Amplituner AVR255 czy wzmacniacz HK980? Oraz kilka pytań.

Nikarams

New member
Witam,

Na początek kilka informacji:
Pokój około 25m^2.
Kolumny JBL Studio 180 (wcześniej miałem Jamo S606 ale je sprzedałem i nigdy ich nie słuchałem jako że nie miałem wzmacniacza)
Wzmacniacz: brak
Amplituner: brak
Odtwarzacz: brak, posiadam PS3
Muzyka: 75%
Filmy: 25%

Jako, że jestem kompletnym laikiem w sprawie audio a naczytałem się BARDZO dużo na tym i na innych forach mam kilka pytań.

Co będzie dla mnie lepsze?
1. Amplituner AVR255 czy Wzmacniacz HK980?
2. Gdzie uzyskam lepszy dźwięk - AVR255+PS3 czy HK980+PS3? (czytaj pytanie 2a i wstęp)
2a. Czy to prawda, że w przypadku amplitunera "dekodowaniem" dźwięku zajmuje sie amplituner, a w przypadku wzmacniacza odtwarzacz z którego puszczamy muzykę(MP3, PS3, PC, odtwarzacz)?
2b. Jeśli tak to rozumiem, że w przypadku amplitunera dźwięk z PC, MP3 i PS3 będzie lepszy, bo dekodowaniem zajmie się amplituner, tak?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1.Wiadomo wzmacniacz HK 980
2.W przypadku stereo wzmacniacz
3.Sygnał z odtwarzacza tafia do amplitunera gdzie zostaje zdekodowany ,dzieje się tak w zdecydowanej większość wypadków ,są jednak odtwarzacze (dvd,blu -ray) posiadające własne dekodery .W przypadku nagrań w formacie stratnym (mp3) są amplitunery wyposażone w układy "przywracające utracone informacje" więc dźwięk z takich plików będzie mieć lepszą jakość
 

kolechowicz

New member
Myślę, że przede wszystkim powinieneś posłuchać jednego i drugiego w stereo.
Jeśli po odsłuchu stwierdzisz, że jakość ampli w porównaniu do wzmacniacza stereo jest niewiele gorsza lub jej nie zauważysz to wybór jest oczywisty na korzyść ampli ze względu na jego uniwersalność.
 

muzyk219

New member
W przypadku nagrań w formacie stratnym (mp3) są amplitunery wyposażone w układy "przywracające utracone informacje" więc dźwięk z takich plików będzie mieć lepszą jakość
Uśmiałem się...
Słuchałeś tych polepszaczy które przywracają utracone informacje? Niby w jaki sposób? Coś co zostało wycięte nic już nie wróci. To sztuczne podbijanie pasma o tym samym paśmie,najczęściej o oktawę. Nie powtarzaj tej samej bzdury którą ktoś z marketingowców wymyślił by ściągnąc uwagę kolejnych klientów. Było o tym pisane już wiele razy, nawet na tym forum. Wystarczy poszukać.
 

Nikarams

New member
Nie daje mi spokoju jeszcze jedna kwestia.

Zakładając, że nie posiadam żadnego konkretnego odtwarzacz (np. HD980) a muzyki będę słuchał z PS3, PC, MP3'ki to czy nie jest tak, że:

W przypadku amplitunera AVR 255 uzyskam lepszy dźwięk? bo dekodowanie zajmie się amplituner a nie PS3? (AVR 255 + PS3 jako odtwarzacz muzyki)

(wiem, że PS3 nie nadaje się jako odtwarzacz muzyki ale ze względu na ograniczony budżet wole kupić "lepsze" kolumny i wzmacniacz/amplituner a odtwarzacz dokupić w przyszłości)

A w przypadku wzmacniacza HK980 obowiązek dekodowania dźwięku spadnie na PS3 przez co dźwięk będzie sporo gorszy?

Być może to głupie pytania ale będę wdzięczny za odpowiedź.
 
Do góry