alternatywa dla samsung'a ps c550

slaweqq

New member
witam!


Juz dawno upatrzylem sobie plazme samsunga, model c550... Ze wzgledu na stosunek cena/jakosc, ale niestety, mam wrazenie, ze bedzie on za duzy do mojego pokoju... (ogladac bede z odleglosci ok.2,5m-3m)
I tutaj moje pytanie - jaka alernatywe moglibyscie polecic... czyli - funkcje takie jakie ma c550 (glownie polaczenie przez lan z komputerem), o mniejszym przekatnej, ale tez porownywalnej cenie... bo gdy patrzylem na modele firmy panasonic, to mniejsze tv byly drozsze od tej 50'' plazmy samsunga...

pozdrawiam
 

Prezes59

New member
witam!


Juz dawno upatrzylem sobie plazme samsunga, model c550... Ze wzgledu na stosunek cena/jakosc, ale niestety, mam wrazenie, ze bedzie on za duzy do mojego pokoju... (ogladac bede z odleglosci ok.2,5m-3m)
I tutaj moje pytanie - jaka alernatywe moglibyscie polecic... czyli - funkcje takie jakie ma c550 (glownie polaczenie przez lan z komputerem), o mniejszym przekatnej, ale tez porownywalnej cenie... bo gdy patrzylem na modele firmy panasonic, to mniejsze tv byly drozsze od tej 50'' plazmy samsunga...

pozdrawiam
slawegg mam LG50PK950 i oglądam dokładnie tak jak ty z 2,5-3m.Na początku rodzina była przerażona ale po 2 dniach oglądania pięknego obrazu z n-ki nie wyobrażamy sobie mniejszego TV.
 

cactusek

New member
Bez reklam
slawegg mam LG50PK950 i oglądam dokładnie tak jak ty z 2,5-3m.Na początku rodzina była przerażona ale po 2 dniach oglądania pięknego obrazu z n-ki nie wyobrażamy sobie mniejszego TV.

Jak możesz jako alternatywe dla C550 podawać LG pk950 który kosztuje prawei 2tyś więcej. Jeśli już LG to prędzej pk760, też sporo drozszy ale możliwości i cena już bardziej podobne. W dziale LG dałem linka do recenzji tego tv w wątku o pk950.
Ja też bałem sie troche 50cali a ogladam własnie z 2,5-3m ale postałem w sklepie dłuższy czas przy telewizorach 50calowoch własnie z tej odległosci i uznałem że będzie ok. Jedyne co to mozna mieć wątpliwości o sygnał słabszej jakości bo będzie to wszystko widać jak na dłoni.
 

mareksobie

New member
Od trzech dni oglądam plazmę samsunga 50 C 7000 z odległości 2,8 m. Mam dekoder ,,N-ki". Wielkość telewizora jest optymalna, chociaż gdyby miał 55 cali byłoby chyba lepiej, ale niestety następna wielkość tego modelu to 63 cale. Za duży i za drogi dla mnie. 50-kę bierz śmiało. Będziesz zadowolony.
Pozdrawiam.
 

wiktorzi

New member
mam wrazenie, ze bedzie on za duzy do mojego pokoju ...

Wrażenie jest mylne !

Masz miejsce kupuj c550, po tygodniu będziesz się przysuwał do ekranu bo będzie za mały. Poczytaj forum, to zobaczysz, że ludzie kupują (kierując się wrażeniem) głównie za małe telewizory.

Nie kombinuj z mniejszymi, kupujesz plazmę i to jest dobra odległość dla FHD

U mnie w pierwszym dniu szok, a po tygodniu, dwóch oglądamy czasami z 1,5 m i nie ma problemów. Może z LCD jest inaczej a tu nie widzę żeby był za duży.
 

bigxlx

New member
Klient dobrze pisze.

Plazma w porownaniu do LCD jest ciemniejsza ale to jej ZALETA!!!
Tego nie widac w sklepie, ale w domu nie da sie patrzec w ekran ktory cie oslepia!!!

50" FHD to standard i nie zastanawiaj sie nad niczym mniejszym, a co do jakosci obrazu przy slabym sygnale to wlasnie na plazmie bedzie on wygladal o niebo lepiej nic na LCD.
 

slaweqq

New member
tak z innej beczki... przejrzalem juz chyba cale forum, czytalem o roznicach pomiedzy C550 a C530...

Ale chcialem sie upewnic czy dobrze rozumiem - te 2 modele roznia sie tylko tym, ze w C530 nie ma mozliwosci podlaczenia tv z komputerem poprzez lan? bo jesli dobrze mysle, to chyba warto te kilkaset zloty zaoszczedzic i kupic pendrive'a... ale nie jestem pewien poprawnosci swojego toku myslenia...

dzieki za pomoc
 

wiktorzi

New member
Nie trzeba czytać całego forum :smile:
Wystarczy strona samsunga.

A na powaźnie,
Tak różnią się opcją LAN, 1 HDMI więcej i funkcja ALL Share oraz opcją Wi-Fi
Różnica nie jest kilkaset złotych tylko circa 180 i za to masz dysk zewnętrzny tak ok. 250 - 320 gb

Ja miałem brać 530 ale nie mieli na sklepie i wziąłem 550, zawsze jest opcja że kiedyś TV wpadnie w sieć domową, a co :)

Poradziłbym żebyś brał 530 ale nie wiem czy później nie będziesz żałował bo postawisz sobie jakiś serwer medialny w sieci w domu i nie będziesz mógł podpiąć TV i będziesz klął.

Jak nie planujesz nic tylko jechać z dysku lub BR to bierz 530, jak masz sieć w domu i serwer to pomyśl nad opcją 550, to już taki wybór między brunetką a brunetką z dużymi ... oczami, może wykorzystasz a może nie, ale fajnie jest mieć i pobawić się. :grin:
 

slaweqq

New member
sorki ze tak ciagle pytam... ale w saturnie jest promocja - rtv bez vat'u, niestety nie maja na stanie C550 ; /

Jak C550 wypada w porownaniu z Panasoniciem TX-P42G20E ?

Jesli chodzi o jakosc obrazu, to lepszy Panasonic, prawda? Tylko nie moge znalezc info czy funkcjonalnosc zlacza usb jest rownie duza co w samsungu... ocywiscie wiem, ze 8'' roznicy to duzo, ale moze to i lepiej...

dzieki
 

wiktorzi

New member
:hmm:No to żeś pojechał, ciekawe ile tutejszych userów ma w domu oba telewizory i je porównuje.
Jak można porównywać 50" z 42" ?
Przecież chociażby ze względu na wielkość pixeli zawsze obraz będzie ładniejszy na 42" z tej samej odległości.
Piszę Tobie po raz drugi bierz największy jaki możesz lub na jaki Cię stać bo będziesz żałował, ale jak chcesz żałować to nikt z forum Cię przed tym nie obroni.
Już nie Ja ale moja ŻONA po miesiącu oglądania stwiedziła, że w zasadzie to mógłby być większy oczywiście telewizor :)
Ale niestety we wnękę pasował max 55" ale że jest paskudna przebitka cen powyżej 50" to wyszedł 50" i tak Tobie radzę.
 

Jaras73

New member
:hmm:Już nie Ja ale moja ŻONA po miesiącu oglądania stwiedziła, że w zasadzie to mógłby być większy oczywiście telewizor :)
Nie łudź się, nie łudź, one tak zawsze mówią :-D
Tak jak w dowcipie:
Mąż się żony pyta: Kochanie a dlaczego Ty, jak się kochamy nie jęczysz ???
Żona: jęczę, jęczę ... ale nie przy Tobie.:-D
 
Do góry