Advance Acoustic xi60 + Heco Music Style 500

harlesden

New member
Czy to będzie dobry zakup w tych pieniądzach?

Witam
Dysponuję budżetem 4000zł.
Pomieszczenie całe to 5,5m x 4,75m (ale pomieszczenie powstało w wyniku połączenia dwóch mniejszych poprzez wyburzenie części ściany między nimi i zrobieniu "łuku")

Zacznę od tego, że zrezygnowałem z kina 5.0 po odsłuchaniu na yamaha 479
1. Indiana Line Nota 550
2. Pylony jakieś za 1500zł za 2 kolumny
3. Monitory bodajże bx6
4. Pylon Audio Pearl 25
5. Heco music style 500

Po odsłuchaniu na Advance Acoustic xi60 kolumn Heco music style 500 - zauważyłem dużą różnicę w jakości dźwięku, w związku z tym chcę zaopatrzyć się w dobre stereo i jestem przychylny ku temu co odsłuchałem - heco.

Głównie chodzi o to, by stereo w miarę dawało radę zarówno w kinie, pod tv, jak i w muzyce.
Słucham różnej muzyki, ale z reguły coś dynamicznego jak d&b, ale lubię też reggae, dance, house itp.

Co można rozważyć zamiast Heco Music Style 500? Jakiś odtwarzacz cd, dvd lub bluray byście polecili? Chciałbym czasem mieć na czym odtworzyć film.
Nie jestem rozeznany w temacie audio video, prośba o pomoc.

Druga kwestia czy jest opcja podłączenia jakiegoś mikrofonu do wzmacniacza by robić sobie w domu takie pseudo karaoke?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli zależy Ci na jakości w stereo odpuść amplituner i skup się na klasycznym wzmacniaczu. Odsłuchiwałem AA X-i60 i brzmiał całkiem fajnie, ciepło i relaksująco. Trochę lepszy był X-i90. Jak budżet pozwoli to się min zainteresuj. Alternatywą może być Nad C356 BEE. Będzie bardziej dynamiczny niż AA w moim odczuciu trochę lepszy.
 
Ostatnia edycja:

harlesden

New member
Rozumiem, że AA X-i60 zaliczysz właśnie do takiego klasycznego wzmacniacza?
Z tego co widzę to za Nad C356 BEE trzeba dać te 2400zł - za dużo dla mnie.
A co z kolumnami?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak AA to wzmacniacz stereo. Nie słyszałem tych Heco. Podpytaj kolegę Bipo on ma kolumny z tej serii tylko większy model Style 900. Z tego co wiem jest zadowolony i chwali Sobie własnie dynamikę. Z tanich i dynamicznym kolumn polecam do odsłuchu jeszcze Melodikę BL40.
 

harlesden

New member
Dzisiaj jeszcze byłem odsłuchać Monitor Audio mr4 i Acoustic Energy 103 , bo niestety sprzedawca nie ma w sklepie Heco music style 500 (które oczywiście odradza, bo on pozostał przy handlu wyłącznie najlepszych w swoim przedziale cenowym :D )

Które do dynamicznej muzyki do 25m2?

1. Heco music style 500
2. Monitor Audio mr4
3. Acoustic Energy 103

Ponadto odradził mi kupno Advance Acoustic X-i60 , bo to słabo gra i nie da rady z żadnymi z powyższych kolumn (na pewno nie dlatego, że nie ma ich w sprzedaży u siebie :D)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Monitor Audio Mr4 nie da rady na tym metrażu. Energy 103 nie słyszałem, ale to też nie za dużo podłogówka. A jak oceniasz odsłuch? Słyszałeś je wszystkie więc powinieneś mieć pogląd. Moim zdaniem Heco style 500 powinny dać radę. Choć różnica w cenie między 500 z 900 nie jest duża więc jak jesteś fanem basu to może warto dołożyć.

Co do poprzedniego pytania to Melodika Bl40 ma dobry mocny i sprężysty bas.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aha z tanich i z mocnym basem jest jeszcze Magnat Quantum 675 lub 677, ale Melodika ma ładniejszą barwę. Kolejna alternatywa to JBL Studio 280 . Jest w czym wybierać :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
I wbrew pozorom w moich Bostonach też basu nie brakuje, a drogie nie są
Posłuchaj Boston Acoustics A360 ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie zapomniałem o nich. Fajne kolumny. Tylko trzeba do nich dość mocnego wzmacniacza. Mają niską skuteczność. Do tego dochodzi wysoka impedancja. W porównaniu do sporej ilości kolumn zagrają ciszej. Trzeba o tym pamiętać. Zresztą sam je masz to wiesz :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kwestia przyzwyczajenia, trzeba gałkę trochę odkręcić, ale za to odwdzięczają się dobrym brzmieniem i "przyjazną" dla amplitunerów impedancją ;)
Przy wzmacniaczu już tak tego nie czuć i nie trzeba mocno odkręcać.
 

harlesden

New member
Pokój odsłuchowy w Płocku jest mały i zarówno MA mr4 jak i acoustic energy 103 dawały radę. Jednak w Warszawie na odsłuchu pokój jest znacznie większy i mr4 grało dużo słabiej dołem niż heco. Nie będę już jeździł do warszawy więc nie odsłucham juz np melodiki bo w Płocku jej nie ma. Faworytem jest heco dźwiękiem a wyglądem zdecydowanie acoustic energy 103 -nie ma żadnych śrubek w głośnikach, maskownica na magnesy i fajnie ścięte wygląd.
 

harlesden

New member
Boston acoustic 360 wygląd rewelacja, ładniejsze od heco music style 500.
Dźwiękiem to raczej jestem za heco, bostonow nie słyszałem, wizualnie ae103 lub boston (ale ae103 raczej za słabo grają)
Druga strona medalu, że wielkie są z wyglądu te heco, ale coś za coś...większe to i głośniejsze.

No i co sądzicie o aa x-i60?
 
Ostatnia edycja:

harlesden

New member
Zamówiłem
Advance Acoustic X-i60
Heco Music Style 500

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Teraz trzeba dokupić jakiegoś cd/dvd/blu - pewnie tani marketowy za 200zł :D Polecacie coś?
 
Ostatnia edycja:
Do góry