Amplituner do 2 tys.

dhrider

New member
Witam,

Bardzo proszę o pomoc w wyborze amplitunera do 2000 zł, którego głównym przeznaczeniem jest kino domowe. Zależy mi przede wszystkim na dekodowaniu dźwięku Dolby TrueHD i DTS HD-MA oraz na 7.1. Do amplitunera chcę podłączyć jakieś porządne satelitki (kolumny odpadają, bo chce powiesić głośniki na ścianie). Wielkość pomieszczenia to 5.5x5.5m.
Wcześniej myślałem o Sony STR-DH810. Co o nim sądzicie?
Z góry dzięki za pomoc.
 

kret020573

New member
cena za denona1911 to 1550 i dotyczyła Warszawy. Z tego co się zorientowałem to co sklep MM w Warszawie to ma inne ceny. Widać taka polityka jedni mają to tańsze a inny tamto. Fajne jest to że w MM można teraz dokupić gwarancję 2 czy 3 lata za jakieś ok 200zł od sprzętu za 2000. Ale za bardzo się nie dopytywałem bo ma to rację bytu w przypadku np. Harmana bo tam jest tylko rok gwarancji i z tego co czytałem na tym forum sprzęt lubi się psuć.
Wie ktoś może kiedy wychodzi następca Onkyo 608 (i mam nadzieje że tym razem z USB)? Potrzebuje coś do kina bo do muzyki mam Marantz-a.
 

dhrider

New member
A jeśli mielibyście wybierać między tymi dwoma: Denon AVR-1911 i Onkyo TX-SR608, to który byście wybrali? W tej chwili zastanawiam się już tylko nad nimi.
 

kret020573

New member
obecnie brak usb w 608 go dyskwalifikuje kto mial amplt z usb wie o czym mowa. z tego slyszalem 1911 raczej sie nie psuje dobry amplit moze w kinie gorszy od 608 ale lepij gra muze
 

dhrider

New member
Dzięki USB będę mógł odtwarzać audio bezpośrednio w postaci cyfrowej tak? Jeszcze obsługa Ipoda? O to chodzi?

Mam jeszcze takie pytanie: jeżeli zdecydowałbym się na Onkyo to czy warto dorzucić około 700 zł do Pioneer VSX-1020? Chodzi mi o kino domowe, a nie o audio, bo na głośnikach które planuje kupić dobrego audio i tak nie będzie.
 

RadioWW

New member
Ja polecam Onkyo TX-SR608. To, że nie ma USB to nie znaczy, że jest gorszy, to jest tylko dodatek, gdzie można to sobie zrekompensować w odtwarzaczu DVD/BD. W kinie domowym Onkyo wg wygrywa. Mamy dużą przestrzeń, dynamikę, a do tego łatwość w obsłudze i również po rejesteacji 3 lata gwarancji. TX-SR608 jest tańszy od AVR1911, więc tą różnicę dopłać do zestawu głośników.
 

dhrider

New member
Jestem praktycznie zdecydowany na Onkyo TX-SR608. Po sprawdzeniu, rzeczywiście USB mnie nie ratuje, bo mogę jedynie odtwarzać takie formaty jak mp3, wav, wma - FLAC niestety nie jest obsługiwany.

Chciałbym jeszcze usłyszeć jakieś opinie o tym Pioneer VSX-1020, o którym pisałem wcześniej. On jest sporo droższy od Onkyo, różni się na pewno wejściem USB. Gwarancje chyba ma 2 lata - tutaj plus na konto Onkyo. Jeśli chodzi o walory czysto jakościowe i wydajnościowe to jak się ma ten Pioneer do Onkyo? Warto dorzucić te 700 złotych, czy lepiej przeznaczyć tą kasę na lepsze głośniki?
 

RadioWW

New member
Jestem praktycznie zdecydowany na Onkyo TX-SR608. Po sprawdzeniu, rzeczywiście USB mnie nie ratuje, bo mogę jedynie odtwarzać takie formaty jak mp3, wav, wma - FLAC niestety nie jest obsługiwany.

Chciałbym jeszcze usłyszeć jakieś opinie o tym Pioneer VSX-1020, o którym pisałem wcześniej. On jest sporo droższy od Onkyo, różni się na pewno wejściem USB. Gwarancje chyba ma 2 lata - tutaj plus na konto Onkyo. Jeśli chodzi o walory czysto jakościowe i wydajnościowe to jak się ma ten Pioneer do Onkyo? Warto dorzucić te 700 złotych, czy lepiej przeznaczyć tą kasę na lepsze głośniki?


Wszystko zależy co byś chciał podłączyć i w jaki sposób użytkować ten amplituner. Jeżeli ma on tylko napędzać kolumny i przepuszczać sygnał z DVD oraz jakiegoś dekodera satelitarnego to nie ma wg mnie sensu dopłacać 700zł do VSX1020.
Jakie masz źródło obrazu i telewizor? VSX1020 może Tobie znacznie poprawić i ułatwić przetwarzanie obrazu, ale z drugiej strony wolałbym TX-SR608 + odtwarzacz Blu-Ray i odpowiednie głośniki.
Masz już jakiś typ na kolumny KD?
 

dhrider

New member
Wszystko zależy co byś chciał podłączyć i w jaki sposób użytkować ten amplituner. Jeżeli ma on tylko napędzać kolumny i przepuszczać sygnał z DVD oraz jakiegoś dekodera satelitarnego to nie ma wg mnie sensu dopłacać 700zł do VSX1020.
Jakie masz źródło obrazu i telewizor? VSX1020 może Tobie znacznie poprawić i ułatwić przetwarzanie obrazu, ale z drugiej strony wolałbym TX-SR608 + odtwarzacz Blu-Ray i odpowiednie głośniki.
Masz już jakiś typ na kolumny KD?

Jeśli chodzi o źródło sygnału to będzie to n-ka oraz popcorn hour c-200 (odpalanie blu-ray i x264 z hdd). Samego odtwarzacza blu-ray nie planuje, ewentualnie dokupię odtwarzacz do popcorna. TV Sharp LC-46LX700E. Jeśli chodzi o głośniki to jeszcze nie wiem, ale będzie to na pewno jakiś zestaw 5.1 np. HCS Beta, KEF 2005, Harman HKTS 30, a być może uda się kupić Tannoy Arena 5.1, ale są drogie i nie wiem czy kasy starczy.
 
Do góry