Amplituner Denon 1912, Oknyo 609

michal_j

New member
Denona 1912 trzeba teraz zestawiac z Onkyo 579. 609 to wyzszy model. zarowno funkcyjnie jak i brzmieniowo

Podpisuję się pod wypowiedzią, że są to jakieś bajki... Kolega Sławko1 pięknie to wypunktował. Rozumiem, że można Denona nie lubić ale żeby aż taka konfabulacja?
 

ricardo19

New member
Dlatego ja po przeczytaniu wielu postów zaczynam się zastanawiać nad marantzem sr 5005 i zrezygnować z onkyo chociaż dalej nie jestem pewny czy to dobre posunięcie :) Nigdy nie kupie ampli już klipschy rf-62 stoja a ja dalej się zastanawiam pod co je podłączyć już myślałem nawet nad stereo a-5vl + cd onkyo ale zależy mi na kinie
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
(-gdzie w Onkyo 609 jest plastikowy panel?)
Znowu wychodzi twoja wiedza czysto teoretyczna
Onkyo 609 frontowy panel ma plastikowy a w modelu był 608 aluminium
wiec też mogę napisać że Onkyo tnie koszty ;)

faktycznie po przeczytaniu specyfikacji okazało się że 608 miało taki panel ale 609 już nie
mi akurat bardziej podoba się wygląd 609 , ale to kwestia gustu
 

Slawko1

New member
Bez reklam
faktycznie po przeczytaniu specyfikacji okazało się że 608 miało taki panel ale 609 już nie
mi akurat bardziej podoba się wygląd 609 , ale to kwestia gustu

Onkyo 608 i 609 to dobre amplitunery i kwestia przedniego panelu nic tu nie zmienia.
Ja tylko starałem się zrównać poziomem argumentów z Panem Ndo ;)

Nie lubię jak ktoś swoje teorie niczym konkretnym nie poparte uważa za prawdę objawioną.
Amplituner wybiera się pod swoje preferencje a forum jest po to aby się dowiedzieć który amplituner je spełnia.
 
Ostatnia edycja:

ndo

New member
dobra jestem, ale panowie ja nie twierdze ze onkyo nie tnie kosztow :) bo tna to wszyscy i nie mowilem ze nie. Tak owszem 609 jest juz plastikowa z frontu. Harman natomiast nie ma zadnych wejsc poza HDMI no i tego typu rzeczy. Oki znalazlem testy Onkyo TX-SR608 A/V Receiver HT Labs Measures | Home Theater oraz Denon AVR-2311CI A/V Receiver HT Labs Measures | Home Theater nie moglem znalezc 1911 nie wiem czemu. Widac ze 608 i 2311 w stereo sa niemal takie same w kinie faktycznie 2311 ma lepszy zasilacz. jednak jesli chodzi o spadki pasma przenoszenia Onkyo ma lepsze znaczy mniejsze. dziwnym trafem 2311 bardzo ladnie wychodzi powyzej 50KHz :p dla myszek jak znalazl no ale nie wazne. W Marantzach jest tak samo no ale co zrobic. Z drugiej strony swiat sie zmienia mamy coraz mniej czasu i moze po prostu obcina sie koszty bo ludzie nie potrzebuja juz takiego sprzetu...
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Ndo czytuje twoją wypowiedź
(Pod względem wyjścia 6 to 23 mówię tutaj o mocy i zniekształceniach.)
Teraz zamieszczasz linki z pomiarami właśnie do serii Onkyo 6xx i Denona 23xx.
I nawet nie trzeba się znać aby zobaczyć że Moc Denona półkę wyżej jest a nie jak sobie wcześniej wymyśliłeś.
Wydajność prądowa przy 7 kanałach w granicach 30 Wat na kanał przy pomiarowych progach zniekształceń to sporo.

Denon:
Pięć kanały w sposób ciągły do ​​8-ohm obciążenia:
0,1% zniekształceń na 83,3 W
1% zniekształceń na 91,5 W

Siedem kanały w sposób ciągły do ​​8-ohm obciążenia:
0,1% zniekształceń na 66,3 W
1% zniekształceń na 74,7 W

Onkyo:
Pięć kanały w sposób ciągły do ​​8-ohm obciążenia:
0,1% zniekształceń na 82,3 W
1% zniekształceń na 84,7 W

Siedem kanały w sposób ciągły do ​​8-ohm obciążenia:
0,1% zniekształceń na 30,9 W
1% zniekształceń na 40,1 W

Tyle w tym temacie z mojej strony, dalsza dyskusja niema sensu.
 
Ostatnia edycja:

Ethar

New member
Trochę się rozpędziłeś. Bo dla 609 wygląda to następująco:

Five channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 81.0 watts
1% distortion at 95.1 watts

Seven channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 77.7 watts
1% distortion at 88.9 watts
 

ndo

New member
no ale rozmawialismy o stereo caly czas tak? A pasmo przenoszenia? Ale fakt faktem moze faktycznie nie warto ciagnac tego tematu. :)
zrodle sa linki 2 posty wyzej ;) byl gdzies test 1911 ale nie chce mi sie szukac
 
Do góry