Amplituner AV czy wzmacniacz stereo?

Dakon

New member
Witam serdecznie
Proszę forumowiczów o poradę dotyczącą wyboru sprzętu audio. Chciałbym, aby dobrze grała muzyka w stereo (serwowana głównie z NAS (flac i mp3) lub TV), czasem filmy (ok. 30%, rozmieszczenie salonu uniemożliwia układ 5.1, wielkość ok. 25 m2). Chciałbym jednocześnie nagłośnić pokój obok (mała powierzchnia - ok. 10 m2).
Myślałem o amplitunerze AV (np. Denon X2000 lub ewentualnie X3000 - wybór jeszcze nie dokonany, bo nie było okazji ich przesłuchać, a ponoć brzmią zupełnie inaczej niż poprzednia generacja, biorę więc pod uwagę również Marantz, Yamaha albo Pioneer), który ma 2 strefy, odtwarzanie muzyki przez DLNA, sterowanie zdalne przez telefon - czyli załatwia mi wszystkie rzeczy.
Z forum wynika jednak, że do muzyki stereo dużo lepsze są wzmacniacze. Wówczas jednak musiałbym kupić dwa (osobne pokoje), no i doszedłby problem z tym jak serwować dla nich muzykę (odtwarzanie przez DLNA w TV raczej nie wpłynie pozytywnie na jakość...)? Obawiam się, że przekroczyłoby to wówczas mocno mój budżet (max. to ok. 4000 zł).
Zastanawiałem się, czy była by możliwość podłączenia np. do Denona X2000 (lub X1000), który robiłby za centrum sterowania (oraz nagłośnienie małego pokoju) jakiegoś wzmacniacza stereo za ok. 2000 zł, a jeśli tak, to czy ma to w ogóle sens?
W salonie są na razie kolumny Eltax Liberty 3+, zapewne za jakiś czas zostaną wymienione na coś trochę lepszego.

Pozdrawiam
 

Dakon

New member
A jaki model amplitunera sieciowego mógłbyś polecić? Dużym plusem byłaby możliwość sterowania z Androida.
Rozumiem, że odpada wtedy możliwość sterowania dwoma strefami (czyli do drugiego pokoju musiałbym kupić drugi zestaw, pewnie o gorszych parametrach).
I ostatnie pytanie - w jaki sposób najlepiej podłączyć przy takiej konfiguracji telewizor?

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ja bym pomyślał o tym Onkyo 8050 lub Denonie X3000, strefy i sterowanie najlepiej posprawdzać w instrukcji ang lub pl w wypadku Denona dostępnej w necie.
 
Do góry