alternatywa dla SONY KDL-55HX855

dari!a

New member
Witam!

Muszę szybko zdecydować się na zakup TV 46-55''. Skłaniam się bardziej ku LCD niż plazmie.
Budżet nie jest sztywno określony, ale powiedzmy około 7tys. Niestety nic nie da się powiedzieć o pokoju w jakim stanie TV - za kilka miesięcy czeka mnie przeprowadzka. Zastosowanie - TV, Bluray, DVD, DivX, PS3. Możliwie najlepsza jakość, jednak dość ważne są też "funkcje multimedialne" - Skype, YouTube, FB, przeglądarka WWW, no i przede wszystkim oglądanie filmów z plików z polskimi napisami. Fajnie gdyby telewizor współpracował z zewnętrzną klawiaturą (myszką?) oraz rozwiązaniami oparatymi na MacOS/iOS (np. iPhonem, MacBookiem).

Pierwszy szybki strzał to SONY KDL-55HX855 - przywiązanie do marki, jeśli chodzi o telewizory zawsze najpierw rozpatrzę Sony. Jednak ten model ma kilka dość istotnych dla mnie wad:
- głośniki w podstawce - po przeprowadzce najprawdopodobniej telewizor zawiśnie na ścianie
- problemy z plikami .mkv
- problemy z podpisami
- konieczność dokupienia kamery, mikrofonu, okularów,...

Co sugerujecie jako alternatywę? Raczej już tańszą, niż droższą ;-)
 

kuba78

New member
Ja bym się nie pchał w markę sony, chyba że Ci na niej tak bardzo zależy (płacisz głównie za markę).
Patrzyłbym bardziej na liderów w telewizorach jak np. samsung
 
Ostatnia edycja:

dari!a

New member
Ja bym się nie pchał w markę sony, chyba że Ci na niej tak bardzo zależy (płacisz głównie za markę).
Patrzyłbym bardziej na liderów w telewizorach jak np. samsung

Samsung to przeciwległy biegun upodobań, ale nie przesadzajmy, ostatecznie liczy się stosunek jakości do ceny.
Jednak z tego co patrzę Samsung z analogicznej półki kosztuje mniej więcej tyle samo.
 

kuba78

New member
To samo?
Zobacz na cenę okularów soniego co samsung daje Ci parę w komplecie, wyposażenie, serwis.
Z sony to została tylko nazwa, którą składa LG, Samsung i Philips oni nie maja nawet montowni w europie, serwis to porażka, no ale ......SONY :)
 

dari!a

New member
To samo?
Zobacz na cenę okularów soniego co samsung daje Ci parę w komplecie, wyposażenie, serwis.
Z sony to została tylko nazwa, którą składa LG, Samsung i Philips oni nie maja nawet montowni w europie, serwis to porażka, no ale ......SONY :)

Przy sumie 7-8tys zł, 300zł za okulary to już nie jest dla mnie istotna różnica.
Jednak tak jak mówiłem liczy się jakość, możliwości itd.
 

kuba78

New member
Jakość w Sony?
To nie to sony co paręnaście lat temu :)

Możliwości? Proszę bardzo
Dwa modele do porównania z tej samej półki, .....ale tylko cenowej.
Sony KDL-55HX855 - Ceneo.pl
Samsung Smart TV UE-55ES8000 - Ceneo.pl

Witam!
Jednak ten model ma kilka dość istotnych dla mnie wad:
- głośniki w podstawce - po przeprowadzce najprawdopodobniej telewizor zawiśnie na ścianie
- problemy z plikami .mkv
- problemy z podpisami
- konieczność dokupienia kamery, mikrofonu, okularów,...

Co sugerujecie jako alternatywę? Raczej już tańszą, niż droższą :wink:

Ja tylko sugeruję.
 
Ostatnia edycja:

dari!a

New member
Jakość w Sony?
To nie to sony co paręnaście lat temu :)

Możliwości? Proszę bardzo
Dwa modele do porównania z tej samej półki, .....ale tylko cenowej.

Hmmm, z tego co czytam na tym forum o Sony HX to modele te wyróżniają się właśnie jakością obrazu - wielokrotnie czytałem tu stwierdzenie, że jakość jest zbliżona nawet do plazmy.

