Amplituner 3.1 + wirtulne tyły

remal

New member
Wiadomo każdy amplituner ma coś takiego jak virtual dolby surround dla zestawu 2.0 lub 2.1.

Czy jest jakiś amplituner, który umożliwia pracę z głośnikami 3.1 tzn. fronty, center i sub, a tyły wirtualne? Nie musi mieć tylko 3 końcówek mocy, bo taki chyba nie istnieje. Tylko procesor, który potrafi udawać tyły w konfiguracji 3.0 lub 3.1.
 

remal

New member
Dobry amplituner potrafi wmiksować tylne kanały, lub brak centralnego do reszty kolumn tak by nic nam nie uciekło.

Na AVForums znalazłem Onkyo 6xx. Możesz podać jeszcze jakieś przykładowe modele z budżetowych?

A po co udawać? Jedno, że tyły są często słabo eksploatowane, drugie - w małych pomieszczeniach jak mamy małą odległość między tyłem i przodem to dźwięk po odbiciach się zlewa i nie wiadomo czy to grają tyły czy przody, efektu po prostu nie słychać. Ja dodatkowo mam kiepskie warunki, żeby zamontować tyły. Były w rogach pod sufitem, ale nie zdawały egzaminu. Dlatego dsp by wystarczyło. Skończyło się na stereo, a teraz myślę o jakimś drugim zestawie do kina/gier właśnie 3.1. Raczej coś z używek.
 
Do góry