Ampli + glosniki. Jaki zestaw do 7 tys zl

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie dzięki za informacje.
Za 3 godziny wyruszam na odsłuch - nie wiem czy dobrze robię, ze jadę tam z żoną która będzie mnie pewnie powstrzymywać przed wydatkiem;)

Zona na odsluchu, to zly znak :)

Ciekawe jaki byśmy mieli sprzęt audio-video jakby nasi rodzice inwestowali dla nas? chyba byłby to teraz jakiś super magnetowid lub duuuży tv 32 calowy zajmujący pół pokoju :)

Taki 32" crt, to swojego czasu ponad 10tys., video (celowo nie pisze magnetowid, kiedys kazdy nazywal to "Video"), to tez byl nie maly wydatek, pamietam takie po 2tys. Ni-cam, stereo i te sprawy, to bylo cos.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
skończcie pisać takie pierdoły jak np Onkyo gra słabo w stereo (następny mit co prawie wszyscy później powtarzają :)) może chodzi wam o ten model Onkyo TX-NR5010? :)
Wiem jak od kilku lat brzmi Onkyo 6xx, 7xx, 8xx i dla mnie Yamahy 6xx, 7xx, 8xx, 10xx, 20xx, Denony 17xx, 19xx, 21xx, 23xx, 33xx, Marantze 5xxx, 6xxx, 7xxx, HK 2xx, 3xx, 4xx grają w Pure Direct lepiej, dużo lepiej i wolno mi o tym pisać. Niestety czeterocyforwych modeli nie słuchem. może faktycznie grają lepiej...?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Natomiast co do zdjec, to zapewniam Cie Wiciu, ze na zywo wyglada o wiele lepiej, to bardzo fotogieniczny sprzet ;)
Domyślam się, zwłaszcza wieczorową porą, z dobrym trunkiem i doborowym towarzystwem ;) Mój zestaw NAD'zików wtedy dostaje nowego życia i nowy design :D Tylko wtedy żona może dziwić się że robimy zdjęcia.. sprzętom zamiast nim :D
Jeszcze bardziej fotogieniczne są sprzęty z analogowymi i podświetlonymi wskaźnikami... poezja ;)

Panowie dzięki za informacje.
Za 3 godziny wyruszam na odsłuch - nie wiem czy dobrze robię, ze jadę tam z żoną która będzie mnie pewnie powstrzymywać przed wydatkiem;) Ale to co wiem na 100% to na pewno dziś sprzętu nie kupie.

Po wczorajszym przejrzeniu tego forum i nie tylko to Marantz może być tym co chce.
Interesuje mnie w 70% Muzyka i w nią chce zainwestować na lata.
Żona nada się ;) raz że włączy hamulec bezpieczeństwa, dwa sama złapie bakcyla i będzie się dopytywać kiedy sprzęt przyjedzie bo obiecałeś kino w domu :D

A co do odsłuchu - to weź jeszcze pod uwagę NAD, Cambrigde Audio, Arcam. Mają bardzo wiele do zaoferowania w torze audio, a oto Ci głównie chodzi.

Ciekawe jaki byśmy mieli sprzęt audio-video gdyby nasi rodzice inwestowali dla nas? chyba byłby to teraz jakiś super magnetowid lub duuuży tv 32 calowy zajmujący połowę pokoju :)
No widzisz, nie do końca zrozumiałeś chyba o co armanig chodziło. To co rodzice zostawiają dzieciom to nie tylko namacalny sprzęt, to cała filozofia wokół tego, zaszczepienie pasji słuchania muzyki, dbania o sprzęt, jego modyfikacji, dociekania jak i co z czym połączyć. To cała wiedza którą my zdobywamy, a przekażemy naszym dzieciom. A to akurat jest bezcenne, i wciąż idące w wartość gdy my ją poszerzamy.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
WiTT, bardzo dobrze zrozumiałem, to miał być żart z mojej strony (coś ciężko tu jest się dogadać ;) nie wiem o co chodzi, może pochodzimy z różnych rejonów Polski :))
 

chosen7

Member
Zdecydowalem sie na marantza sr7007 + focal chorus 716v (Wybieralem pomiedzy 716v, rx8 a dali ikon 6) Mysle ze glosniki posluza mi przez dlugi czas nie wspominajac o ampli.
Jak narazie kupilem tylko fronty bo zabraklo funduszy na 5.1
Ale najwazniejsze ze Zona zachwycona. A jak jej sie podoba to mi tez musi;)
dzieki Panowie za pomoc w wyborze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluje. Sprzet juz masz, czy oczekujesz na dostawe?
Dobry ruch takze z zakupami, sukcesywnie bedziesz kompletowal reszte, bez napalania sie, krok po kroku.
Pozdrowienia takze dla wyrozumialej Zonki, no i oczywiscie czekamy na fotki (sprzetu ;) )
btw.
Moze i Onkyo kroluje w rankingu popularnosci, ale to wlasnie Marantz notuje najwiekszy przyrost nowych uzytkownikow, co wazne, bardzo zadowolonych uzytkownikow :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chosen7

Member
sprzęt gra pięknie już od poniedziałku.
Nie było żadnych problemów z przyłączeniem. 10 minut i poznałem w miarę funkcje marantza:)

Tak się zastanawiam. Bo kable do tyłów mam już wmontowane w ścianę i boje się, ze mogą być za krótkie. Czy jeżeli bym je lutował to nie było by starty na jakości dźwięku?

P.S: Foty pokaże w następnym tygodniu:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
zrób test z tym lutowaniem i się dowiesz. Tak jak ja robiłem test z długościami przewodów na tył, do jednej kolumny musiał być przewód dłuższy o 4m. Po paru testach próbach, odsłuchiwaniu w praktyce nie ma różnicy w graniu bynajmniej przy takiej różnicy metrów. Tu może być podobnie z tym lutowaniem, w teorii nie powinno się tak robić tak samo jak przewody powinny być tej samej długości, ale praktyka może być inna:)
 
Do góry