Advance Acoustic MAP 102

sya.au

New member
Bardzo fajny wzmacniacz. Wyjątkowo precyzyjny, z szeroką sceną i całkiem głęboką. Cały zakres pasma jest bardzo uporządkowany i ma swoje miejsce. W tym przedziale cenowym to poważny konkurent dla NAD, Marantza. Jednak głęboko bym się zastanowił czy nie dołożyć nieco i nie zakupić Arcama FMJ A18.

Wracając jednak do MAP 102, piecyk grający w klasie A za 2300 (nowy) całkiem kusi. Rewelacyjnie spisuje się, miałem okazję odsłuchu parokrotnie, z Monitor Audio, oraz nowymi KEF'ami z serii Q. Piecyk godny polecenia.
 

Hermann

New member
Dzięki za opinię.
Zupełnie zgadza się z moją.

Mnie tez właśnie wpadł w ucho. Chociaż słuchałem tylko 2 razy i niezbyt długo.
Słuchałem oczywiście w tej klasie "A". W tej klasie "A", jak dla mnie brzmi bardzo ładnie, szczegółowo, a zwłaszcza bez własnych zabarwień, tak jak piszesz ma bardzo uporządkowany cały zakres pasma.
No i piękna stereofonia. Tylko - podobno -w tej klasie "A" mocno się grzeje i może mieć problem z przegrzewaniem.
Nie słuchałem w klasie AB.
Poza tym MAP 102, ma inne ułomności, co prawda drobne, ale jest ich kilka (np.brak trybu "Stand By")

Co do Arcama FMJ A18, to słuchałem i nie będę się wcale nad nim zastanawiał.
Gra "zmiękczonym" dźwiękiem, podobnie do Cambridge Audio. Mnie takie brzmienie zupełnie nie odpowiada.
Ponadto "tylko" 50W/kanał w klasie AB, podczas gdy AA MAP 102 ma w AB 80W.

Nie wiem, podobno wyższe modele Arcama graję znacznie lepiej, ale to także inny zakres cenowy.

Bardziej zastanawiam się nad Marantz'em PM 7004 i nowym Audiolabem 8200.
Praktycznie ta sama klasa cenowa.
7004 nie słuchałem, ale pojawiają się w necie bardzo dobre opinie.

Audiolaba 8200 + CD Audiolab 8200 słuchałem w salonie na specjalnym nagraniu testowym i powiem - ciężko było od niego odejść.

Muszę jednak mieć na uwadze to, że mój pokój nie jest akustycznie nawet porównywalny, z salonem,
a Audiolab to wzmak liniowy.
No i nie mam wyłącznie specjalnie przygotowanych, demo nagrań, w bardzo wysokiej jakości, już pomijając sprawę okablowania, oczywiście w salonie raczej zawsze lepszego, niż u mnie.

Krótko mówiąc, w wielu wypadkach przydaje się jednak niewielka choćby korekta tonalna, ze względu na akustykę mojego pokoju, jak i różnej jakości nagrania, a Audiolab takiej możliwości nie ma.

Zatem jako główny konkurent w tej klasie cenowej zostaje mi Marantz PM 7004.
Koniecznie muszę gdzieś odsłuchać, zanim podejmę decyzję. Jakieś inne propozycje?

Oczywiście, jeszcze ewentualnie starsze wzmacniacze z drugiej ręki, ale tutaj - co człowiek to opinia, a odsłuchać osobiście najczęściej nie ma jak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sya.au

New member
Co do Arcama, to fakt, niektórym nie odpowiada jego specyficzne dość brzmienie.

Nawiązałeś do Audiolaba. Tak się składa, że jestem posiadaczem piecyka 8000A i gra to u mnie na transporcie ... właśnie Arcama CD 17 ;) W połączeniu brzmi to pięknie. Jest tak jak mówisz, ciężko odejść. W dodatku mój egzemplarz jest po tuningu. Dla mnie rarytas i na pewno prędko nie zmienię wzmacniacza.

PM7004 - jeszcze nie miałem okazji słyszeć. Jeżeli brzmi podobnie do 7003, to nie jest to wzmak dla mnie. Trochę ociepla barwę,a mi nie do końca się to podoba.
 

Hermann

New member
Oczywiście, Advance Acoustic MAP 102!

Tak więc sam już się przekonam jak jest.


Oczywiście odsłuchuję!

Oczywiście opiszę, ale muszę mieć trochę czasu, aby przede wszystkim ochłonąć, i pisać obiektywnie,
a nie pod wpływem pierwszego wrażenia.
Oczywiście będę porównywał z dotychczasowym sprzętem, na płytach o różnej ( w tym także kiepskiej jakości) i z różnymi kolumnami.

Myślę, że napiszę pełną opinię o tym wzmacniaczu najwcześniej po Świętach, a raczej nawet, do "długim weekendzie majowym", na który się wybieram.
Czyli najwcześniej za 3 tygodnie.


Niecierpliwych, czy tez bardzo zainteresowanych, zapraszam na priva. :)

Jestem!
Myślę, że mogę już wiele napisać o Advance Acoustic MAP 102.
( a jeszcze więcej powiedzieć...:) )


hmmm....
Widzę jednak, że nikogo to nie interesuje.... :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hermann

New member
Heh, nie mogę uwierzyć blackninja, że akurat Ty, jeszcze sam nie odsłuchiwałeś tego wzmacniacza...:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hermann

New member
OK.
Tyle, że teraz już jestem spakowany, samochód czeka. Za chwile wyjeżdżam na weekend, możliwe, że zahaczę jeszcze o poniedziałek, czy nawet wtorek.

Napiszę trochę po powrocie w przyszłym tygodniu. Jest trochę tych subiektywnych wrażeń, a i muszę się zastanowić co można publicznie napisać.

Na razie na szybko kilka linków z niewątpliwie subiektywnymi opiniami z moich zakładek:

Opinia o Advance Acoustic MAP 102 - fr.audiofanzine.com

http://www.bestaudio.pl/images/stor...c/AdvanceAcoustic_MAP102_Classica_2010.10.pdf

Hi-Fi i Muzyka • Zobacz temat - Advance Acoustic MAP 102

Lecę... Pa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry