Amlituner do MA BX6/BX5

misam

New member
Zdradzisz, który model?

Poza tym jak obecnie wygląda sprawa jakości Marantz'a? Z tego co pamiętam, jakieś 10-12 lat temu robili naprawdę świetny sprzęt, szczególnie w wersji Gold Edition. Później nieco obniżyli loty.
Jak się to przedstawia w obecnej chwili?


Wybrałem SR7005
 

Elaith

New member
;)Apropo skoro 70% to muza, kup sobie dobre stereo a nie ampli. Film tez bedzie sie dalo obejzec;)
Pozdro.

Szczerze mówiąc, tak bym najchętniej zrobił, ale żeby to wszystko ładnie grało, do wzmaka muszę kupić CD. W tej sytuacji żeby oglądać filmy, musiałbym dodatkowo wyłożyć parę zł. na DVD/BR, a to średnio mi się uśmiecha.

Dlatego najlepszy byłby jakiś kompromis, choć wiem, że o takowy trudno.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak zdejmiemy obudowy denona/marantza i yamahy to mit upada :)

scaled.php

Taśmy w ekranie.

scaled.php

Masa przekazywana na obudowe.

scaled.php

Tu tak samo z gąbeczką :)

scaled.php

Taśmy bez ekranowania.

scaled.php

...i płytki z prasowanego papieru.
 

Anonymus

New member
z tego co widzę (fot.1) tj. pionowe rozmieszczenie gniazd HDMI wskazuje na starszy model denona AVR-1709 lub zbliżony modele starsze jak już wcześniej pisałem były wykonane zdecydowanie lepiej. Dla porównania jeśli jest to możliwe prosiłbym o zdjęcia środka nowszych ampli denona AVR-1912 lub AVR-3312 i tam doszukanie się taśm w ekranie masy przekazywanej po obudowie ;) Przyznam, że aż zaglądałem do Yamaha RX-V671 i przez szczeliny nie widać aż takiej tragedii jaka jest przedstawiona na dwóch ostatnich fotkach.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
a jak to wygląda u Harmana. Co to za model Yamahy?

scaled.php

W harmanie płytki drukowane wykonane są z kompozytu epoksydowego.

z tego co widzę (fot.1) tj. pionowe rozmieszczenie gniazd HDMI wskazuje na starszy model denona AVR-1709 lub zbliżony modele starsze jak już wcześniej pisałem były wykonane zdecydowanie lepiej. Dla porównania jeśli jest to możliwe prosiłbym o zdjęcia środka nowszych ampli denona AVR-1912 lub AVR-3312 i tam doszukanie się taśm w ekranie masy przekazywanej po obudowie :wink: Przyznam, że aż zaglądałem do Yamaha RX-V671 i przez szczeliny nie widać aż takiej tragedii jaka jest przedstawiona na dwóch ostatnich fotkach.
Na (fot.1) widać gałkę potencjometru głośności więc do gniazd HDMI daleko i dla jasności sa rozmieszczone poziomo.
To Ty postawiłeś tezę o lipności kilku firm więc wypadałoby ją teraz poprzeć kilkoma fotkami :)
 
Ostatnia edycja:

jurkas74

New member
To TY wrzuciłeś jakieś fotki więc wypadałoby napisać jakich modeli dotyczą. A w przypadku pierwszych fotek to nawet jakiej firmy.
Ale ogólnie generalizowanie jest bez sensu, bo cięcia kosztów w przypadku niższych modeli są oczywiste i nie ma znaczenia czy to Denon, Yamaha czy Onkyo będzie to wyglądać tak samo (Chińczyków nie da się oszukać :)).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja zaglądałem tylko, nie będę rozkręcał hehe, filmik jest nawet na necie jak wyglądają bebechy tego modelu i wygląda to elegancko nie tak jak na tych fotach
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a co mają te gąbeczki do lipności sprzętu hehe?, ogólnie widać że wykonanie jest staranne i nie z papieru, wygląda to dobrze
 
Ostatnia edycja:

dimo

New member
A propos pytania o Marantza SR 5006 to posiadam od niedawna Marantza SR5005. Używam go z Monitor Audio M6 jako frontami.
Chyba różnice pomiędzy tymi modelami nie są duże - w nowszym są funkcje sieciowe i więcej wejść HDMI. W porównaniu do poprzedniego ampli Pioneer VSX819 różnica jest ogromna zarówno w KD jak i w stereo. Przede wszystkim o wiele wyższa moc, ładniejszy bas, lepsza przestrzenność dźwięku. Poza tym mnóstwo ustawień barwy dźwięku i innych rzeczy, lepsza autokalibracja, przepuszczanie sygnału po HDMI na stand by.
 

Anonymus

New member
dopiero wróciłem do domu jutro wrzucę fotki "nowego denona" wrócił z serwisu nienaprawiony (z rok temu) z informacją iż odmawiają naprawy gwarancyjnej ... i stoi czekając na lepsze czasy i elektronika z pasją ;) yamachy nie będę rozkręcać bo ma plombę ale jak przez otwory z góry zaglądam to wygląda dobrze co do fotki pomyłka w opisie fot3 - i tam HDMI są na pewno pionowo na fot4 są poziome :)

PS fotka denona z nieekranowanymi taśmami, papierowymi płytkami i szumiącymi jak małe wodospady wiatrakami to dość wysoki model ... AVR-4311
 

Attachments

  • denon-avr-4311.jpg
    denon-avr-4311.jpg
    207,3 KB · Wyś: 137
Ostatnia edycja:
Do góry