Ampli do małych kolumienek Tannoy TFX

erni4

New member
Doradźcie jaki wybrać amplituner do zestawu 5.1 Tannoy TFX (następca SFX).
Zestaw ma służyć głównie do muzyki (50%), filmów (30%), koncertów (20%).

Myślę nad HK AVR 165 bo wyżej chyba nie ma się co pchać do tego typu kolumn (?).
Będzie to jako-tako grało w muzyce stereo? Bo zakładam że w kinie będzie przyzwoicie.

Obecnie posiadam Yamaha Pianocraft 410 i chciałbym żeby nowy zestaw KD grał przynajmniej porównywalnie do niego w muzyce.
 

pietruszka21

New member
Przy tych maleństwach nie potrzebujesz niczego wygórowanego, mam do sprzedania Pioneer VSX-d514. Jeśli jesteś zainteresowany pisz na priv.
 

erni4

New member
Muszę poczekać aż TFX pojawią się w sklepach.
Dlaczego nie HTS-101? Zależy mi na białym wykończeniu (kupuję z dziewczyną ;) i nie bez znaczenia są mniejsze wymiary satelitek w modelu TFX.

Czy wszystkie amplitunery (w cenie 1000 - 2000 zł) potrafią odtwarzać muzykę stereo w 2.1 lub 2.0?
Co myślicie o Yamaha 671? Jest w podobnej cenie do HK 165 a wyposażenie dużo lepsze.
 
I

irek6311

Guest
gunios u nas wszystko droższe niż w Europie li Ameryce bo uważają nas za bogaczy ;)
auto kupiłem w Niemczech bo u nas 20tyś zł więcej śpiewali ale to chyba każdy wie ,
sprzęt audio/wideo też wszędzie tańszy niż u nas jak kupujesz markowy zestaw ... krew człowieka zalewa .
 

gunios

New member
no trudno, trzeba sobie radzić..
a wracając do tematu - jeśli zmodyfikować potrzeby - tzn miałbym hts101 ale chcę amplituner tylko do kina, to czy nie wystarczy Yamaha RX-V371 ?
obecnie mam rx-v396 rds ale to już wiekowy model i nie mam DTS etc etc.
 

gunios

New member
ok ale czy ten jeden niskotonowy głośnik 165mm to nie będzie jednak za mało? tannoy ma 20 cm w subwooferze i myślę że do kina, nawet do małego pokoju, to lepsze rozwiązanie
 
Do góry