amp + 5.1 glosniki

smigacz78

New member
witam jestem swierzak na forum i mam pytanie a wlasciwie 2

1) szukam zestawu do kina i do muzy, (30% muza 70% filmy) jakis taki maly zgrabny
czytalem pochlebne opinie o Onkyo TX-SR308 i Jamo A102HCS5 5.1 albo cos takiego Yamaha RX-V467 / Harman Kardon HKTS7 - 5.1 Receiver + Speaker
Pokoj to ok 20m2 nieregularny krztalt (kominek w polowie najdluzszej sciany i 1sciana skosna)
TV sterczy smutno w kacie zastanawialem sie nad systemem surround w listwie ale malo pochlebnych opinii. Poprostu chce zeby dobrze gralo i furczalo jak rodziny nie ma w domu.
Moze leprzym wyjsciem jest zestaw 2.1 jesli krztalt pomieszczenia jest nieregularny.

Budzet ok 3k.

Zona sie dowie po fakcie jakos udobrucham awanture;)

2) filmy ogladam bezposrednio z tv (szajsung z mediaplayerem 2.0) ktory podlaczony jest do hdd
czy beda jakies problemy z odsluchem przestrzennym jesli sygnal pojdzie z tv do amp.?

Prosze o jakiekolwiek konstruktywne porady lub opinie.
 
Ostatnia edycja:

ravel

Banned
Nie wiem skąd jesteś ale może spróbuj zaatakować dzisiaj jeszcze któryś ze sklepów MM, jest bezwacie i udało mi się kupić HKTS 30 BQ za 1700zł bez wielkich negocjacji.
 

smigacz78

New member
Nie mieszkam w Polsce i u nas w pierdziszewie nie ma takich wypasow jestem skazany raczej na to co znajde na stronach www ze sklepen:(
 

smigacz78

New member
Zdecydowalem sie na sprzet, ktory ma sluzyc przez najblizsze 3-4lata. Czlowiek chcial cos innego a po bardzo dlugim odsluchu padlo na Yamaha RX-V667. mam ja od ok miesiaca jestem jej przeszczesliwym posiadaczem. Ten sprzet zagra dobrze praktycznie z kazdym zestawem glosnikow...jesli chodzi o odsluch muzyczny w tej klasie cenowej raczej konkurecja wypada poprostu slabiej co innego kino i filmy. Mialem przyjemnosc testowac przed zakupem ten model razem z onkyo 508/608, denonem 1910/1911/1611, pionkiem vsx920 oraz soniaczem 820 (wszystko na przemian podlaczane do 2 zestawow glosnikow ten ktory sobie zazyczylem i jakis drogi paskudnie na ktory mnie w tej chwili nie stac a sprawia ze wiemy co mozna na prawde wycisnac z odsluchiwanego sprzetu) i na tle tych konkurentow sprzet spisal sie doskonale. O ile w dynamicznych scenach wypadal naprawde nieznacznie slabiej o tyle w muzyce (nie ma znaczenia jaki rodzaj) naprawde wyroznial sie na duzy + na tle konkurentow, denon strzelil sobie w kolano modelami xx11, onkyo fajne odzwierciedla akcje w filmie, zamiast czystej muzyki jakies takie nienaturalne barwy w dodatku nie potrzebuje farelki (oba modele po ok 15min bardzo gorace) na dodatek oba modele nie sa idealnie ciche..... cos b delikatnie buczy, i chyba pobiera prad z moca wodospadu, sony.....fajna choinka diodowa pod tv, pionek jest super ale dla mlodych gniewnych lubiacych bass (bo na tym tle wypadl najlepiej). Ja szukalem sprzetu ktory gra na przyzwoitym poziomie w tej klasie cenowej i nie zawiodlem sie. Nie jest idealny,menu wyswietlane na tv wygladaja jak kupa, brakuje portu usb. Nie wyciska calego soku z suba ale naprawde wystarczajaco, pilot-brak podswietlania i troche duzawy moglo by byc mniej przyciskow, kalibracja glosnikow systemem YPAO tez nie przebiegla idealnie i trzba bylo manualnie poprawic moze ze wzgledu na asymetryczne rozmieszczenie piszczalek:)
Spokojny design mala ilosc wyswietlanych symboli (nie rozprasza i nie wyglada jak choinka)
Goraco polecam ten model tym co lubia sluchac muzyki. (czysty, wyrazny dzwiek ze wszystkimi detalami przy optymalnej glosnosci). Sygnal mozna nawet ponielic na 2 strefy w jednym pokoju kino domowe a w drugim tv wszystko podlaczone do 1 skrzynki.
667 Jest upchany ciasno w szafke od gory jest moze 1cm przestrzeni nic sie nie nagrzewa mimo ciaglej pracy temp. jest caly czas taka sama lub zblizona do pokojowej.
Niestety ze wzgl na male dzieci i niestale miejsce zamieszkania zdecydowalem sie na pierdziawy krotko terminowe Jamo a102hcs6 nie graja co prawda jak wolno stojace drewniaki ale naprawde ladnie brzmia.
Poniewaz i tak nie mam sie jak nacieszyc glosnym dzwiekiem zdecydowalem sie ze dokupie ......porzadne sluchawki Grado RS2i ktore powinny zadowolic glosny odsluch.

Dzieki za walkowanie prze was na okraglo ze trzeba samemu odsluchac sprzetu przed zakupem i najlepiej z kiloma zestawami. W miejscu gdzie mieszkam jest to strasznie utrudnione ale udalo sie. Co prawda sprzedawca mial straszne opory w koncu za zaliczke ustalilismy termin odsluchu i byl raczej pewien ze z pustymi rekoma nie wyjde;). Wchodzilem do salonu (ktory z ulicy defacto wyglada jak bazar/komis ale na pieterku swietne pomieszczenie odsluchowe) z zupelnie innym zalozeniem (kierowalem sie glownie opiniami uzytkownikow) a wyszedlem z czyms innym zostawiajac sobie dodatkowo bramke na inny zestaw glosnikow ktory zakupie w przyszlosci.
 

pkomp

New member
smigacz najwiekszym problemem jest to ze to co zagra super podczas odsłuchu w sklepie nie zagra tak samo w domu....tym bardziej przy takim ustawieniu jak ty masz(wnioskuje z tego co pisałeś że po kacie a nie klasycznie w prostokącie)

niestety pewne rzeczy są standardami(jak rozstawienie kolumn i pomieszcenie)
 

smigacz78

New member
wlasnie dla tego przy odsluchu mialmem ustawione wszystko w kacie (to sprzedawca sie pytal gdzie mam kanape (stary brytyjczyk). Jak pisalem na poczatku nie mieszkam w PL, ani w duzym miescie tylko w pierdziszewie i do sklepu muzycznego z prawdziwego zdazenia mam 120km......nie wazne w domu gra bardzo podobnie jak w sklepie, jestem bardzo zadowolony ze sprzetu i polecam yamahe tym ktorzy sluchaja troche muzyki. W tej klasie i przedziale cenowym yamaha dzieli i rzadzi, co do filmow to chyba raczej farelki z onkyo xx8 daja rade duzo lepiej.
 
Do góry