Amplituner AV i wzmacniacz stereo

Łukaszb79

New member
Witam
Szanowni koledzy potrzebuję pomocy i porady
mianowicie
jak połączyć amplituner AV YAMAHA RX-V757 ze wzmacniaczem stereo YAMAHA AX-496 w celu poprawienia samego stereo kolumny Taga tav 606 5,0 w KD jest super, natomiast stereo może by było lepiej (docelowo będzie końcówka mocy lub wzmacniacz z opcją MAIN IN, ale na razie jest AX-496 podpięte będzie pod np. aux-a bo nie ma MAIN-IN, w ampli tunerze pod PRE OUT front, kable kolumn frontowych pod wzmacniacz i potencjometr volume w wzmacniaczu odkręcony na godz.12, żeby móc sterować głośnością z jednego pilota plus kalibracja kolumn ypao wykonana w amplitunerze.
Tak to ma wyglądać jak opisałem powyżej czy o czymś zapomniałem , na co zwrócić jeszcze uwagę, może ktoś ma takie podłączenie to niech się wypowie
czekam na sugestie z Waszej strony
 

Łukaszb79

New member
to teraz czekam tylko na przewód 2RCA-2RCA
końcówka mocy YAMAHA m-70 lub YAMAHA MX 50
ktoś z Was ma lub miał i może coś na ten temat powiedzieć czy warto nabyć??
 

WiTT

New member
Bez reklam
Wpierw podłącz ten wzmacniacz co masz po aux, to powinno wystarczająco podnieść jakość frontów.
Zanim będziesz dokupował kolejne klocki typu końcówki mocy, warto przemyśleć czy to coś poprawi na 606'tkach - a może to być nie warte nakładu finansowego.
Dlatego wpierw sprawdź jak już dostaniesz kabelki RCA, połączenie ze wzmakiem :)
 

Łukaszb79

New member
wzmacniacz podpięty pod ampli:) fronty grają teraz rewelacyjnie, dzięki kolego WiTT za podpowiedź z tą końcówką mocy nie ma sensu kupować kolejnego klocka, ten wzmacniacz co mam wystarcza aż nadto na 606:) po tym modzie pokazały pazur;-)
fronty podłączone miedzią skręconą:) przekroju 2x4,0mm
co myślicie o ewentualnym podłączeniu bi-amping w tym przypadku
 

WiTT

New member
Bez reklam
cieszę się :) nie ma co wydawać na hurra pieniędzy, wpierw trzeba pokombinować z tym co się ma (sprzęt, akustyka, rozmieszczenie etc) bo w większości wypadków tymi środkami jesteśmy w stanie osiągnąć więcej niż wydając kolejne tysiące ;)

W tym konkretnym przypadku, wpierw spróbowałbym połączenie dobrym kabelkiem 2x4mm, bi-amp w tych 606-tkach może być mało słyszalną różnicą.
Dużą różnicę możesz odczuć w zmianach źródła - komputer/konsola/DVD-BD Player. Ponadto w takiej konfiguracji możesz podpiąć odtwarzacz CD pod wzmacniacz bezpośrednio - wtedy tylko wybierasz odpowiednie źródło, pamiętając o zmniejszeniu głośności gałką. Jednocześnie możesz (o ile CD player ma inne wyjścia) podłączyć CD pod ampli za pomocą coaxial/optyk i tylko wybierać jak chcesz słuchać muzyki. Masz teraz większe pole do kombinowania :)
 

Łukaszb79

New member

Skoro w bi-ampingu nie będzie słyszalnej różnicy w moim przypadku to jak zmieniać kable frontów to na jakie?, co kolego WiTT proponujesz?
Kable miedziane mam dokładnie takie
http://allegro.pl/polski-kabel-glosnikowy-z-prawdziwej-miedzi-2x4-00-i3612907234.html
Obecnie podłączenia mam tak zrobione
Interkonekt Klotz LaGrange AC110 Neutrik NYS373 2RCA – podłączony wzmacniacz pod amplituner
2RCA digital vitalco – podłączony deck kasetowy pod amplituner wcześniej pod wzmacniacz
Prolink exclusive 2xRCA – podłączony CD pod amplituner wcześniej pod wzmacniacz, wprawdzie CD ma gniazdo optyczne można by było optykiem do ampli tunera, wzmacniacz ma tylko na 2RCA
TV optykiem pod amplituner, blu-ray optykiem pod amplituner i hdmi do TV
 

WiTT

New member
Bez reklam
Skoro w bi-ampingu nie będzie słyszalnej różnicy w moim przypadku to jak zmieniać kable frontów to na jakie?, co kolego WiTT proponujesz?
Kable miedziane mam dokładnie takie
http://allegro.pl/polski-kabel-glosnikowy-z-prawdziwej-miedzi-2x4-00-i3612907234.html

ojj, tak w ciemno to ciężko będzie coś polecać. Techlink / Prolink / Bandbrige / Cordial / Melodika ... w sumie tak by nie przesadzać więcej niż 20/30zł za metr - na fronty (ew. centralny) oczywiście. Czasem jak się ma dostęp do sklepów, można wypożyczyć kabelki, też dobry start czy w ogóle różnicę usłyszysz i jest sens w to brnąć :)
Co do bi-amp - jak masz też trochę wolnych kabli, podłącz jako bi-amp i sam stwierdź czy słyszysz różnicę.
Jeśli w obu sytuacjach poczujesz różnicę, wtedy dopiero warto rozglądać się za zakupami.
W ciemno szkoda pieniążków.

Interkonekt Klotz LaGrange AC110 Neutrik NYS373 2RCA – podłączony wzmacniacz pod amplituner
:)

2RCA digital vitalco – podłączony deck kasetowy pod amplituner wcześniej pod wzmacniacz
Prolink exclusive 2xRCA – podłączony CD pod amplituner wcześniej pod wzmacniacz, wprawdzie CD ma gniazdo optyczne można by było optykiem do ampli tunera, wzmacniacz ma tylko na 2RCA
właśnie o takim rozwiązaniu pisałem, wtedy masz CD podłączone pod ampli jak i pod wzmacniacz - wtedy szybko wybierasz jak chcesz posłuchać CD.

TV optykiem pod amplituner, blu-ray optykiem pod amplituner i hdmi do TV
a tego akurat nie do końca rozumiem podłączenia. Nie możesz wszystkich urządzeń podłączyć bezpośrednio pod ampli i dopiero jednym HDMI do TV? Na Twoim połączeniu to chyba traci się, zwłaszcza, że odtwarzacz BD. W Twoim podłączeniu jesteś w stanie uzyskać Dolby TrueHD/DTS Master Audio?
 

Łukaszb79

New member

a tego akurat nie do końca rozumiem podłączenia. Nie możesz wszystkich urządzeń podłączyć bezpośrednio pod ampli i dopiero jednym HDMI do TV? Na Twoim połączeniu to chyba traci się, zwłaszcza, że odtwarzacz BD. W Twoim podłączeniu jesteś w stanie uzyskać Dolby TrueHD/DTS Master Audio?


chyba nie da rady inaczej, bo nie ma hdmi w ampli
 
Do góry