Ampli AVR 260 jak połączyć z blue ray BDT 30

xgutti

New member
Bez reklam
Witam mam dylemat. Jak podłączyć ampli H\K AVR 260 który nie obsługuje HDMI 1.4 3D z odtwarzaczem Blue ray H\K BDT 30 który obsługuje 3D. Mam telewizor LG 47 LW570. Wiem że mogę bezpośrednio HDMI 1.4 posłać do telewizora a przewód cyfrowy od audio mogę do ampli. Tylko wczoraj gdzieś wyczytałem w instrukcji obsługi że takie połączenie powoduje brak jakiś kodeków z 3D.
Czy ktoś już z was z tym się spotkał?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Sprawdź czy po upgrade firmware ten harman nie obsługuje hdmi 1.4. Jeżeli nie to dwa warianty:
- bluray do ampli po hdmi (tracisz 3d)
- bluray do tv po hdmi i optyk/coax do ampli (tracisz hd audio)
 

optimuso

New member
No z tym juz nic nie zrobisz. BD musisz puscic na telewizor a coaxialem albo optykiem cieszyc sie z DTS lub dolby Digital na ampli :)
 

domelli

Member
Mam taki sam problem jak autor wątku. tv i ampli taki sam, z tym że BR LG660 z wyjściem optycznym. Na innym watku zasugerowano mi dokupienie rozgałęźnika/splittera za 300zł. I juz prawie miałem zamawiać, ale zadzwoniłem do serwisu Harmana kardona i dowiedziałem się że nie ma znaczenia czy podłączy się poprzez hdmi czy optyk. materiał 3d z bluray jest tylko po wizji, natomiast w przypadku 5.1 ( nie 7.1) nie ma żadnej różnicy i bez sensu jest stosowanie drogich splitterów. Powiedzieli tez ze optyk przeniesie sygnał 3d do systemu 5.1 Informacje tą potwierdził mi także jeden ze sklepów specjalizujących się w HI-Fi audio. Sam już teraz nie wiem jak to jest :(


Domelli
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Optyk na pewno nie przeniesie 3d-wizji,możliwe że chodziło mu o dzwięk przestrzenny który można nazwać 3d.Różnica jest taka że po optyku nie poleci dzwięk hd a po hdmi tak.Jeżeli masz zamiar korzystać z dobrodziejstw nowych formatów dzwięku kup splitter.Od modelu avr 360 jest aktualizacja softu do 3d niestety 160 i 260 olali.
 
Ostatnia edycja:

domelli

Member
CZyli jak olali aktualizację do AVR 260 to i po podłączeniu splittera na nic się to zda. Czyli w moim przypadku tylko wymienić na wyższy model np 360 :(

No to szkoda
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry