amplituner 5+1 / 7+1 do 30m2

As Kier

New member
Proszę o poradę.
Mam pomieszczenie (poddasze) o powierzchni ok 30m2. Myślę, aby w przyszłości zrobić tam pokój multimedialny z projektorem. Projektor to inwestycja drugoplanowa. Najpierw bym zaczął od jakiegoś audio. Z powodu kredytów itp. raczej tylko raty wchodzą w grę. I tu interesuje mnie oferta min Euro 40x0%. Jaki amplituner zaproponowalibyście w cenie do 1600 zł (40 zł/m-c). Przez dwa lata będę grał na kolumnach komputerowych (SW-HF5.1 5000) a następnie wykorzystam je do budowy zestawu 5/7 kanałowego i dokupię dwie podłogówki (prawdopodobnie z drugiej ręki) za 600-800 zł.
Docelowo zestaw będzie wykorzystywany do filmów, gier i muzyki (co najmniej 40%).
Zastanawiałem się nad Denonem AVR X500 (jedyne 24,95). Kusi mnie też X200, ale cena 1999 zł mnie powstrzymuje ( za tyle można mieć Maranza NR1504).
A może kupić jakiś gotowy zestaw kina domowego?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myslisz ze jest sens laczyc te kolumny z ampli? 30m2 to kawal pomieszczenia.
Jezeli w gre wchodza raty, to bierz lepszy klocek, przynajmniej bedziesz wiedzial co splacasz, w tym wypadku X2000.
X500 i pochodne sobie odpusc, to grama nie gra.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej więcej wyłożyć na kolumny, kosztem amplitunera. Masz spore pomieszczenie i minimum do niego to JBL LOFT 50 5,0.
 

As Kier

New member
Masz rację. Mam zamiar odsłuchać te kolumny. Ceca jest ok. Boję się, że nie spełnią oczekiwań. Odsłuchałem ostatnio kilka głośników na X1000 i pasowały mi tylko jakieś JBL za 1700 zł. Nawet nie pytałem czy komplet, czy sztuka? Ale zawsze warto sprawdzić te LOFTy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

As Kier

New member
Myslisz ze jest sens laczyc te kolumny z ampli? 30m2 to kawal pomieszczenia.
Jezeli w gre wchodza raty, to bierz lepszy klocek, przynajmniej bedziesz wiedzial co splacasz, w tym wypadku X2000.
X500 i pochodne sobie odpusc, to grama nie gra.
A jak się ma ten X2000 do Maranza NR 1504 w mojej sytuacji?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Denon będzie mocniejszy. Masz duży pokój więc X2000 to takie minimum. Jeśli Marantz to celowałbym w SR5007 lub SR5008.
 

As Kier

New member
Dzięki za wypowiedzi. Jeszcze wstrzymuję się z zakupem. Moim celem będzie chyba x2000. Chciałby sprawdzić jeszcze modele innych firm z tej półki cenowej:
Yamaha RX-V675
Sony STR-DN1040
Yamaha RX-S600
Yamaha RX-V773
Pioneer VSX-923
Onkyo TX-NR626
Proszę o podpowiedź co wykreślić a co może być warte zainteresowania.
 

As Kier

New member
Odsłuchałem Onkyo 626 na dwóch parach kolumn z półki 2500 pln. Zagrał fajnie z Indianami. Niestety nie porównałem z Denonem x2000. Sprzedawca namawiał właśnie na Onkyo. Ponoć mniej problemowe ustawienia sieciowe, więcej możliwości i lepsze końcówki mocy. Trzeba gdzieś posłuchać obu...
 
Do góry