Ampli + glosniki. Jaki zestaw do 7 tys zl

chosen7

Member
Witam.
Poszukuje amlitunera oraz na poczatek glosnikow stereo. Pokoj to okolo 25 cm2. Bylem juz na jednym odsluchu i najbardziej spodobal mi sie zestaw onkyo + focal chorus 714v.
Jutro mam nastepny odsluch lecz chcialbym sprobowac tego zestawu: onkyo TX-NR727 + focal chorus 716v. Czy ktos testowal takie rozwiazanie?
Oczywiscie nie upieram sie tylko i wylacznie do tego zestawu. Co proponujecie w tym przedziale budzetowym? Niechcialbym pozniej zalowac ze w tej cenie mialbym o wiele bardziej zgrany zestaw.

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ale podaj więcej szczegółów, czego konkretnie dotyczy zakup: czy kolumny 5.0 czy 5.1, i ampli bez odtwarzacza?
Jakiej muzyki słuchasz, jakie masz proporcje kino i gry/ muzyka, jesli muzyka to jaki rodzaj? Czy kolor, faktura, wykończenie, wyskoksc, polozenie otworu BR ma znaczenie?

Nie wiem jak graja Focale 7XX, słuchałem tylko 8XX
 

chosen7

Member
No tak:) Przepraszam.

Wiec: Na dzień dzisiejszy interesuje mnie zestaw stereo (w późniejszym czasie chce dokupić i stworzyć zestaw 5.1)
Sam ampli - bez odtwarzacza.
Proporcja -70% muzyka 30% kino.
Muzyka przede wszystkim elektroniczna ale słucham także muzyki rockowo - metalowej.
Kolor biały bądź czarny, może nie być faktury (wysokość, położenie otworu BR nie ma znaczenia)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli 70% muzyka to nie wiem czy Onkyo to dobre rozwiązanie. Przy filmach będzie ok ale w stereo tak sobie. Szczególnie, że Onkyo 727 nie ma pre-out (poprzednik miał) więc jak stereo Cię nie zadowoli to nie będziesz miał możności podłączenia wzmacniacza. Z drugiej strony byłeś i słuchałeś więc jak Tobie pasuje to najważniejsze:) Ważne żebyś porównał z innym zestawem. Możesz odsłuchać Marantza 5007 a najlepiej 6007. Są do amplitunery, które mają opinie dobrze grających w stereo. Na Twój metraż chorus 716v minimum.
 

chosen7

Member
Onkyo + Focale taki zestaw zaproponowali mi panowie ze sklepu audio hifi. Proponowali tez inne zestawy. Ten poprostu najbardziej mi podpasywał.
Jutro wybieram się do innego sklepu ale jak powiedziałem, ze jestem zainteresowany focalami to tez polecali mi bardziej ampli Onkyo niż np. H/K.
Z metrażem to może przesadziłem (dokładnie to 22m2. Do tego naprzeciwko głośników znajduje się ściana książek)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po pierwsze, to kup to co Tobie będzie najlepiej gralo. Nie sugeruj się tym co Ci panowie będą mowic w sklepie. Jeżeli już chcesz cos w ciemno, to biorac pod uwagę Twoje zapedy muzyczne, sprawdz Marantza jak kolega radzi powyżej.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli szukamy muzycznego ampli i dwóch kolumn do 25 m2 (do 25 cm2 to i komputerowe będą za duże :D )? JA tez polecę Marantza, a co do kolumn, to powinienes posluchac, to Tobie ma się podobać.
 

chosen7

Member
Widze Panowie ze Marantz kroluje. Zastanowie sie nad nim. Najgorzej to sie napalic.
Edit: jaki zestaw stereo proponowalibyscie do marantza 6007? Zestaw do 5 tys zl.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Najlepiej iść sobie na odsłuch, Marantz nie króluje tylko non stop dwie osoby na tej stronie go "lobbują" (kłamstwo powtarzane non stop kiedyś staje się prawdą :)) Wodę z mózgu, robią zdjęcia armaninga (jak dla mnie najlepszy zestaw na tej stronie) Tylko kto ma tyle klocków jednej firmy? dlatego to tak wspaniale wygląda (tyle klocków innej firmy też by robiło wrażenie) a to, że mu to tak wspaniale gra, to jest zasługa jego głośników (wspaniałe). Następnie na tej stronie jest dużo młodzieży, więc największą furorę robią jego figurki, z tym, że znając ich cenę (niejednokrotnie przewyższającą cenę jego sprzętu) i tak mało kto sobie takie sprawi :)
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Jak będziesz chciał kupić Marantz sr6007 to proponuję posłuchać w tej samej klasie Pioneer SC LX56. Tutaj Pioneer jest mało popularny ponieważ koledzy np porównują ampli Pioneer vsx922 (cena 1200zł) z Marantz sr 5007 (cena 2500zł) no i wtedy piszą jak to ten Marantz pięknie grał w porównaniu z Pioneerem. Dodam, że Pioneer sc lx56 został wybrany na zachodzie amplitunerem roku 2012 w cenie od 700 do 1500 funtów, a powyżej 1500f Pioneer SC LX86, ale właściwie może być tak, że oni się nie znają, więc dalej słuchaj naszych "lobbystów" :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
gerus6 nie do końca masz rację . Zauważ, że jak wszedł Pioneer VSX-923 to kosztuje w Polsce prawie 2800zł a Marantz 5008 pewnie będzie kosztował 3500. Mówię o Polskiej dystrybucji. Tylko potem jest tak, że Pioneer mocno schodzi z ceny. Pioneera SC-LX56 jak najbardziej warto odsłuchać teraz jest w dobrych cenach.
 

WiTT

New member
Bez reklam
A nikt nie polecił NAD'a? :p wszystko muszę robić sam ehh.. ;)

A tak poważniej, to NAD T748. Teraz widzę w dobrej cenie w jednym ze sklepów za 2999, co przy "normalnej" cenie polskiej dystrybucji za 4k zdaje się być dobrym zakupem. I mówię tu o sklepie znanym, a nie redcoon ;)
NAD T748 ma pełne PRE-OUT, więc do tego dokupujesz wzmaka NAD C356 i masz ładny zestaw w budżecie (5k) z małym marginesem.
Wychodzi b. dobre kino domowe i świetne stereo :)

