Amplituner ~1tys.

FabioHD

New member
Onkyo są prądożerne. My głównie rozmawiamy o amplitunerach Yamahy, taki np. RX-V471 Low Standby Power Consumption of 1.2W (HDMI Standby Through mode).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Faktycznie sprawdzałem w necie i czerpie tylko 1,2 W w trybie Standby Through. Więc w Onkyo trochę przegieli z tym poborem prądu:-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

murzyn.sp

New member
Czyli w V367 musiałbym podłączyć cyfrę po hdmi do amplitunera a następnie włączyć go i dopiero miałbym obraz na tv i dźwięk na kinie (albo zwiększyć liczbę kabli i obraz po hdmi do tv a dźwięk po optyku do amplitunera) a w V467 mogę podłączyć po hdmi do amplitunera i nie włączając go będę miał obraz w tv i dźwięk z tv?
 

Wigash

New member
z tego co znalazłem w opisach to V467 ma: "- Możliwość wybierania wejscia hdmi w trybie statdby through" czego nie ma w opisach V367.
Witam, zaczynam się dopiero rozglądać za niedrogim amplitunerem i najczęściej w tym zakresie cenowym mówi się o Denon 1611 i Yamaha RX-V471 (tak jak tutaj padły pierwsze propozycje). Czy z tych dwóch tylko Yamaha ma tą funkcję HDMI standby?
Druga sprawa, jak już moja wiedza poszerzyła się o model V467 ;) to czym on się różni od V471? Bo jak patrzę na cyferki to się okazuje, że tańszy ma 5x120W, a droższy 5x105W. W droższym modelu na panelu frontowym jest złącze USB - ale mogę bez tego żyć bo mam odtwarzacz w TV który podpiąłbym optykiem do amplitunera. Nie znam się na tym i nie widzę więcej różnic między tymi modelami?
Wiem, że dla wielu to pewnie śmieszne pytania, ale dopiero rozgryzam temat więc jeszcze nie jestem obcykany :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FabioHD

New member
Zarówno Yamaha jak i Denon mają tę funkcję. Yamaha RX-V471 jest to nowszy model. Główne różnice na korzyść RX-V471 to interfejs graficzny na ekranie TV i wspomniane wejście USB.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

murzyn.sp

New member
Po wszystkich analizach decyduje się na V467 (trochę mniej kabli będę musiał ciągnąć).Nie chce mi się dopłacać 250zł do interfejsu na ekranie i usb, które mam w Tv i ps3, a którego i tak bardzo rzadko korzystam. Dzięki za podpowiedzi i wyjaśnienia.
 

paju83

New member
Panowie tak czytam wasze wypowiedzi, poniewaz sam zamierzam kupić jakąs Yamaszke, bądz Denona. mam pytanie czy w modelu RX-V471 który ma wejscie USB mozna np. odtwarzac muzyke z pendriva?
 

Wigash

New member
z jakiegoś opisu wynika, że tak:
This unit is equipped with a USB port that allows you to enjoy WAV (PCM format only), MP3 and WMA audio files from a USB memory device (USB flash drive).

no faktycznie nie jest to jakiś szał, szczególnie, że TV mam z obsługą USB i DLNA.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wigash

New member
witam ponownie, mam jeszcze jedno pytanie o kwestię której nie sprawdzę w żadnym sklepie. Chodzi o wydawanie dźwięków pracy amplitunera. Chodzi mi o szum elektroniki, kondensatorów, wiatraków itp.
czy ma ktoś już model V467 lub V471, czy wydaje on z siebie taki szum?
 
Do góry