepiej brzmiącym w stereo amplitunerem (w tym przedziale cenowym), jeśli szukasz czegoś więcej, więcej wejść/ wyjść HDMI czy funkcji oferowanych przez inne marki, to się zastanów, co jest dla ciebie ważniejsze ;)
 

Tunde

New member
Ilość HDMI mi wystarczy, funkcje sieciowe i odtwarzanie formatów bezstratnych by się przydało przez usb oraz hdmi passthrought w standby, ale najbardziej interesuje mnie jak ten CA będzie wymiatał w kinie i stereo z Melodikami. Czy zagra dynamiczniej i bardziej szczegółowo niż podane wcześniej Denon i Marantz ? Bo rozumię, że zapasu mocy mu nie brakuje ?
 

Tunde

New member
Niestety nie ma go nigdzie w pobliżu, więc odsłuch nie będzie możliwy. Gdyby był bardziej multimedialny to pewnie już bym go wziął w tej cenie, bo Denon i Marantz jeszcze troszkę dla mnie za drogie - mam nadzieję że ceny jeszcze nieco polęcą w dół - bo jak nie to będę zmuszony kupić Onkyo 636 ...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tego co pamiętam, to przy wyprzedaży Marantz SR5008 był do dostania za ok 2100-2200 może warto będzie jeszcze zaczekać kilka tygodni. ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
CA pewnie gdyby był bardziej rozbudowany, to już dawno nie byłby dostępny za te pieniądze.
A w kwestii wyprzedażowych modeli spytaj blackninja jak obecnie wyglądają ceny, na all.. już pojawiają się w granicach 2,5 tyś
 
Do góry