Amplituner ~1tys.

murzyn.sp

New member
Na wstępie zaznaczę, że jestem totalnym laikiem w temacie amplitunerów i mój słuch też nie jest jakiś specjalnie wyczulony. Mój problem polega na tym, że jako posiadacz Tv (Toshiba VL748), PS3, dekodera pvr c+ oraz tandetnego kina domowego (Samsung jakiś tam kupiony około 4 lata temu) nie mogę cieszyć się dzwiękiem 5.1 czy to z tv czy też z ps3. Jednostka centralna tego kina domowego posiada tylko wejście audio ale nie pozwalajace na przesłanie do niej dzwięku w formacie 5.1. Szukam więc amplitunera do którego będę mógł podłączyć ps3 (po hdmi), cyfrę+ (po hdmi) i tv (najlepiej też po hdmi), cena około 1tys. Bedę wdzięczny za każdą podpowiedź. A może jest jakiś inny sposób rozwiązania mojego problemu?
 

murzyn.sp

New member
Dzięki za odpowiedź. Przyglądałem się temu denonowi i był moim faworytem ale jest z nim mały problem. Jest za duży (za wysoki) i nie zmieści mi się w szafce a z różnych względów (żona) sprzęt muszę schować do szafki. Czy np. Yamaha V467 lub też lepiej V367 (niższa cena) też dadzą radę?
 

FabioHD

New member
Ja miałem podobny dylemat, zastanawiałem się nad Denon 1611, ale nie mieścił się w szafce RTV więc wziąłem Yamaha RX-V371. Ale Ty musisz mieć co najmniej RX-V471 ze względu na HDMI Standby Through mode, co jest wskazane przy cyfrze po HDMI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych wszystkich to 1611 nie daje im żadnych szans.

niech i tak bedzie ale podstawowe ustawienia chyba sa bas i treble i reszta bandy:)

autohal jak jest dobry glosnik i mocny glosnik to bedzie rabal az milo nie zaleznie gdzie jest reflex, bas sie rozniesie czy sa meble czy nie;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

murzyn.sp

New member
Denon też mi się podobał ale tak jak pisałem nie mam na niego miejsca.Teraz zasadnicze pytanie, czy warto dokładać około 300zł i kupić marantza lub V471 skoro i tak mam kiepskie głośniki (były w zestawie z kinem domowym samsunga) i nie wiem czy odczuję różnicę w dźwięku?
 

murzyn.sp

New member
Ja miałem podobny dylemat, zastanawiałem się nad Denon 1611, ale nie mieścił się w szafce RTV więc wziąłem Yamaha RX-V371. Ale Ty musisz mieć co najmniej RX-V471 ze względu na HDMI Standby Through mode, co jest wskazane przy cyfrze po HDMI.

Mam pytanie. Czy jeśli cyfrę podłącze do amplitunera kablem optycznym (obraz na tv przez hdmi) to wystarczy RX-V467 czy jednak lepiej będzie dołożyć te 250zł i kupić RX V471?
 
Z

zerga

Guest
ale do czego zmierzasz podlaczeniem tej cyfry i co ma wystarczyc bo nie bardzo widze cel tego pytania?:?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam pytanie. Czy jeśli cyfrę podłącze do amplitunera kablem optycznym (obraz na tv przez hdmi) to wystarczy RX-V467 czy jednak lepiej będzie dołożyć te 250zł i kupić RX V471?

Pewnie że można optykiem. Przecież kanały telewizji satelitarnej nie nadają w DD HD czy DTS HD. Kablem HDMI podłącza się w sumie dla uproszczenia. Bardziej uzasadnione jest podłączenie BD kablem HDMI dla w/w dekoderów
 

murzyn.sp

New member
ale do czego zmierzasz podlaczeniem tej cyfry i co ma wystarczyc bo nie bardzo widze cel tego pytania?:?
Nie wiem jak jest różnica, oprócz ceny, pomiedzy Yamahą 367, 467, a 471? Kolega wcześniej napisał, że lepszy dla mnie będzie model 471 bo ma jakiś tam system (chyba przekazywania obrazu poprzez amplituner do tv bez utraty jakości) i jeśli to jedyna różnica pomiędzy 467 a 471 to wole kupić tańszy o około 250-300zł V467 (lub też jeszcze tańszy 367) i obraz puścić bezpośrednio do tv poprzez hdmi a audio do amplitunera optykiem a z amplitunera poprzez hdmi.
 

FabioHD

New member
Nie wiem jak jest różnica, oprócz ceny, pomiedzy Yamahą 367, 467, a 471? Kolega wcześniej napisał, że lepszy dla mnie będzie model 471 bo ma jakiś tam system (chyba przekazywania obrazu poprzez amplituner do tv bez utraty jakości) i jeśli to jedyna różnica pomiędzy 467 a 471 to wole kupić tańszy o około 250-300zł V467 (lub też jeszcze tańszy 367) i obraz puścić bezpośrednio do tv poprzez hdmi a audio do amplitunera optykiem a z amplitunera poprzez hdmi.

Chodzi o to, że jeżeli podepniesz telewizję cyfrową po HDMI do amplitunera, a z amplitunera dopiero po HDMI do TV, to jeżeli amplituner nie ma Standby Through mode (a Ty chcesz obejrzeć poprostu telewizję) to nie bedziesz miał ani dzwięku ani obrazu bez załączania za każdym razem amplitunera. Jeżeli masz Standby Through mode to amplituner może być wyłaczony, a obraz i dzwięk i tak będzie na TV.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja dziękuję za takie podłączenie. Mierzył ktoś to na forum i chyba na Onkyo wynosiło ok 30W, nawet bez załączania amplitunera. Więc jak chcemy zaoszczedzić to tv cyfrowa pod telewizor kablem HDMI a dekoder pod ampli kablem optycznym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry