Ampli+kolumny do 10 tyś.

IceBreaker

New member
Witam
Mam ogromny dylemat co wybrać. Od kilku tygodni analizuję dostępne zestawy i im więcej czytam tym więcej niewiadomych.
Jeśli ktoś mógłby polecić coś rozsądnego to będę wdzięczny. Budżet jak w tytule (ew. +/- 1,5 tyś), ale nie chętnie. Pokój 17m2.
Myślałem o dość porządnym ampli, BlueRay i frontach (ew. centralny) satelity i sub dokupie za jakis czas.
Złotym środkiem wydawał się np. Onkyo TX NR 807 + BlueRay + Monitor Audio Silver RX 6. Ale z drugiej strony czy odczuję różnicę na minus jeśli zdecyduje się np. na JBL ES 80? Wtedy w cenie tych frontów MA mam cały zestaw 5.1
Proszę o porady doświadczonych użytkowników.
 

arkoz

New member
Kolumny to podstawa więć kupuj je z górnej półki ...
Amplituner też ważna rzecz ;) ale w drugiej kolejności. Bierz Onkyo , gra cudownie kino , z pc oraz konsolą ...
 

IceBreaker

New member
slupek no to ampli wziałes porzadny (tez o nim myslalem ale żonie nie podchodzi stylistyka), jesli chodzi o kolumny to tez wezme pewnie RX6 tyle ze z centralnym i na razie bez suba i satelit. A Twoj zestaw jest wyposazony w suba? Jesli tak to w jaki? Jesli nie to czy RX6 daja rade z niskimi tonami?

Pozdrawiam
 

slupek

Member
Ja SUB'a nie mam. Nie mam jeszcze TV, słucham tylko tunera FM oraz koncerty DVD (bez obrazu) i z dźwięku jestem bardzo zadowolony. Może i basu mogłoby być więcej, ale uważam, że na tą chwilę, w bloku z cegły :) zupełnie starczy - wszystko zależy od zapodanego źródła.
Z SUB'em nie ma co się spieszyć, zawsze go dokupisz, a RX-FX nie zawyżą aż tak ceny :rolleyes:

Mi stylistyka HK odpowiada, zero wodotrysków, wygląd i zastosowane podświetlenie nie są agresywne - pasuje mi do wystroju pokoju, aczkolwiek designe Pioneer'a SC-LX71 bardziej mi się podobał ;)
 
Do góry