ampli stereo a tv i dts

brutalus

Member
Witam
Mam takie pytanie: czy jak podlacze tv optykiem do amplitunera stereo, to czy pusci on (zestaw stereo) dzwiek DTS 2.0, zakladajac, ze tv posiada dekodery DTS?:hmm:
 

marcinkoleksl

New member
musisz sprawdzić, jakie formaty tv wypuszcza przez optical. standardowo to jest PCM, ale powinien tez dolby digital oraz dts.
osobiście posiadam ampli stereo onkyo i niestety nie posiada on dekoderów, wiec wszelkie urządzenia ustawić trzeba jako PCM na wyjściach (tv, dvd, blu-ray czy dekoder kablówki).
jak amplituner nie ma dekoderów na pokładzie, to sygnału dolby digital, czy dts nie zrozumie. zrozumie tylko sygnał PCM.
 

brutalus

Member
a ustawienie PCM na wyjsciach robi sie w ustawieniach tv i raczej nei ma z tym problemu?

jeszcze mnie interesuje czy jesli podlaczy sie tv z ampli poprzez chinche to dzwiek pojdzie bez problemu?
 
Ostatnia edycja:

brutalus

Member
bardziej mi chodzi o to, ze pliki z filmami maja dts i czy to w ogole pojdzie bez konwertowania formatu audio? ale i tak nie musi byc to dts, ampli stereo chce miec bo bardziej mi zalezy na dobrej muzyce niz dzwieku z filmu, ale wiadomo lepiej przez kolumny niz glosniki z tv
 

brutalus

Member
tak, niektore wlasnie maja dzwiek dts, ale i tak zastanawiam sie czy nawet jesli nie ma dts, tylko np. ac3 to czy pojdzie z ampli(onkyo 8050) do glosnikow?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Bedziesz mial stereo wsparte subem i tyle.podłaczenie z tv cyfrowo lub analogowo wybor nalezy do ciebie i tyle powinno byc ok.A jaki tv.Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry