Amplituner dla maniakalnego gracza + niedzielnego oglądacza

tap-chan

New member
Witam.

Po przeczytaniu mnóstwa wątków na forum nie znalazłem niestety jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: jaki amplituner powinienem nabyc. Oto co chcę do niego podpiąc:
- PS3 (hdmi)
- Xbox360 (component)
- Wii (component)
- Wii (tak, jeszcze jedno - component)
- PS2 - (4x component raczej nie znajde, więc nie będzie, że jakieś rgb)
- ew. tuner tv sat (hdmi)
- ew. dvd (hdmi)

Zależy mi na maksymalnie ograniczonej ilości kabli, aby móc wszystkie wejścia hdmi/component puszczac do tv maksymalnie po 2 kablach - jednym component i jednym hdmi.

Do tego interesują mnie dekodery wszystkiego, co drzemie w Blu-rayu (DTS HD itd.), oraz najlepiej w miarę znośny upscaling z innych wejśc video, jeśli to możliwe. Muzyki słuchac raczej nie będę, albo na tyle mało, że nie biorę tego pod uwagę. Docelowo chciałbym się w cenie za ampli zmieścic w 2000, ew. 2500zł. Jeśli ktoś poleci do tego w miarę niedrogie kolumny (całośc za 3500-4000 max) to byłbym dozgonnie wdzięczny. :)

Pozdrawiam,
 

PopaY

New member
Bez reklam
tap-chan napisał:
- PS3 (hdmi)
- Xbox360 (component)
- Wii (component)
- Wii (tak, jeszcze jedno - component)
- PS2 - (4x component raczej nie znajde, więc nie będzie, że jakieś rgb)
- ew. tuner tv sat (hdmi)
- ew. dvd (hdmi)

Zależy mi na maksymalnie ograniczonej ilości kabli, aby móc wszystkie wejścia hdmi/component puszczac do tv maksymalnie po 2 kablach - jednym component i jednym hdmi.

H/K 255 ma 2x component in i raz component out, HDMI na 3 in i 1 out.
Yamaha 663 ma 3x componet in i raz out, a HDMI 2 in i 1 out. Jeśli bardziej zależy Ci na componencie no to bierz Yamahę ;)
A jak chcesz tanio, ale wcale nienajgorzej to bierz amplituner z mojego podpisu: 3x component in, 1x out, 4x HDMI in, 1x out i wszystkie kodeki HD na pokładzie ;)
 
Ostatnia edycja:

tap-chan

New member
A czy wszystkie wymienione przez Was amplitunery mają funkcję upscalingu? W H/K to znalazłem, natomiast co do Onkyo/Yamahy nie jestem już pewien. Rzeczywiście, zwłaszcza ten 805 wygląda interesująco, natomiast chciałbym jeszcze wiedziec który z wymienionych przez Was najlepiej podbije mi rozdzielczośc na TV, wypuszczając wszystko przez HDMI.
 
Do góry