alternatywa dla Panasonic 50G30

pressure

New member
Witam,

Zdając sobie sprawę z tego że 3D staje się normą,wiem że coraz ciężej znaleźć jakieś bardziej "hi ednowe" modele bez 3D.A na takim mi zależy..

co możecie poradzić w podobnym przedziale cenowym 3-4tys ? oraz w 3D?

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

okiemkobiety

New member
tylko Samsung

ja też polecam Samsunga tylko model UE46ES6800. Dźwięk bez zarzutu, obraz rewelacyjny! Najpierw kupił go mój brat za ponad 4 tys, teraz z mężem daliśmy za niego 3.800zł...
 

lm648

Banned
do okiemkobiety:
Szanowna Pani
Informuję, że Samsung UE46ES6800 to nie jest plazma:) więc proszę skończyć z tym PR nie tylko w tym wątku :)
 

slawko1077

New member
Samsung E6500 - to najtańsza plazma w której można zobaczyć najnowsze osiągnięcia w ewolucji plazm. Porównywałem ją z E5500 - moim zdanie spora różnica w jakości obrazu, przede wszystkim czerń i bardzo dobry filtr antyodblaskowy. W testach wypada trochę gorzej od ST50 Panasonica, ale za to Panasonic ponoć ma dalej spory problem z efektem 50Hz
 

pressure

New member
Witam,

No to się teraz narobiło... sprzedawcy w sklepach polecają mi zamiast TX-P50G30E modele:

50U30E
50ST30
50ST50

Koledzy podajecie mi Samsunga i LG... i chcąc się przypomnieć dodam że chodzi mi o TV możliwie jak najwyższej jakości matrycy etc. w tym przedziale cenowym (3-4 tys, np.Tx-P50G30E się w nim mieści )
Czy może ktoś uprzejmy uzasadnić swoją propozycję? jakieś plusy minusy? Szukam TV po wszystkich sklepach w Polsce, dzwonię i wydzwaniam i są modele 50G30 ale... z ekspozycji - co mi się nie podoba, bo nie wiadomo jak długo one świecą.
 

chrobry

New member
Witam,

No to się teraz narobiło... sprzedawcy w sklepach polecają mi zamiast TX-P50G30E modele:

50U30E
50ST30
50ST50

Koledzy podajecie mi Samsunga i LG... i chcąc się przypomnieć dodam że chodzi mi o TV możliwie jak najwyższej jakości matrycy etc. w tym przedziale cenowym (3-4 tys, np.Tx-P50G30E się w nim mieści )
Czy może ktoś uprzejmy uzasadnić swoją propozycję? jakieś plusy minusy? Szukam TV po wszystkich sklepach w Polsce, dzwonię i wydzwaniam i są modele 50G30 ale... z ekspozycji - co mi się nie podoba, bo nie wiadomo jak długo one świecą.

Myślałeś na 50st50 ? Wydaje mi się, że to b. dobry wybór. Sam poluje na 55ST50.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Samsung i LG hi-endowe, a to dobre. 2D to tylko Kuro z 2 ręki, z nowych 3D ST50 i GT30.

Dobrze robisz TV z ekspozycji zazwyczaj chodzi przez cały czas otwarcia sklepu, łatwo policzyć ile wychodzi godzin. Można też to sprawdzić w menu serwisowym i pokusić się jeżeli cena będzie odpowiednio niższa.
 

pressure

New member
Hm,mam do kupienia 50G30E za 3550 ( gwarancja 5 lat )
Aktualnie ktoś ma mi sprawdzić ile godzin zostało wyświecone w tym TV.
Kolejna opcja cenowa ( ten sam sklep) to 3199 zł, z gwarancją 2 lat ( fabryczna, nie przedłużona )

Jestem taki lubię mieć coś dobrego oraz ładnego ( myślę jak każdy )
TV będzie w dobrym miejscu, mało nasłonecznionym. Większość duża większość czasu to będzie to telewizja (hd), PC/PS3 i filmy na tym samym miejscu, czyli drugim.

Problem polega na tym że 50G30E można kupić stosunkowo tanio ( roczniki do 2011 ) ale niestety nalatane mają godzin... jak sprawdzić przebieg takiego TV? tak samo jak w innych modelach Panasa?

Koledze podałem takie dane do sprawdzenia ( proszę o poprawkę o ile to nie jest ten sposób a inny !! )

1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota naciskamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.

6. Wychodzimy przytrzymując EXIT


Pozdrawiam,
Krzysiek


EDIT :
Panasy wcześniejsze z większym zużyciem prądu ( klasa energetyczna np. C ) świeciły jaśniej ( miały lepsze barwy itd ) niż te dzisiejsze z klasą A?
Mniejszy prąd, gorszy rozbłysk? prawda/fałsz?
 
Ostatnia edycja:

pressure

New member
Jeżdżąc po sklepach, nasunęło mi się więcej pytań... a że to forum specjalistów HD etc to postanowiłem najnormalniej w świecie napisać...
- oglądałem plazmy które stały koło LCD/LED etc...czy jest jakaś możliwość by je rozjaśnić? one wszystkie pomimo mrugania/odświeżania (widocznego) świecą jakby ciemniej pomimo kontrastu czy opcji dynamicznej. Jest jakaś opcja by laik nabywając taki TV mógł cokolwiek zrobić z tym problemem sam?
 
Do góry