Ambilight czy to ściema?

kamster

New member
Witam,
Ostatnio ostro się u nas promuje (m.in. reklamy w TV) telewizory z tą funkcją. Tymczasem jak oglądam jakieś kanały obcojęzyczne i puszczają na nich te same reklamy, dodają jedną ważną informacje : ambilight dostępny dla sygnału HD. W polskich reklamach tej informacji nie ma.
Czy to znaczy, że jednak ambilight działa też na telewizji SD? Czy świadomie pomijana jest ta kwestia?

Pozatym tak dla dygresji: moim zdaniem cała ta funkcja ambilight to jakaś porażka. Co to za frajda, że mi boki telewizora świecą na taki kolor jak "kineskop"? Wydaje mi się, że to wręcz przeszkadza.
 

barti60

New member
CZesc!
ja rekalme widziałem tylko polska i czytałem cos o tym na necie.. Pozatym pracuje w jednym z hipermarketów i rozmawiałem cos niecos na ten temat z kolesiami z działu EM. W sumie nie ma ich u nas na dziale (bo kosztuja kosmiczne pieniadze-przynajmniej dla przeciętnych zjadaczy chleba) ale był u nas podobno przestawiciel z Philipsa z prezentacja takiego tv..

Podobno Bajka i odlot... Ogladali jakies sceny z "ostatni samuraj" w przyciemnionym pomieszczeniu w jasnej ścienie... Odlaot np w jakiś jednolitych scenach tupu Jakies Walki na zielonej łączce:) czy ocean..

Pokój poprostu wypełnia sie kolorem z tv i tak jakby "wciąga" w obraz..:grin:

Taka relacja kolegi z działu EM..
 

kamster

New member
OK,
Efekt może i fajny. Ale pytanie:
Czy działa to w zwykłej TV czy musi być HD???? Może ten gość miał jakąś przygotowaną płytę "pokazową"?
Jeśli działa tylko na HDTV to czemu u nas nikt nie informuje o tym tylko wciskają ludziom kit. To trochę tak jakbym sprzedawał samochód jeżdżący na wode z tym że to działa tylko na Marsie :)
I czy działa to ewentualnie (jak nie na zwykłej TV) na DVD?
 

KrzychuS

New member
Nie wciskają żadnego kitu. Mam Philipsa 32PF9830.
Ambilight działa z każdego źródła - nieważne czy to HD, SD, DVD.
Natomiast ocena bajeru? Zależy co kto lubi. Nie włączam tego zbyt często, ale w ciemności wygląda bardzo fajnie.
Jedna uwaga, TV musi być blisko ściany - albo na niej wisieć albo stać ze 30 cm od niej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiścia działa z każdego sygnału. Ale nie każdy wytrzymuje zmiany oswietlania.Często przeszkadza w ogladaniu - rozkojarza i nie pozwala sie skupić. Tak jak powiedziałeś każdy lubi coś innego. Więc trzeba sprawdzać przed zakupem.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Popieram KrzychaS. Działa z każdego źródła.
Publikowałem nawet zdjęcia na tym forum bodajże w wątku "nasze zestawy" czy coś takiego.
Ja to wyłaczam tylko w dzień.
Żeby Ci jeszcze więcej "zamącić" dodam, że ambilight ma 5 trybów wy świetlania. :) :) :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ambilight jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, które daje odpocząć oczom jeśli w pomieszczeniu nie ma żadnego źródła światła, lecz bardziej podoba mi się wersja 1wsza ponieważ ambilight 2 swym migającym światłem potrafi nawet zdenerwować :mad: i należy pamiętać, że można samemu zrobić sobie ambilight :)

pozdrawiam
 
Do góry