gerus6 - co się tak gorączkujesz, armanig ma po prostu tak jak producent przewidział, wystarczy zobaczyć ile każdy z nas ma różnych sprzętów różnych marek w domu, gdyby trzymać się jednej marki i danej linii to sporo osób by tak miało, po co robić aferę? Ja mam 4 klocki NAD'a, czy to też ze mnie robi naganiacza.. o przepraszam, lobbystę.. marki NAD?
PS: też mam figurki, a do młodzieży bym siebie nie zaliczył ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Źle mnie zrozumiałeś, napisałem, że armaning ma jak dla mnie najlepszy zestaw audio-video na tej stronie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ma najepszy zestaw... ale kłamie w zywe oczy tak? Oj gerus. :(
To czekaj, ma najlepszy zestaw, i to Marantza, ale Marantz gra zle wg Ciebie, bo to kłamstwo jest, bo Pionneer lepiej?. Pogubilem się :D
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Bo Marantz robi ładne wizualnie klocki, zwłaszcza w zestawie :) a armanig ładnie podkreślił ich wygląd dobrymi ujęciami na zdjęciach :D i czy najlepszy, kwestia gustu ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja np. wole design HK, ale Maranta wybrałem, bo podobało mi się brzmienie. Czy najlepszy, pewnie, że kwestia gustu, Często wiele osób myli najlepsze sprzęty z najdroższymi ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Ma najepszy zestaw... ale kłamie w zywe oczy tak? Oj gerus. :(
To czekaj, ma najlepszy zestaw, i to Marantza, ale Marantz gra zle wg Ciebie, bo to kłamstwo jest, bo Pionneer lepiej?. Pogubilem się :D
Co ma wspólnego cały zestaw audio-video z pojedyńczym klockiem, czyli amplitunerem? Tak to ciężko zrozumieć? Nigdzie nie napisałem, że Pioneer gra lepiej, bo porównywanie firm świadczy o braku profesjonalizmu :) piszę tylko o różnych modelach Pioneera do porównania z modelami Marantza, jeszcze mam prośbę, skończcie pisać takie pierdoły jak np Onkyo gra słabo w stereo (następny mit co prawie wszyscy później powtarzają :)) może chodzi wam o ten model Onkyo TX-NR5010? :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy najlepszy, na pewno nie.
Natomiast co do zdjec, to zapewniam Cie Wiciu, ze na zywo wyglada o wiele lepiej, to bardzo fotogieniczny sprzet ;)
Co do HK, to mi akurat design srednio sie podoba. Kwestia gustu. Brzmienie jak najbardziej.
Co do kolekcji, to bardziej traktuje to jako inwestycje, wartosc rosnie, zostawie mlodemu i jak podrosnie zrobi z tym co chce (a to tylko ulamek mojej kolekcji), najwyzej sprzeda i kupi tatusiowi Diamondy na stare lata ;)
Natomiast zeby bylo uczciwie, ja nigdy nigdzie zle nie pisalem o Pionierze, mialem co prawda kiedys topowego pionka (starszy model) i nie wiem czy ten model byl akurat warty swojej ceny (raczej nie), co nie zmienia faktu ze faktycznie ampli Pionka sa popularne i chwalone za zagranicznych forach, sam teraz celuje w Pionka Susano, na razie analizuje i przeliczam, bo chce zbudowac nowy system i jak bedzie ok, to spelnie swoje stare marzenie co do SC-LX90.
 

chosen7

Member
Panowie dzięki za informacje.
Za 3 godziny wyruszam na odsłuch - nie wiem czy dobrze robię, ze jadę tam z żoną która będzie mnie pewnie powstrzymywać przed wydatkiem;) Ale to co wiem na 100% to na pewno dziś sprzętu nie kupie.

Po wczorajszym przejrzeniu tego forum i nie tylko to Marantz może być tym co chce.
Interesuje mnie w 70% Muzyka i w nią chce zainwestować na lata.

Nie wiem do końca czy będę miał wielką różnice miedzy SR 6007 a 7007 (będę słuchał na 6007 a zastanowię się nad kupnem 7007 bo można go już zgarnąć za 4600 zł)

Odsłucham na 6007 :BX6, Dali Ikon 6 czy wspomnianych wcześniej Focali 716v i moze cos wstepnie wybiorę.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Czy najlepszy, na pewno nie.
Natomiast co do zdjec, to zapewniam Cie Wiciu, ze na zywo wyglada o wiele lepiej, to bardzo fotogieniczny sprzet ;)
Co do HK, to mi akurat design srednio sie podoba. Kwestia gustu. Brzmienie jak najbardziej.
Co do kolekcji, to bardziej traktuje to jako inwestycje, wartosc rosnie, zostawie mlodemu i jak podrosnie zrobi z tym co chce (a to tylko ulamek mojej kolekcji), najwyzej sprzeda i kupi tatusiowi Diamondy na stare lata ;)
Natomiast zeby bylo uczciwie, ja nigdy nigdzie zle nie pisalem o Pionierze, mialem co prawda kiedys topowego pionka (starszy model) i nie wiem czy ten model byl akurat warty swojej ceny (raczej nie), co nie zmienia faktu ze faktycznie ampli Pionka sa popularne i chwalone za zagranicznych forach, sam teraz celuje w Pionka Susano, na razie analizuje i przeliczam, bo chce zbudowac nowy system i jak bedzie ok, to spelnie swoje stare marzenie co do SC-LX90.
Ciekawe jaki byśmy mieli sprzęt audio-video gdyby nasi rodzice inwestowali dla nas? chyba byłby to teraz jakiś super magnetowid lub duuuży tv 32 calowy zajmujący połowę pokoju :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry