akumulatorki typu aa jakie kupić?

kecyrf

Member
Mam pytanko jakie kupić akumulatorki typu AA. Potrzebuję do syna do zabawek, pewnie często będą ładowane. Ludzie ogólnie chwalą eneloopy ale mają pojemność 2000. Więc pytanie czy eneloopy czy jakieś inne np sanyo o pojemności 2700. Jak do zabawek gdzie często będą adowane to 2700 powinny dłużej służyć po naładowaniu, tak przynajmniej na logikę biorę ale nie znam się w tym temacie więc pytam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przerabiam to nadal. Owszem pojemnosc sie liczy, ale rowniez rodzaj akumulatora. Nie pakuj sie w Ni-Cd, lepiej w Ni-MH. (chodzi o efekt pamieci), No chyba, ze gdzies trafisz zelowe Li Ion lub Li-Pol, ale będą nieoplacalnie drozsze. Do zabawek potrzeba milion bateri, ktore i tak po kilku dniach sie rozładują. Szczerze, to czy 2000 czy 2700 pojemnosci roznicy w dlugosci dzialania nie zauwazalem specjalnej. Piesek zamiast 20 razy, szczeknie 25 razy :) I tak trzeba bedzie je czesto ladowac. Kup tez AAA, bo takie zabawki tez czasem sa. Jesli chodzi o AA, to pownienes miec ze 30 szt i drugie tyle rezerwie naładowanych :) Dzis do głupiego autka wchodzi od 4-6 AA i 2 np. do pilota, ciocia, bacia, dziadek tez cos przyniesie i ani sie obejrzysz akumulatorow zabraknie :)
 

daniel_l81

New member
Ja do aparatu używam już od 2 lat (i trzymają do dziś) tylko akumulatory VARTA z serii Longlife 2500 mAh i naprawdę są dość dobre, jak za cenę ok. 40zł (4 sztuki).

Przeważnie ładuje je maksymalnie prądem 500mAh.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko gdzie je kupic, na allegro nigdy nie wiadomo czy to sa oryginaly. Tam juz wszystko moze trafic sie podrobione. Masz sprawdzone miejsce? Mam innych firm i chetnie przetestuje te Sanyo. Porownywales je z innymi, czy masz te jedne i generalnie jestes zadowolony?
 

kampers

Member
Mam je juz z rok uzywam do latarki Led lansera odswiezaczy powietrza, pilotow i innych. Warto tez zainwestowac w dobra ladowarke Polecam BC900. Miejsce kupilem na lelgro nie znjade go bo to dawno :/
 
J

johny860527

Guest
również polecam enelopy,miałem różne baterie i zdecydowanie enelopy trzymały najdłużej i są w pełnej formie,używam je drugi rok.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ja miałem już ze dwa zestawy eneloopów i byłem zadowolony w grudniu kupiłem na allegro ( u tego samego sprzedającego co wcześniej) jeszcze kilka kompletów... bo wiedziałem, że szykują się zabawki pod choinkę... cóż kilka zabawek skończyło już żywot, a akumulatorki dają radę ;)
 

kini0

New member
Bez reklam
Eneloopy są najlepsze. Pod warunkiem że są są tym, za co się podają..... ;)
-oryginały polecam w 100%. Testowane w padzie od X360.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Przy dużej ilości akumulatorków, które mam w domu (lampki rowerowe, aparaty fotograficzne, latarki, budziki, piloty itp.) wolałem kupić dwie tańsze niż jedną droższą (mogę ładować dwa komplety równocześnie). Praktycznie różnią się tylko prądem ładowania, swoje ładuje na ustawieniach domyślnych czyli małym prądem.
 

kampers

Member
Nie w iem czy warto doplacic, bo nie mialem odrazu kupilem, fajna sprawa dla kazdej z4 sztk. Bateri mozesz ustawic rodzaj ladowania, rozladowania, prad i pokazuje czas napiecie ile ci naladowalo :)
 

sampek

New member
Nie ma sie co do konca sugerowac deklarowana pojemnoscia, szczegolnie w tanszych.
z doswiadczenia wiem ze jest to troche loteria.
Np ostanio kupilem w lidlu jakies akumulatorki AA w cenie bateri.
Po testach okazalo sie ze sa lepsze od 2500mAh Energizerow
 
Do góry