Advance Acoustic X-i60 - ktokolwiek widział, słuchał?

robix1

New member
Jak wzmacniacz stereo "ma mieć" szumy to ja dziękuję.
Wypowiadam się jako osoba, która go miała i tę wadę odkryła. Miałem możliwość zwrotu, bo kupowałem przez internet i z tej możliwości skorzystałem.

Brzmienie tego wzmacniacza w porównaniu do Marantza PM 6005 można określić jako zamulone basem i średnicą, wysokie tony nijakie.

Cieszę się, że moglem go zwrócić, nie po to człowiek przechodzi z kina domowego, żeby wk.........wiać się szumami w głośnikach jak w starym radio.

Każdy wzmacniacz pokroju Denon 720, Pioneer A 30 czy marantz pm 6004/5 + dac za 800 zł zagra lepiej niż ten AA - X-I60.

Chyba, że ktoś tak lubi.
 

rustinpeace

New member
Jak wzmacniacz stereo "ma mieć" szumy to ja dziękuję.
Wypowiadam się jako osoba, która go miała i tę wadę odkryła. Miałem możliwość zwrotu, bo kupowałem przez internet i z tej możliwości skorzystałem.

Brzmienie tego wzmacniacza w porównaniu do Marantza PM 6005 można określić jako zamulone basem i średnicą, wysokie tony nijakie.

Cieszę się, że moglem go zwrócić, nie po to człowiek przechodzi z kina domowego, żeby wk.........wiać się szumami w głośnikach jak w starym radio.

Każdy wzmacniacz pokroju Denon 720, Pioneer A 30 czy marantz pm 6004/5 + dac za 800 zł zagra lepiej niż ten AA - X-I60.

Chyba, że ktoś tak lubi.


Może miałeś jakiś wadliwy model. Słuchałem wszystkich wzmacniaczy , które wymieniłeś wyżej - i trochę zaszalałeś :lol:
W ogóle porównywanie Denona 720, Pionera A30 czy walącego po uszach górą Marantza 6004/6005 do tego AA to jakaś śmieszna sprawa.
Nie siej plotek z tego powodu, że nie trafił w Twoje preferencje.
Może masz jakieś zamulone kolumny, które musisz budzić Marantzem, który praktycznie ma podkreślone same wysokie tony.
A szum ?... posłuchaj sprzętu za 50tys. i sprawdź czy szumi po przystawieniu ucha do głośnika. Mocno się zdziwisz.
Lubisz wysokie tony to ok. Tylko nie pisz bzdur, że AA gra zamulenie :) A wymienianie 720pae lub a30 jako konkurencji dla AA to już gruba fantazja. Chyba, że lubisz takie suchotniki.
 

jurod

New member
Bezczelne naganianie klientów.
Oba wymienione wzmacniacze Advance Acoustic słyszałem dwa lata temu. Szumią bardziej niż stara płyta gramofonowa i słychać to zaszumienie od pierwszej nuty.
Te wzmacniacze maja w sobie dorabianie teorii do chińskiego badziewia.

Kiedy przeczytałem pomiary w Audio okazało się że słuch mnie nie zawiódł - Wzmacniacz brzmiał stosownie do swoich parametrów.
Pomiary tutaj:
http: [usuń] //audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/972-advance-acoustic-x-i90
Mają odstęp od szumów S/N na poziomie 70-80db i niewiele lepszą dynamikę. Trzecia harmoniczna na poziomie -58db we wzmacniaczu kosztującym niemal 3000 złotych !
W x-i60 jest jeszcze gorzej z powodu zubożenia konstrukcji i oferowania mniejszej mocy.

30 lat temu wzmacniacze Diory oferowały czystsze brzmienie.
Te wzmacniacze AA miałyby problemy żeby spełnić normę DIN (Hi-Fi) nie mówiąc już o parametrach wymaganych dla wzmacniaczy współpracujących z formatami CD-A i gęstszymi.

Producen t sam przyznaje się do wysokich szumów twierdząc, że jest to zabieg specjalny mający naśladować urządzenia lampowe (wysokie szumy parzyste, wąskie pasmo przenoszenia z szerokim spadkiem charakterystyki na skraju pasma)
Ale chyba takie wzmacniacze od piecyków gitarowych, a nie wzmacniaczy Hi-Fi.
Zwykła ściema i tumanienie ludzi. Zwłaszcza że wzmacniacze po pomiarach nie spełniają nawet norm deklarowanych przez producenta.

Jakikolwiek wzmacniacz podstawowy w cenie 700-800 złotych jak wymieniony wyżej Pioneer A-20 czy Yamaha A-S201 oferuje znacznie lepsze parametry i brzmienie.

Wzmacniacz ne jest od tego żeby cokolwiek naśladował i dodawał -jeśli szumi, to jest zwyczajnym bublem, podsuniętym klientowi na fałszywej reklamie, na podawaniu zmyślonych parametrów i dorabianiu bzdurnej pseudo filozofii audiofilskiej.

p.s. Zaleta wejść cyfrowych - owszem jest ale dla gimnazjalistów podłączających smartfony pod wzmacniacze i do tego zabiegu można kupić tańszego chińczyka pod marka Kruger&Matz A50.2 za około 900 złotych.
 
Ostatnia edycja:

b-irek

New member
Witam pojawił się nowy model o symbolu Xi75 wzmacniacz stereo , z budowy wygląda solidnie cena też nie niska prawie 3 tyś , waga 8,5 kg .
Tylko jeżeli ma też problem z szumami , brumieniem itd.. to też go dyskwalifikuje , bo co po brzmieniu które pasuje naszym preferencjom osobistym , jak dyskomfort pojawia się i słychać szumy .
No ale to czas pokaże czy ten model ma przypadłość modeli Xi60/90 .
Miłego weekendu majowego .
 
Do góry