Alteco C-1: upgrade systemu 5.1 -> 5.1.2 (Dali Zensor7)

SlawekWe

New member
Obecnie posiadam zestaw 5.1 (Zensor 7) napędzany Onkyo RZ-810

I brakuje mi efektów Atmosa/DTS-X - czyli efektowych głośników sufitowych.
Obecnie nie mam miejsca na głośniki sufitowe, więc rozważam zakup dwóch głośników Alteco C-1 i postawienie ich na frontowych Zensorach7.

Czy to ma sens ?

Wiem, że lepsze byłyby głośniki sufitowe, ale takiej opcji obecnie nie ma. Więc mam wybór: albo 2x Alteco, albo nic.

BlackNinja: po ile u Ciebie te Alteco C-1 ?
 

Piotrkg

New member
SlawekWe, zamontowałeś Alteco? Jeżeli tak, to powiedz jak to się sprawuje? Rozważam ich zakup, a mało informacji w internecie ;)
 

SlawekWe

New member
SlawekWe, zamontowałeś Alteco? Jeżeli tak, to powiedz jak to się sprawuje? Rozważam ich zakup, a mało informacji w internecie ;)

Cześć,
chwile zajęło mi zamówienie tych głośników - ale już mam i mogę coś o nich napisać.

Pierwsze wrażenie: są małe. Trochę mniejsze niż Zensor 1 (jedynki mają kształt sześcianu, te są ścięte). Liczyłem, że postawione na frontach (Zensor 7) zleją się z nimi, ale gdzie tam. Są sporo węższe i płytsze.
Instalacja: nie urzekły mnie konektory. Kabel audio 2,5mm ledwo dał się wcisnąć.

Potem zrobiłem kalibrację amplitunera i jazda z odsłuchem.
Jest różnica. Wyraźna, ale czegoś brakuje.
Liczyłem, że wgniecie mnie w fotel, dźwięk szczelnie wypełni pomieszczenie a ja będę pływał otoczony niebiańską muzyką. A efekt jest bardziej jakbym wymienił głośniki 2-drożne na 3-drożne. Trochę więcej szczegółów, trochę lepiej gra - ale dupy nie urywa.

I wtedy mnie olśniło - wrzuciłem jakieś demo Dolby Atmos.
Zaczęło ładnie grać. Banan na twarzy.
Byłem w szoku że takie dwie popierdółki dodały tyle przestrzeni.
Wiem, że sporo brakuje do pełni szczęścia, a mój ampli (Onkyo RZ-810) jest tylko 7-kanałowy.Więc nie zrobię 5.1.4.
Jednak dla mnie zakup Alteo C-1 to dobrze wydane pieniądze. Chociaż pozostaje niedosyt (może w przyszłości Dali wypuści jakieś Alteco C-7 gabarytami pasujące do Zensorów 7 ?).

Podsumowując: cudów się nie spodziewaj, ale jest dużo lepiej. Mogę z czystym sumieniem polecić (szczególnie w cenie proponowanej przez BlackNinja).
 
Ostatnia edycja:
Do góry