Analizuję właśnie podany przez Ciebie model Samsunga, jednak hasła i krótkie opisy marketingowe niewiele mówią. Stąd właśnie mój post - w czym konkretnie będzie lepszy ten Samsung? Jakie inne modele rozważyć? W czym one będę lepsze od rozważanego Soniaka.
 

kuba78

New member
Jesteś przed wydaniem jakiś pieniędzy i się radzisz, więc Ci próbuję przekonać że z SONY to została w zasadzie nazwa i desing.
Sony już od paru lat nie jest liderem na rynku telewizyjnym, oni gonią koreańskie firmy, sam jestem ciekaw co wyjdzie.
Mam w rodzinie zapalonego miłośnika marki Sony, kupiliśmy w tym samym czasie telewizory, ja marki samsung, zgadnij komu szczęka opadła?
Życzę, trafnego wyboru.
Pozdrawiam
 

dari!a

New member
Jesteś przed wydaniem jakiś pieniędzy i się radzisz, więc Ci próbuję przekonać że z SONY to została w zasadzie nazwa i desing.
Sony już od paru lat nie jest liderem na rynku telewizyjnym, oni gonią koreańskie firmy, sam jestem ciekaw co wyjdzie.
Mam w rodzinie zapalonego miłośnika marki Sony, kupiliśmy w tym samym czasie telewizory, ja marki samsung, zgadnij komu szczęka opadła?
Życzę, trafnego wyboru.
Pozdrawiam

Dziękuję za opinię, jest ona dla mnie cenna. Jednak nieco sprzeczna z tym co do tej pory wyczytałem na tym forum - miałem wrażenie, że jeśli chodzi o samą jakość obrazu Sony przewyższa znacznie Samsunga. Za to Samsung może być lepszy w "multimediach". I tu moje pytanie o konkrety, z czym sobie nie poradzi Soniak, a Samsung jak najbardziej.
Jednak jeszcze raz mówię, nie upieram się przy Sony - stąd przecież pytanie o alternatywy (poparte jednak konkretami).
 

kuba78

New member
Sam dostrzegłeś wady w sonym:
"- głośniki w podstawce - po przeprowadzce najprawdopodobniej telewizor zawiśnie na ścianie
- problemy z plikami .mkv
- problemy z podpisami
- konieczność dokupienia kamery, mikrofonu, okularów,..."

W konfrontacji z samsungiem to sony wygląda biednie widać to na rzut oka.
Samsunga masz możliwość rozbudowy w następnych latach, aby korzystać z aktualnych rozwiązań, posiadasz kamerę, mikrofon, sterowanie gestami, mową to inna generacja telewizora niż oferuje Ci Sony.

Testy są ciekawe, ale czy obiektywne, zależy kto je zleca, sponsoruje.
W Sonym są montowane panele między innymi Samsunga, bo Sony jako tako (po japońsku) nie produkuje własnych matryc :)

Teraz jest nieważne, ale gdyby coś się działo na gwarancji Sony "olewa" użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

dari!a

New member
Sam dostrzegłeś wady w sonym:
"- głośniki w podstawce - po przeprowadzce najprawdopodobniej telewizor zawiśnie na ścianie
- problemy z plikami .mkv
- problemy z podpisami
- konieczność dokupienia kamery, mikrofonu, okularów,..."

W konfrontacji z samsungiem to sony wygląda biednie widać to na rzut oka.
Samsunga masz możliwość rozbudowy w następnych latach, aby korzystać z aktualnych rozwiązań, posiadasz kamerę, mikrofon, sterowanie gestami, mową to inna generacja telewizora niż oferuje Ci Sony.

Testy są ciekawe, ale czy obiektywne, zależy kto je zleca, sponsoruje.
W Sonym są montowane panele między innymi Samsunga, bo Sony jako tako (po japońsku) nie produkuje własnych matryc :)

Oczywiście, to już wyczytałem na forum. Pewnie są jeszcze inne wady - z chęcią je poznam.
Dalej nie wiem w czym będzie lepszy ten Samsung - sterowanie gestami i głosem to dla zupełnie zbędny bajer.
Co do samym matryc - to ich producent nie ma dla mnie znaczenia - są różnie brandowane i pozycjonowane. Z resztą z tego co czytam to widać to gołym okiem.

OK. Mamy
SONY KDL-55HX855
SAMSUNG UE-55ES800

co jeszcze i jakie będą zalety innych modeli?
 

unsecik

New member
Sam dostrzegłeś wady w sonym:
"- głośniki w podstawce - po przeprowadzce najprawdopodobniej telewizor zawiśnie na ścianie
- problemy z plikami .mkv
- problemy z podpisami
- konieczność dokupienia kamery, mikrofonu, okularów,..."

W konfrontacji z samsungiem to sony wygląda biednie widać to na rzut oka.
Samsunga masz możliwość rozbudowy w następnych latach, aby korzystać z aktualnych rozwiązań, posiadasz kamerę, mikrofon, sterowanie gestami, mową to inna generacja telewizora niż oferuje Ci Sony.

Testy są ciekawe, ale czy obiektywne, zależy kto je zleca, sponsoruje.
W Sonym są montowane panele między innymi Samsunga, bo Sony jako tako (po japońsku) nie produkuje własnych matryc :)

Teraz jest nieważne, ale gdyby coś się działo na gwarancji Sony "olewa" użytkowników.

Jakiej rozbudowy... to nie komputer także to co masz to masz. Każdy z tych TV ma swoje + i - i oczywiście nic nie jest obiektywne. Co do kwestii głośników to w Samsungu też nie ma rewelacji Sony ma głosniki w TV + obudowa (w roli wyjaśnienia). Miałem oba modele w domu i różnica dla mnie na korzyć sonego.

Co do kwestii zakupu to kwestia kupującego, każdy ma swoje wady i zalety, ale pamiętajmy, że to TV i w tym ma się sprawdzać. Jeżeli kupujesz TV bo ma kamerę, okulary i mikrofon to ok - go for it Samsung jest liderem. Jeżeli kupujesz ze względu na obraz i jakość to już nie koniecznie. Matryca to jak ktoś wcześniej zauważył 40% TV.

@dari!a poczytaj co piszą ludzie na tym forum odnośnie obu modeli bo to co kolega kuba pisze to w moim odczuciu nie oddaje w pełni różnic - fakty z tego tematu mało przemawiają za i przeciw.

Co do innych alternatyw - jakie ja brałem pod uwagę - to był jeszcze LG 765, Sharp 830, Philips 6007 lub plazma Panasonic VT50 lub ST50.
 

kuba78

New member
OK. Mamy
SONY KDL-55HX855
SAMSUNG UE-55ES800

co jeszcze i jakie będą zalety innych modeli?

Ważną kwestią jest która z firm udziela największego wsparcia dla swoich klientów, po zakupie odbiornika, chodzi mi o aplikacje internetowe, serwisy, itp.

Tu Samsung SmartTv bije na głowę Sony, LG i inne firmy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dziękuję za opinię, jest ona dla mnie cenna. Jednak nieco sprzeczna z tym co do tej pory wyczytałem na tym forum - miałem wrażenie, że jeśli chodzi o samą jakość obrazu Sony przewyższa znacznie Samsunga. Za to Samsung może być lepszy w "multimediach". I tu moje pytanie o konkrety, z czym sobie nie poradzi Soniak, a Samsung jak najbardziej.
Jednak jeszcze raz mówię, nie upieram się przy Sony - stąd przecież pytanie o alternatywy (poparte jednak konkretami).


Jak widzisz kolega Kuba jest zapalonym fanem Samsunga i nic poza nim lepszego wg niego nie ma wiec jego opinie traktuj troszke z dystansem. Modele tegoroczne sony sa rzeczywiscie dopracowane i godne zakupu, szczegolnie HX850.

Co do samsunga to jest on naszpikowany bajerami internetowymi jezeli Ci na nich zalezy to warto rozwazyc zakup, co do obrazu to generalnie teraz LCD jest juz dopracowany do tego stopnia ze TV z tych samych polek czyli HX850, ES8000, Panasonic WT50 prezentuja bardzo podobna i porownywalna jakosc obrazu. Samsung jest bardzo rozreklamowany widzisz produkuja wszytko od lodowek po TV i wszytko jest na kazdym kroku reklamowane, wysoka sprzedaz osiagaja dzieki niesamowitemu rozglosowi i promocji.

Co do sony zgodze sie ze kiedys Sony to bylo cos i byl potentatem audio/video, teraz Sony to juz nie jest to Sony co kiedys ale nie mozna powiedziec ze jest dziadostwem. Skupili sie na TV i modele tego roczne sa naprawde dopracowane, te z poprzednich lat troszke odstawaly od konkurencji. Matryce sa owszem samsunga ale cale wnetrze jest juz Sony z nowym procesorem X Reality Pro, co wyroznia Sonego to znakomita plynnosc obrazu dzieki systemowi Motionflow.
Zwroc uwage jeszcze na Panasonica, bardzo dobre TV.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...twarty-witamy-nastepce-krolewskiego-rodu.html
 

mkane

New member
HX850 i ES8000 to porównywalne TV, mają tą samą matrycę, choć oczywiście różną elektronikę. Wymieniony Sharp 830, LG czy Philips 6007 to telewizory z innej półki. Nie widziałem tego Panasonica WT50E, więc nie będę się wypowiadał.
Jak już pisałem w innym wątku u mnie w wyborze pomogła 5 letnia gwarancja na Sony, w Samsungu musiałbym dopłacić do ubezpieczenia a na multimediach mi aż tak nie zależało.
 

blejdd

New member
Kiki,

tylko te tv są droższe o parę stów od sony'ego.

Philips 8007 - o ponad 1000 zł.
Panasonic - o parę stów...


Mnie w Soniaczu przekonuje jakość wykonania i obraz, który miałem okazję zobaczyć na żywo. Osobiście nie urzekają mnie bajery typu sterowanie głosem, rękoma itd., bo od tego są inne urządzenia, a tv ma dawać najlepszy możliwe obraz dla oka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest tak
Jeśli w SOny zrobisz kalibrację ISF, Kupisz kamerę, dokupisz okulary , wymienisz plastiki na szczotkowane aluminium, dokupisz sounbara, wymienisz pilota na takiego z klawiaturą, zmienisz dyfuzory - to to bedzie kosztować ponad 3000 zł.
W Philipsie 8007 to wszystko nasz wewnątrz.
Do tego dochodzi jeszcze dual games, potrójny ambilight.
 
Do góry