Amlituner do MA BX6/BX5

Elaith

New member
Witam serdecznie,

Noszę się z zamiarem zakupu sprzętu do pokoju o powierzchni ok 25mkw. W pierwszej kolejności byłyby amplituner i kolumny frontowe.

Przeznaczenie to:
Film - 30%
Muzyka - 70% (Instrumental, Mystic, Rock, POP)

W kilku słowach nie zależy mi na bardzo głośnej muzyce i łupance rodem z techno klubu

Prawie zdecydowałem się na kolumny Monitor Audio BX6 lub BX5
Większy problem mam z amplitunerem, który by to wszystko pociągnął.

Myślałem nad Onkyo 608, aczkolwiek nie wiem czy nie będzie za słaby
Zastanawiam się jeszcze nad Yamaha RX-V667 lub Pioneer VSX-920 / Pioneer VSX-1020

Do niedawna w pokoju o podobnej powierzchni korzystałem z zestawu
VSX-917v + DV-400v + Jamo S 606 Hcs 3


Nie ukrywam, że teraz chciałbym coś ciekawszego, aczkolwiek bez jakiegoś szaleństwa cenowego.

Pozdrawiam i liczę na pomoc
 

darlor

New member
Przyłączam się do pytania, dodatkowo dorzucam do typów Denon AVR-1911. Cenowo zbliżony. Z tego co czytałem w testach pod kątem stereo (a przeznaczenie u mnie to nawet 90/10 muzyka/film) wypada lepiej od konkurencji. Dodatkowo zależy mi na USB.

Pytanka (laika) na boku:
O co chodzi z obsługą stref?
Czy któryś z nich obsługuje stacje internetowe lub DLNA?
Czy ilość wejść HDMI - których Denon ma "tylko" 4+1 jest jakaś krytyczna?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do takiego pomieszczenia to zdecydowanie BX6. Przy takim rodzaju muzyki warto przemyśleć AVR1911, który do słabych nie należy.

Obsługa stref to np dodatkowe głośniki w sypialni zasilane z amplitunera w innym pomieszczeniu.
4+1 to nie jest jakaś krytyczna wartość.
 

Elaith

New member
Wielkie dzięki za podanie pomysłu. Zupełnie zapomniałem o tym amplitunerze, a rzeczywiście wydaje się on całkiem sensowny.
Muszę posłuchać jak brzmi AVR1911 w połączeniu z BX6.
Możesz mi jeszcze powiedzieć, jakie kable będą do tego najrozsądniejsze (stosunek cena/jakość) i czy jest sens inwestować we wtyki bananowe.

Pozdrawiam
 

Elaith

New member
Pioneer VSX-1021K

Odświeżam temat.
Czasu minęło sporo, a sprzętu jak nie było, tak do tej pory nie ma. W między czasie AVR 1911 zastąpiony został przez 1912, który, jak słyszałem, nieco odstaje od poprzednika.

Obecnie zastanawiam się głębiej nad Yamaha RX-V771 i Pioneer VSX-1021K.
Co do kolumn zdania nie zmieniłem, w dalszym ciągu są to MA BX6 plus centralny, raczej bez satelit.

Który z tych ampów Waszym zdaniem bardziej się nadaje do tego rodzaju muzyki/kolumn/metrażu?
Ewentualne inne pomysły mile widziane.

Pozdrawiam
 

kwasior21

New member
Po co Ci centralka do kina bez satelit? Przeceiz to mija sie z celem. Kup sobie same fronty, jak centralka to i efektowki powinny byc.Dialogi to i z bx6 poleca ladne. ;)Apropo skoro 70% to muza, kup sobie dobre stereo a nie ampli. Film tez bedzie sie dalo obejzec;)

Pozdro.
 
I

irek6311

Guest
Zamiast tego amplitunera kupiłbym do muzyki Pioneer A-A9MK2-K i tej samej klasy kolumny ,
dżwięk w stereo będzie o 50% lepszy niż z Pioneer VSX-1021K ,
ten wzmacniacz zakupiłem ostatnio i rewelacyjnie gra ...
nie da się go porównać do Pioneer VSX-921 który też mam ,
na początku myślałem że te fronty Yamahy NS-F150 grają mało klarownie/czysto ale to wina była toru audio amplitunera .
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
w zbliżonej cenie do MA BX6 lepiej wziąć coś mocniejszego np HK 255/260 ewentualnie Marantza serii 5xxx
choć żadna opcja nie będzie zła - wszystkie te amplitunery (z wyłączeniem Denona 1912) mają pre out, w razie czego można brzmienie w muzyce znacznie poprawić dokładając dodatkowy wzmacniacz stereo/końcówkę mocy
 

darpiot

New member
Zamiast tego amplitunera kupiłbym do muzyki Pioneer A-A9MK2-K i tej samej klasy kolumny ,
dżwięk w stereo będzie o 50% lepszy niż z Pioneer VSX-1021K ,
ten wzmacniacz zakupiłem ostatnio i rewelacyjnie gra ...
nie da się go porównać do Pioneer VSX-921 który też mam ,
na początku myślałem że te fronty Yamahy NS-F150 grają mało klarownie/czysto ale to wina była toru audio amplitunera .


Nie zmuszaj innych do męczenia się z tym wzmacniaczem Pioneera tylko dlatego, że Ty go masz i gra Ci rewelacyjnie...
 

Anonymus

New member
o AVR-1912 już na forum była masa opinii moim zdaniem jest to ampli niedopracowany jeszcze z bardzo dużą ilością błędów programowych (już słynne AirPlay) dodatkowo (wg opinii biegłego elektronika) zasilacz jest taki sam jak w 1910 ale ilość odbiorników prądu znacznie wzrosła - sieć, USB przy większej głośności (okolice "0" tryb wielokanałowy) amplituner wyłącza się i uszkodzeniu ulega zabezpieczenie termiczne zasilacza (pięta Achillesowa denona) serwis naprawia bezpłatnie tylko pierwszy raz - za kolejne naprawy pobierają dość słoną opłatę (testowane na sobie ;) ) jeśli koniecznie denon to polecam jedynie starsze modele nowe to plastik front niemiłosierna ilość ciepła i brzmienie moim zdaniem nieadekwatne do starej opinii o denonie - ze starego dobrego denona teraz jedynie pozostała ... cena
 

Anonymus

New member
2312 niestety nie miałem okazji ani słuchać ani testować jeśli chodzi o wyższe modele miałem AVR-4311 - szczęśliwie zwrócony sprzedawcy po 2 miesiącach i AVR-3312 - w pokoju dziecka (nastolatek) też szczęśliwie zwrócony. Oba amplitunery okazały się wielkim niewypałem dlaczego już rozwijam:
AVR-4311
- ciche słuchanie w trybie stereo (dźwięk z odtwarzacza cd) i nagle z klocka dobiega szum wentylatorów - doznanie wręcz traumatyczne ...
- odpuściłem słuchania stereo klocek był używany tylko jako KD - efekt uszkodziło się bez żadnej przyczyny (kabel nie ruszany) gniazdo HDMI2 służące do projektora - efekt serwis ponad 3 tygodnie urządzenie wróciło ale już nic nie było jak dawniej ... nie działające SB nie działające radio internetowe - serwis ponownie oczywiście po powrocie urządzenie wyglądało jak by było naprawiane bądź testowane w smażalni frytek (brudne lepiące się opalcowane)
- urządzenie w trybie KD głośności potrzebnej do poprawnego odsłuchu dla 3 osób wielkości pokoju 45 m2 wyłącza się po około 40 minutach - po ostygnięciu działa ok
- brzmienie w trybie 7.0 jest "dziwne" nagły wybuch (dłuższy basowy dźwięk) jest taki jaki 20 lat temu wydawały z siebie boomboxy przy rozładowanych bateriach - brak mocy w trybie 7.1 jest ok ale to sub przejmuje na siebie bas
- w 5.0 jest raczej ok ale wystarczy troszkę przyszaleć z głośnością (nastolatek) i dźwięk zaczyna być zniekształcony - serwis twierdzi że jest to cecha a nie wada sprzętu

AVR-3312
- nadmierne grzanie
- dźwięk zdecydowanie gorszy od AVR-3310 (te same warunki zmieniony tylko ampli)
- w użytkowanym egzemplarzu po około godzinie pracy na obrazie przez HDMI zaczynały pojawiać się artefacty - serwis, serwis, serwis - zwrot gotówki :)

generalnie denon zdecydowanie pogorszył się teraz użytkuję starego wysłużonego AVR-4310 (czekam na yamaha RX-A2010) natomiast nastolatek dostał Yamaha RX-V671 i szczęście jego jest niesamowite a co dziwniejsze urządzenie "daje rade"
 

misam

New member
Witam
Do niedawna miałem ten sam problem,ponieważ też miałem problem z amplitunerem do tych głośniczków.
Po wyczerpujących odsłuchach kilku marek w salonach po przez
Denon
Yamaha
onkyo Marantz
wybór padł na własnie Marantza ,jak dla mnie najlepiej gra z Monitorkami.
 

Elaith

New member
wybór padł na własnie Marantza ,jak dla mnie najlepiej gra z Monitorkami.

Zdradzisz, który model?

Poza tym jak obecnie wygląda sprawa jakości Marantz'a? Z tego co pamiętam, jakieś 10-12 lat temu robili naprawdę świetny sprzęt, szczególnie w wersji Gold Edition. Później nieco obniżyli loty.
Jak się to przedstawia w obecnej chwili?
 

Anonymus

New member
koncern D&M czyli denon&marantz w Polsce nawet serwis jest wspólny dla obu producentów różnice pomiędzy denonem a marantzem osobiście widzę tylko przy stereo KD odtwarzacze BD w zasadzie różnią się tylko obudową (nawet wyprowadzenia wyjść maja tak samo rozmieszczone wg opinii sprzedawcy w "środku jest to samo" owszem marantz ma miedziane śruby ale wg opinii elektroników wykonanie marantza sprzed lat było mocno ponadczasowe natomiast teraz jest jest jak wycieczka w daleka przeszłość płytki drukowane są złej jakości po kilku tygodniach użytkowania widać wyraźne przebarwienia przy elementach wydzielających więcej ciepła, odwrotnie jest w przypadku stereo płytki drukowane wykonane są z kompozytu epoksydowego a nie ze sprasowanego papieru. Podsumowując przy wyborze sprzętu warto zasięgnąć opinii "niezależnego elektronika" i jakością brzmienia ale aby sprzęt służył długo i bezawaryjnie warto zapoznać się z jego wnętrzem

Pozdrawiam
 

Elaith

New member
Przykładowo Yamaha czy Pioneer wypadają lepiej na wyżej opisanym tle?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Anonymus

New member
yamaha pod względem budowy zdecydowanie wyprzedza jeśli chodzi o pioniera to niestety nie mam żadnego zdania nigdy nawet nie brałem go pod uwagę przy wyborze sprzętu dla mnie podstawowym testem jest dosłownie waga sprzętu im więcej waży tym lepiej powinno grać ale oczywiście opinia innych oraz własne ucho też mają bardzo dużo do powiedzenia
 
Ostatnia edycja:
Do góry